„3 prieš 3“: nuvylę legionieriai ir pozityvi „Žalgirio“ savaitė Eurolygoje (19)

Spalio 27 d., 10:39
V.Micičius surinko minus 7 naudingumo balus (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje patyrė antrąją nesėkmę, kai namuose 66:87 neprilygo Madrido „Real“ krepšininkams. Portalas Krepsinis.net išskyrė tris geriausius ir tris blogiausius šio mačo aspektus.

Antanas Kavaliauskas. Pagaliau – taip galima pasakyti apie šio žaidėjo pasirodymą. „Centras“ pelnė 16 taškų ir surinko 20 naudingumo balų, taip užfiksuodamas geriausią sezono rezultatą. Gerai, kad rungtynės buvo sėkmingos lietuviui, ne Brandonas Daviesas buvo visiškai bejėgis prieš Gustavo Ayoną. Sirgalių tarpe daug kritikos sulaukęs A.Kavaliauskas buvo labai solidus ir belieka tikėtis, kad tai jam pridės pasitikėjimo savo jėgomis ir kito gero susitikimo nereikės labai ilgai laukti, kadangi „Žalgiriui“ jo tikrai reikia.

Kevinas Pangosas. Kanadietis pataikė 4 iš 5 „Žalgirio“ tritaškių. Visiems buvo problemų pataikyti iš toli ir tik vienintelis K.Pangosas kiek pataisė šią situaciją. 20 taškų ir 25 naudingumo balai parodo, kad K.Pangosas ne veltui buvo giriamas ir spėjimai apie geresnį antrąjį sezoną nebuvo iš piršto laužti. Jis atliko dar ir 5 rezultatyvius perdavimus bei buvo vienas iš nedaugelio šviesulių šiose rungtynėse. Ir Šaras pagyrė savo auklėtinį už tai, jog jis vienintelis drąsiai ir kietai kibo į atlapus Luka Dončičiui, nes kiti žalgiriečiai jam per 28 minutes leido įmesti 28 taškus ir surinkti 35 naudingumo balus.

Sėkminga savaitė. Nepaisant 21 taško patirtos nesėkmės prieš „Real“, „Žalgiris“ gali pasakyti, kad ši dviguba Eurolygos savaitė buvo sėkminga. Vis dėlto buvo žaista ne prieš silpniausius varžovus. Nors „Barcelona Lassa“ skęsta pralaimėjimų liūne, tai yra jų problemos ir pergalės iš „Žalgirio“ to taško neatima. Turint omenyje, kad „Žalgiris“ vis dar yra augimo procese, dvi pergalės po keturių turų yra tikrai geras rezultatas.

Artūras Milkanis. Galima buvo spėlioti, kodėl šis žaidėjas ant parketo praleido 22 minutes, nes per jas nieko nenuveikė – pramesti 5 metimai ir surinkti minus 3 naudingumo balai. Šarūnas Jasikevičius užstojo snaiperį sakydamas, jog tai yra jo kaltė, jeigu Milas neišsimeta pakankamai tritaškių ir kaip pavyzdį pateikė Jaycee Carrollą, kuris taip pat itin gaudomas varžovų. Skirtingai nei Milaknis, amerikietis ant parketo praleido vos 4 minutes ir daugiau nuo suolo nepakilo. Pasirinkimo daug ant suolo „Žalgiryje“ nėra, nors lyg ir piršosi variantas su Axeliu Toupane‘u ir Edgaru Ulanovu arba Kevinu Pangosu, Vasilije Micičiumi ir vienu iš lengvųjų kraštų, bet tą vakarą kai kurie žaidėjai nebuvo pasiruošę kovoti su „Real“. Kartais atrodė, kad A.Milaknis išmeta neblogą metimą, bet jo nepataiko ir tokiais atvejais jau reikia atsisukti į psichologiją.

Brandonas Daviesas ir Vasilije Micičius. „Žalgirio“ vidurio puolėjas pajuto, ką reiškia rungtyniauti prieš vieną geriausių lygos „centrų“ Gustavo Ayoną. Meksikietis tiesiog sunaikino savo oponentą jau per pirmąsias kelias minutes, todėl nuo suolo greitai buvo pakeltas Antanas Kavaliauskas. Gynyboje prieš „Real“ aukštaūgį B.Daviesas neturėjo jokių priešnuodžių, o ir puolime gavo du blokus nuo varžovų. Čia puikiai išryškėjo skirtumas tarp B.Davieso ir Augusto Limos, kuris gynyboje buvo kur kas solidesnis žaidėjas.

Serbui tai buvo košmariškas vakaras – visi 9 pramesti metimai ir minus 7 naudingumo balai per 22 minutes. Toks svarbus komandai žaidėjas negali sau leisti taip rungtyniauti. Solidus ir labai geras pasirodymas prieš Barselonos klubą, bet po dviejų dienų niekas neatpažino šio žaidėjo. V.Micičiaus bangavimo turbūt matysime labai daug ir teks prie to įprasti.

Axelis Toupane‘as. Kol kas itin nuvilia šia prancūzas. Atrodo, kad jis pakilęs nuo suolo nori padaryti daug dalykų, bet vis praranda kamuolį arba besiveržiant jį jam išmuša varžovai. A.Toupane‘as atrodo pasimetęs ir be vietos, o didžiausia problema ta, kad jis labai grubiai ir dažnai klysta komandinėje gynyboje. Ne kartą ir ne du Šaras griebdavosi už galvos, kai prancūzas palikdavo laisvą žaidėją, kuris tiesiog įsmeigdavo tritaškį. A.Toupane‘as kol kas nepateisina į jį dėtų vilčių.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui