„Žalgirio“ pažymiai: neigiami N.Hayesui ir A.Milakniui, aukščiausias – E.Ulanovui (10)

Lapkričio 22 d., 12:10
A.Milaknis realizavo tik vieną tritaškį iš penkių (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ antrą kartą šį sezoną Eurolygoje neperkopė 60 pelnytų taškų ribos ir namuose 59:61 turėjo pripažinti Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos pranašumą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė rungtynės ir individualų žalgiriečių pasirodymą įvertino pažymiais.

Walkupas Walkupas

#0 Thomasas Walkupas (23 min., 7 tšk., 4 rez. per., 2 per. kam., 1 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Amerikiečio minutes aikštėje apribojo greitai susirinktos asmeninės pražangos. Gerai mačą pradėjęs Th.Walkupas dar pirmajame kėlinyje susirinko dvi nuobaudas ir keliavo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Gynėjas visus savo 7 taškus pelnė pirmoje rungtynių pusėje, vėliau visi šio krepšininko metimai, tarp jų ir du nuo baudų metimo linijos, skriejo pro šalį. Tikslesnio Th.Walkupo žaidimo „Žalgiriui“ labai trūko lemiamais mačo momentais, tačiau vos kartą suklydęs amerikietis atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir tai jo pasirodymą šiek tiek taiso.

#4 Lukas Lekavičius (23 min., 9 tšk., 3 atk. kam., 2 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Jeigu būtų pataikęs metimą su ketvirtojo kėlinio sirena, įžaidėjas galėjo tapti vakaro herojumi, tačiau ir iki tol abu tritaškius prametęs L.Lekavičius stebuklingai ištraukti pergalės nesugebėjo. Kaip ir visai komandai, L.Lekavičiui geriausias buvo pirmasis susitikimo kėlinys, per kurį krepšininkas pelnė 5 taškus. Įžaidėjas aštriais prasiveržimais sugebėjo sudraskyti varžovų gynybą ir rinktis taškus iš po krepšio. Blogiausia, kad gynėjui nepavyko sėkmingai asistuoti komandos draugams. Tai, kad L.Lekavičius rungtynes baigė neatlikęs nė vieno rezultatyvaus perdavimo iliustruoja, kad organizuoti žaidimo šiam krepšininkui nepavyko.

Hayesas Hayesas

#10 Nigelas Hayesas (11 min., 1 tšk., 3 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Aukštaūgis dar niekada nebuvo ant parketo tiek trumpai. Vos 11 minučių žaidęs amerikietis vėl buvo bandomas tiek „trečiojo“, tiek „ketvirtojo numerio“ pozicijose. Nė vienoje iš jų N.Hayesas apčiuopiamos naudos nedavė. Puolėjas neatliko nė vieno metimo „iš žaidimo“, taip pat nė karto nepažeidė taisyklių. Kol kas šis krepšininkas vidutiniškai per rungtynes taisykles pažeidžia po 2,1 karto ir realu, kad Šarūnas Jasikevičius, kalbėdamas apie žaidėjus, kurie dar nežino, kada reikia pažeisti taisykles, omenyje turi būtent N.Hayesą.

#13 Paulius Jankūnas (20 min., 2 tšk., 7 atk. kam., 1 rez. per.,1 kld., 6 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Susitikimą startiniame penkete pradėjęs kapitonas pademonstravo, kad uoslės atkovotiems kamuoliams dar neprarado – per kiek daugiau nei 5 minutes puolėjas sugriebė 5 atšokusius kamuolius. Gynyboje P.Jankūnas su savo užduotimis susitvarkė ir varžovų aukštaūgiai, jam esant aikštėje, „Žalgiriui“ problemų nepridarė. Buvo momentų, kai ir puolime veteranas viską darė teisingai ir susikūrė sau patogias situacijas, bet kamuolys jo tiesiog nepasiekdavo. Naujokams ir toliau sunkiai integruojantis į žaidimą P.Jankūno minutės bei vaidmuo gali tapti vis svarbesniais.

Milaknis Milaknis

#21 Artūras Milaknis (17 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 2 rez. per., 1 per. kam., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Dažnai A.Milaknio pasirodymas yra tiesiogiai priklausomas nuo to, ar pavyko realizuoti savo susikurtas progas. Šį kartą snaiperio taikiklis buvo visiškai užsikirtęs. Nors A.Milaknis vieną svarbų tritaškį pataikė ketvirtojo ketvirčio metu, tačiau kiti 4 skriejo pro šalį. Varžovai gynėsi susispaudę baudos aikštelėje, tad „Žalgiriui“ labai reikėjo taiklių tolimų metimų, o jų ketvirtadienio vakarą Kaune tiesiog nebuvo.

#23 Martinas Gebenas (5 min., 0 tšk., 1 kld., -3 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Nors M.Gebenas žaidė trumpai, tačiau „Žalgiris“ tomis trumpomis atkarpomis, kai kelia žaidėjus nuo atsarginių žaidėjų suolelio galo, praranda per daug. M.Gebenui visiškai nepavyko įsilieti į žaidimą ir pralaimėtos mikrodvikovos varžovų priekinės linijos žaidėjams tiek prie savojo, tiek prie varžovų krepšio, privertė Š.Jasikevičių „Žalgirio“ aukštaūgį grąžinti ant suolelio.

#31 Rokas Jokubaitis (1 min., 0 tšk., 1 kld., - 1 naud. bal.).

Po tokių dviejų iš eilės R.Jokubaičio pasirodymų aikštėje belieka tikėtis, kad jaunasis talentas yra pakankamai stiprus psichologiškai. Per minutę padaryta akivaizdi klaida gynyboje bei sužingsniuota puolime. To vyriausiajam „Žalgirio“ treneriui ir užteko, kad R.Jokubaitį vėl išimtų „iš žaidimo“.

#32 Zachas LeDay‘us (16 min., 5 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 2 blk., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Nors amerikiečio skaičiai ir vėl atrodytų gana solidžiai, o statistinį protokolą šį kartą puošia net ir du varžovams išrašyti blokai, tačiau Z.LeDay‘aus minučių skaičius aikštėje mažėja ne be reikalo. Šis krepšininkas vis dar daro nemažai klaidų gynyboje, o ir puolime viskas pavyksta nebe taip užtikrintai kaip sezono pradžioje. Belgrado klubo priekinės linijos žaidėjai buvo neparankūs Z.LeDay‘ui dėl jo centimetrų trūkumo, tad realu, kad kitose rungtynėse šis amerikietis vėl rungtyniaus daugiau ir solidžiau.

Landale'as Landale'as

#34 Jockas Landale‘ as (27 min., 10 tšk., 6 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 blk., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Australas viso mačo metu balansavo tarp puikaus ir prasto prasto pasirodymų. J.Landale‘as jau demonstruoja kur kas kietesnį žaidimą bei iš visų „Žalgirio“ naujokų atrodo geriausiai adaptavęsis ekipoje, tačiau keli tragiški priimti sprendimai nubraukia didžiąją dalį gero darbo, kurį padarė šis krepšininkas. Dvi pražangos varžovams vos atkovojus kamuolį, kurios „Žalgiriui“ kainavo 3 taškus bei nepataikyti metimai iš po krepšio tapo kertiniais momentais, neleidusiais iškovoti pergalės prieš Belgrado ekipą.

#40 Marius Grigonis (26 min., 11 tšk., 1 atk. kam., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

M.Grigonis buvo pakankamai agresyvus ir aštrus, tačiau krepšininkui labai trūko tikslumo. Visi trys pramesti tritaškiai „Žalgiriui“ kainavo itin brangiai. Pramesta bauda mačo pabaigoje taip pat parodo, kad iki tikro lyderio šiam krepšininkui dar šiek tiek trūksta. Nepaisant to, M.Grigonis buvo vienas kovingiausių žaidėjų aikštėje, puikiai darbavęsis ir prie savojo krepšio.

Ulanovas Ulanovas

#92 Edgaras Ulanovas (30 min., 11 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Puolėjas šiame mače tikrai buvo gana aktyvus ir net žaisdamas „ketvirtuoju numeriu“ sugebėjo „atstovėti“ prieš varžovų priekinės linijos žaidėjus. 5 Išprovokuotos pražangos rodo, kad Belgrado klubas tikrai turėjo problemų stabdydami E.Ulanovą, tačiau „Žalgiriui“ iki galo to išnaudoti nepavyko. Kartais ir pats krepšininkas galėjo žaisti agresyviau „vienas prieš vieną“ bei užbaiginėti atakas pats.

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėkite tiesiogiai HD raiška

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui