Klaipėdos Neptūnas-Akvaservis užbaigė komandos komplektacijos darbus. Uostamiesčio ekipa išlaikė komandos branduolį ir taip pat pasirašė sutartis su Mariumi Runkausku ir Ernestu Jonkumi.
Šiaulių-7bet klubas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir nusprendė nebepratęsti sutarties su Ernestu Jonkumi. Įžaidėjas geltonuosius marškinėlius vilkėjo porą sezonų.
Šiaulių-7bet komandos įžaidėjas Ernestas Jonkus be krepšinio turės praleisti mažiausiai dvi savaites. Savaitgalį vykusių rungtynių su Kauno Žalgiriu trečiajame kėlinyje jis patyrė peties traumą ir aikštelėje nebepasirodė.
Artėjantis prie sudėties komplektacijos pabaigos Šiaulių” klubas sukirto rankomis su įžaidėju Ernestu Jonkumi. 187 cm ūgio krepšininkas suraitė parašą ant trejų metų sutarties.
Kiekvienais metais Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) atsiskleidžia bent po kelis žaidėjus, kurie vėliau sėkmingai įsitvirtina ir kur kas aukštesniame lygyje.
Gargždų SC komanda išsaugojo Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės gynėją Ernestą Jonkų.
1939 m. Europos auksą latviai lietuviams, galim sakyti, padovanojo per savo žioplumą. Turnyro favoritų tarpusavio rungtynėse, kuriose praktiškai sprendėsi aukso medalio laimėtojas, latviai likus žaisti vos keliolikai sekundžių pirmavo 36:35. Kamuolį turėjo latvis Arenas, jis žiūrėjo į teisėjų stalelį ir laukė finalinio signalo. Latvių treneris Baumanas atsistojęs šaukė “Laikas!, laikas!”. Salėje buvo neapsakomas triukšmas. Arenas ir suprato, kad rungtynių laikas jau baigėsi ir didelio džiaugsmo pagautas metė kamuolį aukštyn, į lietuvių krepšio pusę. Lietuvis A.Andrulis pagavo kamuolį, jį perdavė po krepšiu stovėjusiam P.Lubinui, kurio metimas buvo taiklus. Teisėjai taškus įskaitė ir pergalė atiteko Lietuvai. Tokia rungtynių baigtis sutirštino Lietuvos ir Latvijos sporto organizacijų santykius. Įtampa jau buvo pasireiškusi 1937 m., kai po Europos čempionato Rygoje čempionai lietuviai viešbutyje pamiršo Latvijos Prezidento dovaną – sidabrinę lėkštę…