„Lietuvos ryto“ naujoko istorija: universalus aukštaūgis, kuriam praverti NBA duris sutrukdė viena aplinkybė
žaidėjo privalumai ir trūkumai (30)Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda pasirašė sutartį su atletišku puolėju Kenny Kadji, kuris kaip reikiant sustiprins priekinę liniją ir pridės tai, ko labiausiai stigdavo pastaraisiais metais – atletiškumo.
Afrikietis turi Nacionalinei krepšinio asociacijai (NBA) reikalingą kūną ir atletiškumą, tačiau 2013 metais savo pavardės naujokų biržoje neišgirdo. Taip nutiko todėl, kad K.Kadji naujokų biržoje dalyvavo būdamas jau 25-erių.
Įprastai biržoje dalyvaujantys krepšininkai būna bent jau 3 metais jaunesni, bet K.Kadji pradėjo studijuoti Floridos universitete 2008 metais, kai jam buvo jau sukakę 20. Po dvejų metų Floridoje, afrikietis nusprendė pakeisti universitetą, o pagal NCAA taisykles tuomet vieną sezoną tenka praleisti be krepšinio. 2010–2011 m. K.Kadji nežaidė, todėl Majamio universitetą baigė tik 2013 m.
NBA komandos akylai stebėjo šį aukštaūgį ir buvo pasirengusios pašaukti jį antrojo rato viduryje, bet daugelis pabūgo dėl to, jog 25-erių žaidėjas jau yra susiformavęs ir labai sunku jį pakeisti į tokį, koks reikalingas būtent tai komandai. NBA ekipos įprastai imasi tokios misijos, kai biržoje žemu šaukimu pasirenka talentingą žaidėją ir kelis metus jis beveik nežaidžia mačų, o daug dirba treniruotėse ir yra ruošiamas aukščiausio lygio kovoms.
NBA skautai neabejojo, kad jeigu K.Kadji biržoje būtų dalyvavęs ne 25-erių, o 22-ejų ar bent jau 23-ejų, savąjį šansą praverti lygos duris tikrai gautų.
Privalumai
Būdamas 211 cm ūgio K.Kadji išmeta kamuolį labai aukštai, todėl blokuoti jo metimą praktiškai nėra jokių šansų. Turėdamas taiklią ranką, puolėjas iš baudos aikštelės išvilioja savo tiesioginį oponentą. Geba pataikyti ir tritaškius, bet pastarajame sezone Italijoje tai darė vos 30 proc. tikslumu.
K.Kadji gerai ginasi ir būtent prie savojo krepšio atiduoda daug jėgų. Turi gerą supratimą gynyboje, todėl laiku ir vietoje geba padėti komandos draugams, o dėl turimo greičio, spėja grįžti prie savo tiesioginio oponento.
Sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių, patikimai nuo krepšio atitveria savo dengiamąjį. Taip pat neprisirenka aukštaūgiams būdingų nereikalingų pražangų ir puikiai tinka kaip sunkusis krašto puolėjas. Esant situacijai, gali pažaisti ir vidurio puolėju, jeigu reikia išplėsti žaidimą arba rungtyniauti greičiau nei su klasikiniu „centru“.
Trūkumai
Turi labai ribotą judesių arsenalą arčiau krepšio. Savo ūgį galėtų išnaudoti geriau, bet nugarą į krepšį žaidžia gana ribotai. Taip pat vengia kontaktų su varžovais.
Nors turi atletišką kūną, retai jį išnaudoja būtent arčiau krepšio. Buvo pastebima, kad gana lengvai išmušamas iš pusiausvyros ir tuomet praradęs koncentraciją pradeda aikštelėje daryti sau nebūdingus dalykus. Pavyzdžiui, vaikytis gynėjus, stengiantis žūtbūt atimti kamuolį ir taip užsidirbant nereikalingas pražangas arba paliekant dideles erdves po krepšiu.
Gana didele K.Kadji problema buvo baudų pataikymo procentas, bet pastaraisiais metais vilniečių naujokas stipriai pagerino šį aspektą ir Italijoje tikslą pasiekė 73 proc. jo mestų baudų. Pažymima, kad lemiamu metu K.Kadji geriau nepatikėti mesti svarbių baudų, nes psichologiškai tai gana silpnas žaidėjas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.