Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą sukūrė istoriją – kauniečiai laimėjo ir antrąsias dvigubos Eurolygos savaitės išvykos rungtynes.
Nerezultatyviame, tačiau kovingame mače Kazio Maksvyčio auklėtiniai 66:61 nugalėjo Milano „EA7 Emporio Armani“ krepšininkus.
Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų žalgiriečių pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.
Tayloras
#1 Isaiah Tayloras (10 min., 2 tšk., 2 rez. per., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Taip stipriai sužibėti antrose iš eilės rungtynėse komandos naujokui jau nepavyko. Vis tik net ir itin agresyvia gynyba pasižymintis Milano klubas problemų su I.Tayloru turėjo. Jeigu tik Milano klubo gynėjai prieidavo per arti prie žalgiriečio, šis kaipmat juos bausdavo prasiveržimais. Dar kartą galėjome įsitikinti, kad sprendimus gynėjas gali priimti išties greitai ir realu, kad šis žaidėjas gali versti komandos draugus šalia savęs geresniais. Jo perdavimai K.Hayesui buvo šviežias oro gurkšnis puolime.
#4 Lukas Lekavičius (18 min., 5 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
Milano klubas niekuomet nebuvo itin parankus L.Lekavičiui ir kitomis aplinkybėmis jo minutės nebūtų tokios gausios. Nors „Žalgirio“ žaidimui išties stigo kūrybos ir gynėjas lemiamomis minutėmis jo taip pat nepasiūlė, tačiau prieš tai keliskart kaunietis sėkmingai atakavo krepšį pries K.Hinesą. Tokių epizodų galbūt norėjosi ir daugiau – L.Lekavičiaus metimų skaičius yra kritęs ir dabartinėje situacijoje matyti jį metantį savo standartinius metimus nebūtų blogas variantas. Juolab, kad gynyboje varžovai L.Lekavičių bando atakuoti ir to šiokia tokia iliustracija buvo nesportinė pražanga prieš Stefano Tonutą.
#8 Kevarriusas Hayesas (27 min., 16 tšk., 7 atk. kam., 22 naud. bal.). Įvertinimas – 10.
Natūralu, kad vertinant žaidėjus yra atsižvelgiama ir į paties krepšininko profilį. Kai tik už darbą gynyboje viso sezono metu girtas K.Hayesas pelno 16 taškų, nelieka nieko kito kaip tik įrašyti pirmąjį amerikiečio dešimtuką. Ir jo vidurio puolėjas tikrai nusipelnė. Puolime jis išnaudojo ne tik jam sukurtas progas arti krepšio, bet dalį jų K.Hayesas kūrėsi ir pats, tiesiog imdamas kamuolius varžovams nuo galvų. Amerikiečio gynyba vėl buvo elitinė – Brandonas Daviesas prieš jį atrodė kaip vidutinių gabumų aukštaūgis. Belieka tikėtis, kad tokio įžaidėjo kaip I.Tayloras atvykimas sukurs vis daugiau progų K.Hayesui ir apie jo indėlį į puolimą bus galima kalbėti vis dažniau.
Šmitas
#10 Rolandas Šmitas (24 min., 13 tšk., 4 atk. kam., 1 per. kam., 1 kld., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
Latvio viešnagė Italijoje tikrai pavykus. Milane R.Šmitas pademonstravo savybę, apie kurią buvo bene daugiausiai kalbama, kuomet šis aukštaūgis pasirašė kontraktą su „Žalgiriu“. Kuomet priekinės linijos žaidėjas „pikenpop“ situacijose pataiko 3 iš 6 tritaškių, K.Maksvyčio veide spinduliuoja šypsena. Gaila tik to, jog visus taškus R.Šmitas rinkosi iki trečiojo kėlinio vidurio. Kuomet komandos žaidimas buvo giliausioje duobėje – R.Šmitas taip pat tylėjo. Vis tik tuo pat metu jis dirbo gynyboje ir arčiau krepšio kauniečiai didesnių problemų neturėjo.
#15 Laurynas Birutis (13 min., 2 tšk., 4 atk. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
L.Biručio kelionė į Milaną: nuvažiuoji, įsirėmini į plakatą 3 kartus geriausiu Eurolygos gynėju rinktą Kyle’ą Hinesą ir parsiveži pergalę. Tai buvo neabejotinai įspūdingiausias rungtynių momentas, o L.Biručio kūno ir situacijos suvaldymas buvo tiesiog nuostabus. Visas šis mačas buvo apie gynybą ir kuomet „Žalgirio“ penkete yra L.Birutis, kiekvienam ekipos gerbėjui prasisuka mintis, ar aukštaūgis nebus užatakuotas „2 prieš 2“ situacijose. Nebuvo. Pakankamai kokybiški „stepautai“ ir savalaikės pražangos susikeitus leido L.Biručiu atstovėti dvikovas prie savojo krepšio.
Brazdeikis
#17 Ignas Brazdeikis (25 min., 4 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Po pirmųjų dviejų „Žalgirio“ atakų, kurias taškais užbaigė I.Brazdeikis, atrodė, kad jūra žalgiriečiui šiame mače bus iki kelių. Vis tik tuo jo taškų rinkimas ir baigėsi. Negali sakyti, kad I.Brazdeikis darė kažką labai jau žalingo. Tiesiog keliose situacijose nepataikė visai neblogų metimų, o poroje momentų nusikratė kamuolio, kur galbūt jau pats galėjo atakuoti krepšį. Svarbiausia, kad Eurolygos debiutantas neprarastų pasitikėjimo savimi, nes sprendimų kokybė gerėjao, o gynyboje K.Maksvyčio pamokos taip pat duoda dividendų. Tad kaip dabar madinga sakyti: „Tik į priekį, Ignai!“
#25 Achille Polonara (12 min., 3 tšk., 3 atk. kam., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 6.
Italas kol kas neforsuoja įvykių ir bando pratintis prie komandos draugų. Tai nėra blogai, bet jau artimiausiu metu norėsis, kad jis imtų kamuolį į rankas ir pasiūlytų kažką įdomesnio nei „kablys“, sužaidus veidu į krepšį. Pataikytas tritaškis trečiojo kėlinio pabaigoje jau buvo kažkas tokio, ko tikimasi iš šio aukštaūgio. Gynyboje A.Polonara taip pat atrodo protingas žaidėjas, kuris pats gerai skaito situacijas ir geba jas valdyti. Prisijungus prie komandos tokioje stadijoje adaptacinis periodas turi būti išties greitas, nes rezultato reikia čia ir dabar.
#33 Tomas Dimša (19 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 5.
Retai būna, kad žaidėjas surinktų minusinį naudingumo balų skaičių, o jo įvertinimas būtų teigiamas. Vis tik neigiamo pažymio T.Dimšai ranka rašyti tiesiog nekyla. Gynyboje pirmoje pusėje lietuvis atliko puikų darbą stabdydamas varžovų perimetro lyderius. Galbūt gynėjo kūnas nėra pats tvirčiausias, tačiau jau ne pirmą kartą galime pastebėti puikias užsiimamas padėtis ir išmušamus varžovus iš vėžių. Aišku, T.Dimšos tikslesnių metimų tokiose nerezultatyviose rungtynėse taip pat norėtųsi, o jo pražanga puolime ketvirtajame ketvirtyje buvo gana skaudi.
Butkevičius
#51 Arnas Butkevičius (22 min., 6 tšk., 2 atk. kam., 2 per. kam., 1 kld., 1 blk., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 8.
Turbūt net didžiausi optimistai nesitikėjo tokios greitos A.Butkevičiaus adaptacijos Eurolygos lygyje. Būvo net tokių, kaip kad šio straipsnio autorius, kurie manė, jog savo stiprybes A.Butkevičiui perkelti į Eurolygos lygį bus labai nelengva. Taškai tranzicijoje ir užtikrintas žaidimas veidu į krepšį – tai A.Butkevičius Milane davė puolime. Nebematome jo „lipimo į medį“ ir tiesmukiškumo puolime – A.Butkevičius suprato, kad tai kas veikė FIBA Čempionų lygoje nebeveiks Eurolygoje. Gynybos ekskliuzyvu tapo žalgiriečio blokas Timothe Luwawu-Cabarrot. Tai buvo puikus pavyzdys komandinės gynybos ir kaip gerai gali veikti „Žalgirio“ gynybinis mechanizmas.
#92 Edgaras Ulanovas (30 min., 13 tšk., 8 atk. kam., 2 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 9.
Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ žaidė kančios krepšinį ir tik E.Ulanovo lyderystė sugebėjo komandą išvesti iš duobės. Visų pirma, kapitonas pasižymėjo svarbiu dvitaškiu, padidinusiu ekipos pranašumą vėl iki dviženklės persvaros, o vėliau pataikė ir lemtingą tritaškį, leidusį nepaleisti pergalės iš rankų. Anksčiau tokie puolėjo tritaškiai buvo visiška retenybė ir kamuoliui, palikus E.Ulanovo rankas, jau buvo galima dairytis, ar yra kam kovoti dėl antrojo šanso po krepšiu. Dabar kaunietis tokius metimus meta itin užtikrintai ir tai verčia jį elitiniu žaidėju. Kapitono minutės aikštėje ir vėl buvo gausiausios – šiuo metu jo žaidimo ir kovingumo reikia abejose aikštės pusėse.
Norėdami komentuoti prisijunkite.