0

"Žalgiris" tik po itin atkaklios kovos palaužė "Rūdupį" (statistika) (239)

Sausio 29 d., 18:00
"Rūdupis" atkakliai priešinosi čempionams (nuotr. R.Dačkus/Fotodiena.lt)

Į antrąją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinės lentelės pozicija pakilo Kauno „Žalgirio“ (11 ir 0) ekipa, namuose 76:74 (28:18, 16:22, 14:21, 18:13) parklupdžiusi Prienų „Rūdupio“ (11 ir 3) krepšininkus.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo žalgiriečiai, ir jau po pirmosios mačo minutės buvo priekyje 7:1. Adas Juškevičius atsakė dvitaškiu, o S.Weemsas - tritaškiu (10:3). Įpusėjus pirmajam ketvirčiui M.Kalnietis pelnė du taškus su pražanga, tad skirtumas tarp komandų jau buvo 9 taškai (18:9). Besibaigiant pirmosioms dešimt minučių atstumas išaugo iki penkiolikos (27:12). Visgi svečiams šiek tiek pavyko aptirpdyti deficitą - 28:18.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo A.Milaknis. Kauniečiai atsakė spurtu 11:3 bei atstatė anksčiau turėtą persvarą (36:21). Likus keturioms minutėms iki didžiosios pertraukos "Rūdupis" spurtavo 9:0 ir šeimininkų persvara ištirpo iki 8 taškų (42:34). Paskutinėje atakoje likus vos pusantros sekundės prasižengė R.Nelsonas, taigi prieniškiai, sumetę abi baudas, po dviejų kėlinių atsiliko vos keturiais taškais - 44:40.

Po didžiosios pertraukos A.Milaknis taikliais baudų metimais sumažino Prienų ekipos atsilikimą iki dviejų taškų (44:42). Kova nuošiol vyko taškas į tašką, o E.Želionis netrukus išlygino rezultatą (49:49). Rungtynių eigos trečiajame kėlinyje į savo pusę pakreipti nesugebėjo nė viena komanda, o likus pusei minutės "Rūdupis" išsiveržė į priekį (58:61).

Prasidėjus lemiamai mačo daliai rezultatas ir vėl tapo lygus (61:61). P.Jankūnas pelnė 5 taškus iš eilės, A.Labuckas atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (66:63). Likus žaisti tris minutes A.Juškevičius pataikė tritaškį, M.Kalnietis atsakė dviem (74:66). Paskutinę minutę A.Labuckas įsmeigė tritaškį, G.Orelikas įmetė iš po krepšio (76:74). Paskutinėje atakoje kamuolį perėmę Prienų krepšininkai turėjo šansą išlyginti ar persverti rezultatą, bet "Žalgiris" sėkmingai apsigynė ir šventė itin sunkią pergalę.

"Žalgiris": Sonny Weemsas 19, Milovanas Rakovičius 15, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 14, Robertas Javtokas 5.

"Rūdupis": Arnas Labuckas 14, Adas Juškevičius 13, Povilas Butkevičius 10, Gediminas Orelikas, Artūras Milaknis ir Simas Buterlevičius po 9.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui