Kasmet pasibaigus sezonui išgirstame apie vieno ar kito krepšininko pasitraukimą iš krepšinio. Dažnas atvejis, kai žaidėjai kabina sportbačius dėl solidaus šiam sportui amžiaus, rečiau pasitaikantis – traumos.
Vieni veteranai net perkopę 40-mečio barjerą demonstruoja solidų žaidimą, o kitų parako statinė ištuštėja greičiau. Nusprendėme pasidairyti po pajėgiausias Europos vietines lygas ir pažiūrėti, kaip rungtyniauti sekasi vyriausiems jų žaidėjams.
Kaip ir po kiekvieno sezono, taip ir po šio, tikrai atsiras žaidėjų, pranešiančių apie karjeros pabaigą. Apžvelgėme Eurolygos komandas ir išskyrėme devynis krepšininkus, kurie kitą rudenį aikštelėje gali nebepasirodyti.
37-erių veteranas Keremas Gonlumas nori toliau žaisti Eurolygoje, todėl atsisveikino su Stambulo „Galatasaray“ ekipa. 208 cm ūgio turkas pasirašė vienerių metų sutartį su šalies čempione tapusia Izmiro „Pinar Karsiyaka“, kuri kitą sezoną rungtyniaus Eurolygoje. K.Gonlumas „Galatasaray‘ garbę gynė vieną sezoną.
Ligoninėje Turkijos pirmenybių rungtynės su Stambulo „Bešiktaš“ baigėsi Stambulo „Galatasaray“ veteranui Keremui Gonlumui. Antroje ketvirčio metu aukštaūgis griūdamas atsitrenkė varžovui į koją ir atsidūrė lengvame nokaute. Netrukus prie žaidėjo suskubo medikai, komandos draugai ir kitas personalas.
Debiutinėse Europos čempionato rungtynėse 1937 m. Lietuva susitiko su labai pajėgia Italijos rinktine. Varžovai nevertino lietuvių ir pirmąjį kėlinį į aikštę neleido geriausio savo žaidėjo Livio Frančesinio (Franceshinio). Šis krepšininkas ypač išgarsėjo 1935 m. čempionate Šveicarijoje, kai rungtynėse prieš Bulgariją, kurias italai laimėjo 42:23, pelnė net 32 taškus. Tai yra, net 76 proc. visų komandos taškų. Iš viso 1935 m. čempionate L.Frančesino pelnė 62 taškus – vidutiniškai po 16 per rungtynes. Tuomet tai buvo neįtikėtinas rezultatas. Lietuviai pirmą kėlinį prieš italus, žaidusius be L.Frančetino, laimėjo rezultatu 15:9, o rungtynes - 22:20.