Derrickas Waltonas su Kauno „Žalgirio“ marškinėliais pirmąkart pajuto, ką reiškia rungtyniauti pajėgiausioje Europos lygoje. O debiutui teko ypatinga vieta – OAKA arena Atėnuose, kurioje „Žalgiris“ pasiekė istorinę pergalę prieš „Panathinaikos“. D.Waltono debiuto nenusako statistinis protokolas, kuriame skaičiai tokie ...
Iki II-ojo Pasaulinio karo natūralizacijos proceso lyderė buvo Lietuvos rinktinė: 1937 m. Europos pirmenybėse dalyvavo 3 „Amerikos lietuviai“ (F.Kriaučiūnas, P.Talzūnas, J.Žukas), 1939 m. – 5 (P.Lubinas, M.Ruzgys, V.Budriūnas, F.Kriaučiūnas, J.Jurgėla). Šiais laikais Nacionalinės komandos FIBA turnyruose gali registruoti tik 1 natūralizuotą krepšininką.