Vilniaus „Lietuvos ryto“ kelias naujajame sezone prasidėjo ketvirtadienį sostinės Vingio parke, kur krepšininkai susirinko į pirmąją treniruotę.
Jai vadovavo naujasis fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius, kuris pakeitė Martą Skrabulį. Kartu su Tomu Pačėsu darbą tęs jo asistentai – ispanas Alberto Blanco ir makedonas Nikola Vasilevas.
Pirmoje treniruotėje dalyvavo Artūras Gudaitis, Rokas Giedraitis, Julius Jucikas, Adamas Lapeta, Deividas Gailius, Aistis Pilauskas, Karolis Guščikas ir Kanny Kadji, kuris į sostinę atskrido trečiadienį.
Davidas Loganas ir Donnie McGrathas atvyks antradienį, o sutartį turintis Antanas Kavaliauskas prisijungs grįžęs po olimpiados, jeigu iki tol nebus perleistas kitai komandai.
Vyriausiasis treneris T.Pačėsas su šypsena veide pasitinka naująjį sezoną. Jis sulaukė daugybės žurnalistų klausimų apie „Lietuvos ryto“ komandos aktualijas, tarp kurių buvo naujo įžaidėjo paieškos ir A.Kavaliausko situacija. Alytiškis kartais vengė tiesių atsakymų, o neretai ir pajuokaudavo.
– Kaip vertinate vasarą nuveiktus darbus?
– Darbai dar nebaigti ir esame pačiame įkarštyje, nes dar ieškome dviejų žaidėjų. Kai viskas baigsis, galėsime kažkaip įvertinti. Dabar dar nenoriu vertinti, nes nėra ką.
– Į kurias pozicijas ieškote žaidėjų?
– Įžaidėjo dar vieno reikia. O paskui – žiūrėsime. Bandysime pagal galimybes, finansus ir poreikius rasti. Čia keičiasi situacija, nes „Partizan“ pasitraukė iš Europos taurės. Rugsėjo 2-ąją bus posėdis ir tada bus aišku, kas čia bus – ar žaisime LKL pirmenybėse, ar išmes mus ir reikės varžytis miesto pirmenybėse (šypsosi).
– Abu ieškomi žaidėjai yra legionieriai?
– Norėtume Manto Kalniečio, bet po tokio pasirodymo rinktinėje jis vargu, ar ateis pas mus (šypsosi). Ieškome pagal galimybes geriausią kokybės ir kainos santykį. Tikimės, kad pavyks įsigyti kažką pajėgaus.
– Kokia yra A.Kavaliausko situacija?
– Nežinau, nes agentas veda visas derybas su klubais. Negalėčiau pakomentuoti šitos situacijos.
– Tikitės pamatyti A.Kavaliauską komandoje?
– Čia ne tikimybių teorijos, čia yra finansinė situacija ir remiamės į tai. Eilę mėnesių žinome šią situaciją, todėl klubas priima tam tikrus sprendimus. Manau, kad Antanas yra geras ir pajėgus žaidėjas, bet yra aplinkybės, kurių aš neįpareigotas komentuoti.
– Ko tikitės iš naujokų?
– Gero žaidimo tikimės – gerai gintis ir taikliai mėtyti (juokiasi). Kadji yra labai įdomus žaidėjas. Jis turi puikius fizinius duomenis ir mums tikrai padės sunkaus krašto puolėjo pozicijoje, kadangi turi gerą metimą, yra 211 cm ūgio, lengvas, staigus. Krepšinį pradėjęs žaisti vėliau. Radome galimybę įsigyti tokį žaidėją ir padaryti jį geresniu, o jis mus padarytų geresniais. Mes tokių žaidėjų ir ieškome. Reikės jam daug dirbti. Tą patį Gudaitį turime jauną, kuriam daug darbo prieš akis. Turėsime dar vieną sunkųjį kraštą ir matysime tada.
McGrathas turėjo prastesnį sezoną „Žalgiryje“, bet ten buvo įvairių dalykų ir mes į juos nekreipėme dėmesio, žiūrime į jo paskutinius metus. Stebėjau jį „Zenit“, o praėjusiais metais turėjo gerą sezoną Ispanijoje įžaidėjo pozicijoje. Donnie yra patyręs, aukštas ir turintis gerą metimą žaidėjas. Žiūrime, kur praeitą sezoną buvome prastesni, tad darome išvadas ir tas spragas kamšome. Tikimės, kad nesuklydome pasirinkdami šį žaidėją ir jis bus naudingas komandai.
Loganas puikiai žaidė visose šalyse ir ten tapdavo čempionu. Davidas turi nugalėtojo mentalitetą ir neeilinius fizinius duomenis. Jis gali žaisti ir įžaidėju, ir atakuojančiu gynėju, nes gali tiek taškus rinkti, tiek perdavimus skirstyti. Loganas gerai ginasi ir iš jo tikimės gero žaidimo.
– Ieškote dviejų naujokų, tai jie bus su A.Kavaliausku ar jeigu jis liks įsigysite vieną žaidėją?
– Nežinau. „Lietkabelis“ viską perka, tai gali išpirks iš mūsų kažką ir reikės trečio ar ketvirto krepšininko (juokiasi). Juokauti galima, bet nesu įpareigotas sakyti tų dalykų. Norime susikomplektuoti už kuo mažesnius pinigus kuo geriau.
– Ar jau aiškus draugiškų rungtynių tvarkaraštis?
– Dabar renkamės varžovus. Atvažiuoja Valdemaro Chomičiaus ir Rimo Kurtinaičio komandos. Taip pat dalyvausime Vlado Garasto turnyre, Druskininkuose „Astana“ stovyklauja, tad kontūrus tikrai turime.
– Kas pakeis vyresnių žaidėjų indėlį už aikštės ribų?
– Tikrai turime pakankamai patyrusių žaidėjų – tas pats Jomantas ar Gailius, kuris komandoje yra ne pirmą sezoną. Jų yra daug, branduolys yra likęs. Daug veteranų išėjo. Atmosferos laikymas ir darymas yra svarbu, bet dar reikia žaisti krepšinį. Atmosfera neišgelbėjo rinktinės, nors ten buvo už atsakingų už jos kūrimą. Mes pirmiausia žiūrime į individualius dalykus, kur galėtume panaudoti žaidėją aikštelėje. Atmosfera yra svarbi, bet turime krepšininkų, kurie turės pakeisti išvykusius. Aš neslepiu, jog norėjau, kad liktų Lukauskis ir Lavrinovičius, bet yra aplinkybės, kuriuos nuo manęs nepriklauso. Buvau labai patenkintas Lukauskio darbu, bet yra niuansų, kurie nuo manęs nepriklauso, nes aš nederinu algų dydžių ar panašiai. Norėjau, kad tie žmonės žaistų pas mus, treniruotųsi ir būtų atsakingi už atmosferą.
– Ar „Lietuvos rytui“ LKL pirmenybėse išaugo konkurencija?
– Žinoma (šypsosi)
– Buvote paskolinę J.Juciką ir R.Giedraitį kitoms komandoms. Ar jau esate jiems numatęs vaidmenį?
– Kol kas jie tikrai sportuos su mumis, nes turi sutartis. Pagal galimybes, jų norus ir mūsų galutinę sudėtį priiminėsime tam tikrus sprendimus. Dabar jie tikrai sportuos ir kovos dėl vietos.
Norėdami komentuoti prisijunkite.