Disciplina, vaidmenų aiškumas, nuostabus tarpusavio supratimas ir nugalėtojų mentalitetas aikštelėje – tuo ši Lietuvos vyrų rinktinė pasižymėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pasirengimo cikle.
2012 metų liepos 22 dieną Liublianoje Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė siekė trečiojo aukščiausios prabos apdovanojimo paeiliui. „Auksinės kartos“ nariai siekė įrodyti, kad geriausi Europoje jie gali būti ir be Jono Valančiūno.
Būsimasis triskart Europos čempionas Steponas Butautas krepšinį pradėjo žaisti… “vartininko” pozicijoje. “Mokytojas paskirstė žaidėjus į puolėjus ir gynėjus, o man teko “vartininko” vaidmuo. Jis sakė: “Tu būsi vartininkas, kiti puls, tu ginsi krepšį. Tada, kai priešininkas praeis pro gynėjus, pats paskutinis ginsi krepšį”, - prisimindamas pirmuosius žingsnius krepšinyje vėliau pasakojo S.Butautas.