Aiškios jau visos keturios Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato pusfinalio dalyvės. Paskutinįjį kelialapį iškovojo praėjusio sezono vicečempionai Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai, kurie savo arenoje net 49 taškų skirtumu - 108:59 (29:18, 25:16, 29:15, 25:10) sutriuškino Kauno kolegijos (KK) ekipą.
Tradicijos sugužėti į barus ir su alaus bokalais rankose palaikyti tarptautiniame turnyre kovojančią Lietuvos rinktinę beveik tokios pat senos kaip ir pats Lietuvos krepšinis. 1937 m. Europos čempionato metu Kauno alaus barai būdavo perpildyti studentijos, kuri per radijo aparatus tiesiogiai klausydavosi krepšinio transliacijų iš Rygos. Kavinėse ir restoranuose grojantys orkestrai taip pat turėjo užleisti vietą radijo imtuvams.