Kai Los Andželo „Lakers“ klubas vasarą subūrė tokią sudėtį, jam buvo prognozuojama rimta kova dėl čempionų žiedų. Tačiau „Lakers“ kol kas taip buksuoja, kad jiems visų pirma dar reikės patekti į atkrintamąsias. Ilgai spėliojama, kodėl gi Los Andželo ekipa neranda pergalių kelio. Krepsinis.net pateikia ESPN žurnalisto versiją. Ir ji – išties įdomi, nes amerikietis bando parodyti, kad didžiausia „Lakers“ problema gali būti būtent lyderis Kobe Bryantas.
Tai, ką šį sezoną išdarinėja „Lakers“ žvaigždė K.Bryantas, yra nepakartojama. Joks žaidėjas per visą NBA istoriją (nei Kareemas Abdul-Jabbaras, Mosesas Malone‘as ar Karlas Malone‘as,) net nebuvo priartėjęs prie tokios statistikos, kokią septynioliktajame karjeros sezone demonstruoja K.Bryantas.
Pirmiausia, net tokie garsūs krepšininkai kaip Wiltas Chamberlainas, Oscaras Robertsonas, Michaelas Jordanas ar Jerry Westas net nežaidė septyniolikos metų. Savo ruožtu Kobe septynioliktame sezone, būdamas 34-erių, iki savaitgalio rinko vidutiniškai 29,5 taško per rungtynes, atakavo geriausiu pataikymo procentu per savo karjerą (48 proc.) ir buvo rezultatyviausiai žaidžiantis lygos krepšininkas.
Žvelgiant į statistiką beveik nekyla minčių, kad K.Bryantas daro ką nors blogo. Tačiau yra ir kita statistikos pusė.
Fantastiška žaidėjo statistika pergalių negarantuoja
Šį sezoną gerokai buksuojantys „Lakers“ krepšininkai tada, kai Kobe metė daugiau nei 20 kartų, laimėjo tik 5 kartus ir suklupo 11 sykių. Kai gynėjas metė mažiau nei 20 sykių, „Lakers“ laimėjo 8 ir pralaimėjo 3 rungtynes. Be to, kai K.Bryantas atlikdavo virš 20 metimų, Los Andželo komanda nugalėjo tik žemiau turnyrinėje lentelėje esančias ekipas.
Palyginimui, praėjusį sezoną prie per 20 kartų į krepšį mesdavusio K.Bryanto „Lakers“ laimėjo 26 ir suklupo 19 kartų (58 proc. pergalių). Kai žvaigždė mesdavo rečiau nei 20 sykių, pergalių ir pralaimėjimų santykis buvo 10/3 (77 proc.). Statistika dar akivaizdesnė 2010–2011 metų sezone. Tuomet „Lakers“ pergalių bei pralaimėjimų balansas buvo atitinkamai 24/17 prie mažiausiai 20 K.Bryanto metimų ir 33/8, kai Kobe išmesdavo mažiau nei 20 metimų.
Apibendrinant visus tris sezonus, kai K.Bryantas mesdavo po 20 metimų ir daugiau, „Lakers“ pergalių ir nesėkmių balansas yra tik 54/47 (sezono 82 rungtynių formatu – 44/38). Kitu atveju prie rečiau mesdavusio K.Bryanto „Lakers“ balansas buvo 51/14 (sezono formatu – 64/18).
Statistika akivaizdžiai sako, kad „Lakers“ būtų geriau, jei K.Bryantas mestų mažiau nei 20 kartų per rungtynes. ESPN žurnalistas nesiryžo remtis tik skaičiais, todėl nusprendė šia tema pabendrauti su neįvardijamais NBA klubų darbuotojais: direktoriumi, trenerio asistentu ir dviem skautais.
Trenerio asistentas: „Be abejonės, Kobe meta per daug. Kai žaidėme prieš „Lakers“, pasakėme žaidėjams, kad, aišku, nenorime, jog jis įmestų 50 taškų. Vis dėlto pabrėžėme, kad taip, prieš jį ginsimės, tačiau nereikia prieš jį dvigubinti gynybos ir imtis kitų panašių priemonių.
Nėra net abejonių, kad „Lakers“ būtų geresni, jei Kobe mestų mažiau. Kaip manote, kodėl neįsivažiuoja Pau Gasolis? Jis strigtų bet kurios komandos puolime, jei tiesiog negautų tinkamai pasireikšti.
Dėl visko negalima kaltinti Mike‘o D‘Antoni. Esmė – Kobe Bryantas. „Lakers“ neturi sistemos. Ją pats parenka Kobe. Jei jis norės atlikti visus metimus, jis tai ir darys. Jis duos pasireikšti komandos nariams mačo pradžioje, bet kai truputį įsivažiuos, niekas kitas nebeprisilies prie kamuolio. Savo ruožtu besiginantiems „Lakers“ varžovų krepšininkams tuomet būna lengviau, nes kiti Los Andželo klubo nariai puolime nieko nepadaro. Jei nori kamuolio, K.Bryantas turi tavimi pasitikėti, tačiau panašu, kad kol kas jis nepasitiki dauguma žaidėjų.
„Lakers“ tiesiog negali ketvirtame kėlinyje žaisti per Dwightą Howardą dėl jo prasto baudų pataikymo procento, o varžovai tuo naudojasi. Visa tai yra ir K.Bryanto galvoje, todėl jis tiesiog neperduoda kamuolio po krepšiu. Tačiau „Lakers“ turi pasisodinti K.Bryantą ir pasakyti, kad dabar klubas privalo žaisti per priekinę liniją.
Geriausią aukštaūgių tandemą turi Memfio „Grizzlies“ – tai Marcas Gasolis ir Zachas Randolphas. „Lakers“ galėtų rungtyniauti panašiu stiliumi per P.Gasolį ir D.Howardą, bet kol Kobe meta po 28 kartus per rungtynes, to nebus.
Kiekviena NBA komanda turi kažkokią etiketę. Kai žaidi prieš „Lakers“, nesijaudini, kaip sustabdyti K.Bryantą. Tiesiog reikia susitelkti ties kitais keturiais vyrukais ir neleisti jiems rungtyniauti sėkmingai. Nes yra žinoma, kad galima nugalėti „Lakers“ ir kai Kobe renka po 35 taškus. Didžiausia problema būtų tada, jei Kobe turėtų 25 taškus ir 8 rezultatyvius perdavimus, D.Howardas – 20 taškų ir 16 atkovotų kamuolių, P.Gasolis – 18 taškų ir 11 kamuolių, o Steve‘as Nashas – 16 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.“
Svarstoma, jog K.Bryantas visiškai neišnaudoja komandos draugų
Pirmasis NBA skautas: „Mūsų treneriai visada sako, kad Kobe šiaip ar taip pelnys 28 taškus, bet reikia, kad jis juos įmestų atlikdamas 28, o ne 16 metimų.
Buvo graudu žiūrėti, kaip „Lakers“ žaidė su Niujorko „Knicks“. Visi kiti „Lakers“ nariai, išskyrus K.Bryantą, atrodė labai prastai. Kobe stengėsi vienas daryti viską, kad „Knicks“ nepabėgtų. Kai yra toks žaidėjas kaip Kobe, kiti nesivargina ir nesiima iniciatyvos.
Nemanau, kad problema tame, jog K.Bryantas nepasitiki komandos draugais. Problema ta, kad jis savimi pasitiki labiau nei bendraklubiais. Jam vis vien geriau mesti sudėtingą metimą nei jį patikėti iš pakankamai neblogos situacijos metančiam kitam „Lakers“ nariui.
Los Andželo klube nėra tarpusavio ryšio. Jie nekrenta vieni dėl kitų. Jie tiesiog atskirų individualiai stiprių žaidėjų rinkinys. Ir jis atrodo abejingas. Išskyrus K.Bryantą.
NBA klubo direktorius: „Visi mano, kad problema yra kituose „Lakers“ žaidėjuose, bet man esminė problema yra Kobe. Andrew Bynumas pats sakė, kad žaisdamas prie K.Bryanto jis neaugo kaip talentas. Jam nepatiko žaisti su Kobe.
O Pau? Jis tiesiog geras vyrukas, o Kobe tuo naudojasi. K.Bryantas gali vožti ispanui į smakrą, bet P.Gasolis vis tiek prisės šalia jo ir sakys: taip, sere. Pau tiesiog pernelyg malonus. Tačiau jis gali žaisti. Jis padėjo „Lakers“ laimėti čempionų žiedus, todėl manymas, kad Kobe neturi gerų pagalbininkų ir todėl turi atlikti tiek daug metimų, yra neteisingas.
Grįžkime į paskutiniųjų NBA atkrintamųjų seriją su Oklahomos „Thunder“. Visi kaltino P.Gasolį ir A.Bynumą, bet, mano nuomone, kalčiausias buvo Kobe.
Visi žinome, koks žaidėjas yra D.Howardas. Dabar jis nėra geriausioje savo formoje, nes dar tik atsitiesia po sunkios nugaros traumos, taip pat jam neparanki D‘Antoni žaidimo sistema. Bet dar ir akivaizdu, kad K.Bryantas juo nepasitiki.“
Antrasis NBA skautas: „Daug buvo diskutuojama, ar Kobe meta per daug. Sunku ką paprieštarauti, kai „Lakers“ pergalių balansas K.Bryantui metant mažiau nei 20 kartų yra 8/3. Tačiau prie tikslios išvados būtų galima prieiti tik detaliai išanalizavus kiekvienerias rungtynes.
Tikrai nemanau, kad jis perlaiko kamuolį ir žaidžia savanaudiškai norėdamas pakenkti komandai. Jei Kobe meta per daug, jis tai daro manydamas, kad tik taip galima pasiekti pergalę.
Mano nuomone, K.Bryantui nereikia mesti mažiau. Dabar jis yra vienas iš penkių geriausių lygos krepšininkų, yra rezultatyviausias NBA žaidėjas ir pataiko geru procentu. Ir tai yra labai svarbu. Būtų visai kas kita, jei tas procentas būtų labai prastas.
Tačiau turiu pasakyti, kad kai „Lakers“ turi tiek talentingų žaidėjų, K.Bryantui nederėtų mesti tiek, kiek dabar.“
Norėdami komentuoti prisijunkite.