Po puikių pergalingų Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynių Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas televizijos tiesioginiame eteryje linksmai dalijosi įspūdžiais lietuvių kalba.
Lietuvių kilmės kanadiečiui Andy Rautiniui nepavyko įsitvirtinti Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vicečempionų gretose. Skelbiama, jog 25 metų 193 cm ūgio gynėjas paliko Oklahomos „Thunder“ klubą keliasi į NBA Plėtojimosi lygoje rungtyniaujančią Tulsos „66ers“ komandą.
Pirmąją pergalę pasirengimo naujam Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonui cikle iškovojo lygos vicečempionė Oklahomos "Thunder" (1/2) komanda, kuri namuose 120:96 (24:22, 33:31, 24:14, 39:31) sutriuškino Šarlotės "Bobcats" (1/3) krepšininkus.
Viena Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) favoričių Oklahomos "Thunder" ekipa sudarė sutartį su lietuvių kilmės gynėju Andy Rautiniu. 26 metų 193 cm ūgio kanadietis praėjusį sezoną rungtyniavo Alikantės "Lucentum" klube.
Galimybę prašyti Lietuvos pilietybės svarstantis kanadietis Andy Rautinis visgi ateityje galėtų praverti mūsų šalies nacionalinės komandos duris. Tai televizijos "Sport 1" žinioms patvirtino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.
Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) duonos ragavęs kanadietis Andy Rautinis sieks Lietuvos pilietybės. Lietuviškų šaknų turintis snaiperis šio žingsnio gali imtis dėl noro žaisti Barselonos "Regal Barcelona" klube.
Dalaso "Mavericks" klubas nutraukė sutartį su 25 metų 193 cm ūgio Andy Rautiniu. Kanadietis į NBA čempionų gretas atvyko po neseniai vykusių mainų su Niujorko "Knics" komanda. Praėjusiame sezone gynėjas vidutiniškai rinkdavo 1,6 taško ir atlikdavo 0,6 rezultatyvaus perdavimo.
Šiais laikais surengti savo šalyje prestižinį sporto turnyrą – ne tik garbė, bet ir didelė finansinė nauda. Nebijoma milžiniškų investicijų į infrastruktūrą, nes neabejojama, kad skirtos lėšos tikrai atsipirks. Sunku patikėti, tačiau panaši situacija buvo ir tarpukario metais, kai pinigai ir krepšinis dar nebuvo taip tampriai susiję kaip šiandien. Lietuva iškovojo teisę 1939 m. organizuoti Europos čempionatą, tačiau tinkamos varžyboms salės nebuvo. Kauno sporto halės statyba kainavo tuomet milžiniškus 400 tūkst. litų! Dar neužbaigus statyti, buvo pradėti pardavinėti bilietai ir per savaitę visų sėdimų vietų bilietai buvo parduoti. Nedaug liko ir stovimų vietų. Buvo paskaičiuota, kad dar neprasidėjus turnyrui už bilietus buvo surinkta beveik 400 tūkst. litų.