Pasibaigęs. 05-21 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
93
7bet-Lietkabelis
72
Pasibaigęs. 05-22 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
85
Wolves Twinsbet
96
Pasibaigęs. 05-23 18:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
89
Žalgiris
90
Pasibaigęs. 05-24 18:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
75
Rytas
113
Pasibaigęs. 05-24 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
73
Fenerbahče
57
Pasibaigęs. 05-24 22:00
Eurolyga
Real
87
Olympiacos
76
Pasibaigęs. 05-26 17:20
Betsafe-LKL
Žalgiris
88
7bet-Lietkabelis
79
Pasibaigęs. 05-26 18:00
Eurolyga
Olympiacos
87
Fenerbahče
84
Pasibaigęs. 05-26 21:00
Eurolyga
Real
80
Panathinaikos
95
Pasibaigęs. Vakar 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
86
Wolves Twinsbet
78
05-30, 18:50
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
0
Rytas
0

„Ryto“ komplektacija: nebe vieno žaidėjo komanda ir su daugiau gynybinio potencialo (35)

Rugsėjo 8 d., 19:00
„Rytas“ sukomplektavo įdomią sudėtį (Klubo nuotr.)
„Rytas“ sukomplektavo įdomią sudėtį (Klubo nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Rytas“ jau baigė sudėties komplektavimo darbus ir tęsia pasirengimą Lietuvos krepšinio lygos(„Betsafe-LKL“) ir FIBA Čempionų lygos kovoms.

Portalas Krepsinis.net tradiciškai prieš sezoną supažindins su visomis LKL dalyvėmis, tad šįkart pristatome lygos sidabro medalių laimėtojus.

Hornsby Hornsby

Gynėjai

Iš esmės pertvarkytoje gynėjų grandyje liko tik Margiris Normantas. Ilgai laukta, ką nuspręs komandos kapitonas, bet jis nutarė likti sostinėje. Būta kalbų, kad jis domino vienos ar kitos užsienio šalies ekipą, tačiau kai kurie tie gandai buvo laužti iš piršto. Kaip bebūtų, „Rytui“ šio žaidėjo išsaugojimas buvo svarbus ir M.Normantas toliau liks kapitono pareigose, o aikštelėje duos kibios gynybos ir energijos. Žinome, kad M.Normantas nėra vedlys puolime, bet atskirose rungtynėse gali būti nesustabdomas.

REKLAMA

R.J. Cole‘as taps pagrindiniu „Ryto“ atakų organizatoriumi. Didžiausias amerikiečio privalumas yra galimybė kurti progas kitiems ir tai daryti tikrai solidžiai. Perdavimai būna tikslūs ir aštrūs, nevengiama rizikingų sprendimų, bet jie dažniausiai pasiteisina. Krepšinio supratimas ir „žaidimo skaitymas“ yra tikrai gero lygio. Nors R.J.Cole‘as yra gana tvirtai sudėtas vyrukas, tačiau arčiau krepšio prasiveržimus renkasi gana retai – labiau mėgsta mesti iš toli arba vidutinio nuotolio. Būtent atletiškumo trūkumas jam sutrukdė būti arčiau NBA. Taip pat nėra toks staigus, kad galėtų varžovų gynybą ardyti aštriais prasiveržimais.

Dar vienas trūkumas – stabilumas. Vieną dieną R.J.Cole‘as gali pataikyti viską, o kitą – pramesti net būdamas visiškai laisvas. Atrodo, kad pirmi metimai yra bene svarbiausi jo žaidime, kadangi prametus juos, vėliau gali pamesti galvą ir bandyti žūtbūt „pramušti“, kai renkamasi mesti gerokai sunkesnius metimus.

Progą savo sugebėjimus lietuviams gavo ir Arnas Velička. Nors šiam žaidėjui dar tik 23-eji, jis rungtyniaus jau 10-ajame savo klube karjeroje. Galbūt „Rytas“ taps ta stotele, kur jis užsibus ilgiau. A.Velička yra labiau atlikėjas nei progų kūrėjas, bet pasirengimo cikle sėkmingai atsiskleidžia ir kaip progas kitiems kuriantis žaidėjas, tad galbūt sostinėje pamatysime ir daugiau perdavimų jo žaidime. Praėjusiame sezone Vokietijoje jis metė beveik trigubai daugiau tritaškių nei dvitaškių, bet tai darė tik 31,3 proc. tikslumu. Galima spėti, kad Vilniuje A.Velička dažniau veršis arčiau krepšio, o ne tik svaidys iš toli. Pasikviesti dar tobulėjantį lietuvį į gynėjų grandį buvo teisingas „Ryto“ sprendimas, kuris gali duoti dividendų.

REKLAMA

Paskutiniu pirkiniu tapo Keithas Hornsby. Tikras metikas, kuris atakuoja iš toli net ir neturėdamas tam progos. K.Hornsby yra kietakaktis žaidėjas ir tikras kovotojas, kuris dėl komandos gali padaryti viską ir aikštelėje visada atsiduoda 100 proc. Tai nėra Marcuso Fosterio talento puolime žaidėjas, bet taškų jis gali pririnkti nemažai, todėl jam reikės ir specialių derinių, ir tvirtų užtvarų iš komandos draugų. K.Hornsby jau pirmajame draugiškame mače parodė, kad gali būti puolimo lyderiu. Patirties skirtinguose lygiuose sukaupęs gynėjas turėtų būti solidus žaidėjas viso sezono metu, kuris retkarčiais surengs ir nuviliančius pasirodymus, bet bus ir tokių, kai jį sulaikyti bus sudėtinga.

Dvyliktuke bus ir Modestas Babraitis, kuris daug galimybių pasireikšti neturės. M.Babraičiui pirmiausia reikia pagerinti savo metimą, jeigu nori sėkmės vyrų krepšinyje būtent atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Radzevičius Radzevičius

REKLAMA

Puolėjai

Dar vienas klubo laimėjimas buvo Gyčio Radzevičiaus išsaugojimas. Puolėjas galėjo persikelti į Japoniją pas Dainių Adomaitį, tačiau Tokijo „Alvark“ nepavyko įsigyti norimų japonų, tad teko keisti planą. Vis dėlto užsienį į šią poziciją „Alvark“ įsigijo – brazilą Leonardo Meindlą. „Rytui“ G.Radzevičius yra kertinis žaidėjas, kuris duoda daug naudos tiek gynyboje, tiek puolime. Sezono pradžią jis praleis, kadangi dar gydosi operuotą riešą, bet sugrįžęs po ilgo poilsio pasibaigus sezonui turės daug energijos ir motyvacijos rodyti geriausią savo versiją.

Lukui Uleckui tai yra svarbus sezonas, siekiant įrodyti savo vertę. Pernai klubas su juo pasirašė ilgalaikę sutartį, bet po suspindėjimo LKL finale prieš panevėžiečius L.Uleckos taip nieko panašaus 2022–2023 m. sezone ir neparodė. Taiklią ranką turintis 24-erių puolėjas LKL kovose tritaškius metė 35 proc. tikslumu, o Čempionų lygoje – vos 25. Būtent tarptautinėse kovose jam reikėtų gerokai pagerinti savo žaidimą, kad keičiant G.Radzevičių „Rytas“ neprarastų tiek daug kokybės. Sezono starte L.Uleckas turės nemažai progų parodyti save, kadangi Gytis vis dar gija po operacijos.

REKLAMA

Gytis Masiulis irgi yra žaidėjas, kuriam svarbus ateinantis sezonas. Jo sutartis su „Rytu“ baigsis ir vasarą medžioti pelningą kontraktą gali būti sudėtinga, jeigu sunkusis kraštas rodys panašų žaidimą, koks buvo sostinėje. Vasarą G.Masiulis neleido laiko veltui ir sportavo treniruočių stovykloje JAV. Dabar G.Masiuliui reikės ne tik konkuruoti dėl minučių su Justinu Gorhamu, bet ir dairytis atgal, kadangi Oskaras Pleikys irgi turės daug motyvacijos gauti žaidybinio laiko.

J.Gorhamo išsaugojimas buvo logiškas, kadangi sezono metu atvykęs amerikietis puikiai pritapo tiek aikštelėje, tiek rūbinėje. LKL kovose 44,4 proc. tritaškių pataikymą rodęs sunkusis kraštas turbūt tokio procento neišlaikys, bet ir be to yra solidus žaidėjas kovoje dėl kamuolių ir renkant taškus arčiau krepšio. Turint omenyje, kaip sudėtinga riboto biudžeto komandoms rasti gerus „ketvirtus numerius“ ir kiek „Rytas“ metų paeiliui prašaudavo su šia pozicija. J.Gorhamo pasilikimas sostinėje yra labai geras ėjimas.

O.Pleikys iš Klaipėdos „Neptūno“ perėjo į „Rytą“. Kažkiek skeptiškai sutiktas ėjimas yra suprantamas, kadangi žaidėjas tokiam vaidmeniui (penkto aukštaūgio) yra tikrai geras. Reikia pridėti ir tai, kad lietuvių pagal kainos–kokybės santykį rinkoje nebuvo daug. O.Pleikys galės padėti tiek sunkaus krašto, tiek centro pozicijoje, o jo kovingumas bei atsidavimas komandai yra tai, ko visad prašo vyr. treneris Giedrius Žibėnas. Savo šansus „Neptūne“ O.Pleikys išnaudojo labai gerai, bet pritapti „Ryte“ bus gerokai sudėtingiau.

REKLAMA

DeLaurier DeLaurier

Vidurio puolėjai

Martyno Echodo „plius“ aktyvavimas – dar vienas klubo laimėjimas. Prie to turbūt prisidėjo ir faktas, kad peties traumą patyręs centras negali rungtyniauti iki šiol. Vasarą klubai atsargiau žiūri į tokius žaidėjus, kurie dėl traumos nebaigia sezono ir dar praleidžia pasirengimo bei kito sezono startą. M.Echodas turi visas galimybes „Ryte“ sužaisti dar vieną labai solidų sezoną ir kitais metais jau keliauti į užsienį, pasirašant labai solidų kontraktą. M.Echodas „Ryto“ schemose jaučiasi labai gerai, kur išnaudojamos visos gerosios jo savybės, tad dar vienam sezonui pratęsta sąjunga – naudinga abejoms pusėms.

Javinas DeLaurier yra Evaldo Kairio pamaina. Jeigu lietuvis būtų likęs klube, nebūtų tekę dairytis pamainos, bet amerikietis yra net įdomesnis žaidėjas, turintis aukštesnes lubas bei galintis žaisti ilgesnes atkarpas nei tai darė į Granadą persikėlęs lietuvis.

REKLAMA

Susikeitimų gynyboje labai gerai dirbantis kojomis centras, kuris turi greitas kojas, o kai nespėja paskui mažesnius varžovus, geba juos sustabdyti blokuodamas metimus. 1,6 bloko Graikijoje ir 1 – Izraelyje. Taip pat suspėja prie varžovų aukštaūgių, kurie renkasi po „du prieš du“ atšokti toliau nuo krepšio, o ne leistis žemyn. Dėl savo gynybinių sugebėjimų galima drąsiai vadinti „lanko saugotoju“. Galima sakyti, kad vilniečiai neišradinėjo dviračio ir išlaikė savo stilių, kuris jiems pasiteisino du sezonus paeiliui. M.Echodas lieka pagrindine figūra „penkto numerio“ pozicijoje, o kovingas, motyvuotas ir užsivedęs darbininkas J.DeLaurieras bus nuo suolo kylantis centras.

Išvada. Prieš vasarą atrodė, kad „Rytui“ išlaikyti lietuvių didįjį trejetą nepavyks, tačiau visi spėjimai buvo greitai paneigti. Žinoma, kad prie to prisidėjo ir tinkamai susiklosčiusios aplinkybės, bet negalima nuvertinti klubo vadovų darbu šiuo klausimu. Pasirinkti naujokai irgi atrodo daugiau žadantys nei pernai komandoje žaidę Elvaras Fridrikssonas ar Benedekas Varadi. „Rytas“ mielai būtų pasilikęs Jaime Echenique, bet šio žaidėjo norima kaina buvo pernelyg didelė antro centro vaidmeniui. Žinoma, kad M.Fosterio praradimas yra kertinis ir tiesioginės jo pamainos kaip ir nėra, kadangi visi tikėjosi, jog bus įsigytas itin talentingas taškų rinkėjas, aplink kurį suksis visas žaidimas, tačiau nutiko kiek kitaip. K.Hornsby nėra tas žaidėjas, kuris vienas pats trauktų ekipą paskui save savo talentu, o ir kalibras tarp šių žaidėjų yra akivaizdus. Turbūt, kad ir rinka padiktavo situaciją, kad „Rytas“ nesurado už prieinamą kainą panašaus stiliaus žaidėjo.

REKLAMA

Dabar „Rytas“ nebebus tik M.Fosterio komanda, kurioje kiti yra labiau padedantys žaidėjai. Dabar vilniečiai bus sunkiau nuspėjama komanda, kur atskirą dieną gali sužibėti vis kitas žaidėjas – R.J.Cole‘as, K.Hornsby, G.Radzevičius, M.Echodas ar tas pats M.Normantas. Buvo kalbų, kad ne visi žaidėjai „Ryte“ buvo patenkinti tuo, kad M.Fosteris pasiimdavo tiek daug metimų ir sprendimų į savo rankas, kitus palikdamas šešėlyje. Dabar tokios ryškios figūros nebus.

G.Žibėnas ir komandos vadovai išlaikė tą pačią viziją – surinko kovingus ir motyvuotus žaidėjus, kurie yra kartu ir geros asmenybės bei komandiniai krepšininkai. Nebėra skandalistų ar abejotinus charakterius turinčių atletų, kokiais „Rytas“ garsėdavo anksčiau. Galbūt šiuo metu norėtųsi, kad „Rytas“ trumpalaikiam kontraktui pasikviestų dar vieną lengvąjį kraštą, kol grįš G.Radzevičius, bet nėra lengva rasti žaidėją, kuris sutiktų atvykti mėnesiui–dviems ir dar jis būtų aikštelėje duodantis daug naudos. Dar vieno panašaus tipo žaidėjo kaip Tomas Lekūnas nebereikia. Vėl matysime „Rytą“ žaidžiant greitą krepšinį, puolimu paremtą ir daug gynyboje naudojant susikeitimus. Tik dabar „Rytas“ atrodo solidesnį gynybinį potencialą turinti komanda nei turėjo praėjusiame sezone. Šiuo metu „Rytas“ yra neabejotinai LKL finalo komanda, bet norėtųsi, kad FIBA Čempionų lygoje ji patektų bent jau į aštuonetą, o ne baigtų pasirodymą po antrojo etapo.

„Ilgoji pertrauka“: Milaknio karjera, Kostičiaus tinkamumas „Rytui“, „Žalgiriui“ ir Evansui naudingas sprendimas, naujos kameros LKL arenose ir kodėl rinktinėje nėra Brazdeikio


35 komentarai
Naujausi komentarai (35)
Geriausiai ivertinti (35)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti