Tomas Masiulis vyr. trenerio kėdėje Kauno „Žalgiryje“ iškovojo pirmą pergalę per pratęsimą, o eidamas link spaudos konferencijos tarė: „Beveik infarktą gavau.“
Po dviejų papildomų atkarpų pareikalavusioje dramoje prieš Pirėjo „Olympiacos“ kauniečių vairininkas neslėpė džiaugsmo.
„Neįtikėtinos rungtynės, mūsų sirgaliai turėjo mėgautis. Porą kartų laimėjome rungtynes, porą – pralaimėjome, bet svarbiausia galiausiai paėmėme tašką. Sveikinimai mūsų sirgaliams“, – pradėjo T.Masiulis.
„Akcentavome, kad turime žaisti agresyviai, yra daug pražangų, bet tokias rungtynes laimi žaidėjai, – apie pasitarimą prieš pirmą pratęsimą išsiplėtė T.Masiulis. – Pratęsimuose daug taktikų nėra, daugiau – individualus žaidimas. Svarbiausia – išlikti kartu, o gynyboje laikytis susitarimų.
– Po trijų kėlinių turėjote minus 9. Ką akcentavote prieš lemiamą kėlinį?
– Gynėmės kitaip. Jie daug kamuolių atsikovojo, nes viską keitėmės. Nemažai buvo 50 prieš 50 kamuolių, dėl jų gaila, bet didelis fiziškumas ir tai daug lemia. Po to pakeitėme gynybą, kad daugiau liktume prie savų žaidėjų.
– Nigelas Williamsas-Gossas pelnė 17 taškų per ketvirtą kėlinį ir abu pratęsimus. Ar tokios rungtynės ir yra atspindys, kodėl „Žalgiris“ jį įsigijo?
– Paklausėte ir patys atsakėte. Pradžioje šiek tiek jaudinosi, žaidė prieš buvusią komandą, ne visada kažkas sekasi, bet kai yra noras, energija, man tada nėra jokių problemų. Pabaigoje pataikė metimus ir tikrai smagu, kad taip sužaidė. Dėl to jis ir yra čia.
– Po nervingos pradžios, ar nepritrūko vėliau „iššūkių“ rungtynėse?
– Nežinau, ar pritrūko, nes abu „iššūkius“ laimėjome. Dėl žiūrovų raminimo tai norėtųsi, kad neužgauliotų teisėjų, jie dirba savo darbą... Jie tuo metu ėjo peržiūrėti momentą, tai norėjosi tuo metu pagarbos žmonėms, kurie dirba savo darbą.
– Nežaidė du naudingiausi Eurolygos krepšininkai. Ar tai palengvino užduotį?
– Vakar visai kitaip ruošėmės, tik šiandien sužinojome, kad jų tikrai nebus. Taktika pasikeitė, žaidėjai buvo nustebę, nes daug žaidėjai tie duoda jiems. Bet pažiūri, kokie kiti žaidėjai ateina į jų vietą... Tikrai kiekvienoje Eurolygos komandoje rastų savo vietą, ne veltui tai eilę metų yra Eurolygos finalo ketverto komanda.
– Antrajame pratęsime labai greitai paprašėte pertraukėlės. Ar buvo abejonių prieš ją?
– Nežinau. Penki taškai buvo... Tuo metu net nebuvo dvejonių, nenorėjome paleisti. Kai laimi, atrodo – labai gudrus.
– Sylvaino Francisco įspūdingas mačas prieš vieną geriausių gynybų, Williamso-Gosso spindesys lemiamu metu ir šio dueto šiltas apsikabinimas po rungtynių. Kiek jie jau yra arti savo potencialo išpildymo žaisdami kartu?
– Visada sakau – čia yra jų komanda. Kaip jie žaidžia, taip mes atrodome. Visose komandose taip yra – kaip atrodo gynėjai, taip atrodo visi. Ir jie patys supranta, kad vienas be kito kažko daug labai negalime padaryti. Džiugu, kad jie tai supranta. Nesakau, kad tik jie reikalingi, visi – reikalingi, bet jie yra mūsų pagrindiniai. Mes turime visi jiems padėti ir su jais sėkmingais mūsų galimybės kažką nuveikti padidėja. Norime šita kryptimi ir eiti.
– 9 dienos iki kito mačo. Kaip atrodys „Žalgirio“ treniruočių procesas?
– Kita treniruotė – sekmadienį ryte. Dėl to šiandien daugiau minučių gavo pagrindiniai žaidėjai, žaidėme – va bank. Bet ir varžovai panašiai žaidė. Vieni važiuoja į rinktines, kiti – prasipūs galvas. Sekmadienį pradedame ruoštis toliau.
– Kada sužinojote apie Arno Butkevičiaus sugrįžimą ir ar jis buvo netikėtas?
– Prieš kelias dienas. Kiekvienas žmogus mums reikalingas. Kai aukojasi, žino savo vaidmenį... Tokie žmonės yra aukso vertės ir daug duoda.
– Ketvirto kėlinio pabaigoje pasirinkote daryti vieną ilgą ataką vietoje dviejų. Kodėl?
– Asistentai man tą idėją irgi davė, bet man pasirodė tuo metu, kad yra per mažai laiko. Kažkaip nusprendžiau, kad geriau suorganizuoti rimtesnę ataką, nors nesigavo solidžiau sužaisti. Minčių buvo tokių, bet priėmėme tokį sprendimą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.