Užsieniečių krepšininkų natūralizavimas ne visada atneša naudą – Bulgarijos krepšinio federacija svarsto atimti pilietybę iš dviejų amerikiečių – Cedrico Simmonso ir Jaredo Homano. Abu krepšininkai buvo kviečiami į Bulgarijos rinktinės stovyklą, tačiau treniruočių stovykloje net nepasirodė.
Liūdnai pagarsėjęs aukštaūgis Jaredas Homanas iš blogosios pusės pasižymėjo ir Vokietijoje. Miuncheno "Bayern" komandos "centras" sulaikytas už muštynes viename miesto naktinių klubų. Skelbiama, jog po incidento 29 metų 208 cm ūgio krepšininką su dar dviem įtariamaisiais paryčiais, apie 4 val.
Naudingiausiai Europos taurės turnyro šeštajame ture rungtyniavo Valensijos "Valencia" klubo naujokas Žarko Rakočevičius. 27 metų 204 cm ūgio serbas per 36 žaidimo minutes į Ostendės "Telenet" krepšį įmetė 20 taškų (9/11 dvitaškiai, 2/3 baudos metimai), atkovojo 13 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvi...
1939 m. Europos auksą latviai lietuviams, galim sakyti, padovanojo per savo žioplumą. Turnyro favoritų tarpusavio rungtynėse, kuriose praktiškai sprendėsi aukso medalio laimėtojas, latviai likus žaisti vos keliolikai sekundžių pirmavo 36:35. Kamuolį turėjo latvis Arenas, jis žiūrėjo į teisėjų stalelį ir laukė finalinio signalo. Latvių treneris Baumanas atsistojęs šaukė “Laikas!, laikas!”. Salėje buvo neapsakomas triukšmas. Arenas ir suprato, kad rungtynių laikas jau baigėsi ir didelio džiaugsmo pagautas metė kamuolį aukštyn, į lietuvių krepšio pusę. Lietuvis A.Andrulis pagavo kamuolį, jį perdavė po krepšiu stovėjusiam P.Lubinui, kurio metimas buvo taiklus. Teisėjai taškus įskaitė ir pergalė atiteko Lietuvai. Tokia rungtynių baigtis sutirštino Lietuvos ir Latvijos sporto organizacijų santykius. Įtampa jau buvo pasireiškusi 1937 m., kai po Europos čempionato Rygoje čempionai lietuviai viešbutyje pamiršo Latvijos Prezidento dovaną – sidabrinę lėkštę…