0
08-03, 22:00
0
0

Trečiąjį sostinės derbį išgyvenęs „Rytas“ – per žingsnį nuo LKL finalo (266) FOTOGALERIJA

Gegužės 27 d., 18:20
M.Fosteris šįkart lyderystę parodė („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ priartėjo prie Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo. Trečiose pusfinalio rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai 86:78 (17:16, 22:27, 27:15, 20:20) palaužė Vilniaus „Wolves Twinsbet“.

Serijoje iki trijų pergalių „Rytas“ pirmauja 2:1. Ketvirtos rungtynės vyks gegužės 30 dieną teoriniuose „Wolves Twinsbet“ namuose.

Pirmuosius taškus baudų metimais pelnė R.J.Cole’as, tačiau Eigirdas Žukauskas lygino rezultatą (2:2), o Kristupas Žemaitis išvedė į priekį Vilkus – 5:2. Giedriaus Žibėno auklėtiniai iki taško priartėjo po M.Normanto dvitaškio (5:6), o Martynas Echodas vedė ekipą į priekį – 7:6. Vilkai atsakė sėkmingu žaidimu (11:7), o Rasheedas Sulaimonas pridėjo dar du tašus – 13:7. Justinas Gorhamas braukė skirtumą perpus (10:13), o netrukus „Rytas“ jau veržėsi į priekį – 15:14. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Rytas“ – 17:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo R.Sulaimono tritaškiu (19:17), M.Fosteris prametė dvi baudas, o „Wolves Twinsbet“ gynėjas dar vieną ataką užbaigė dėjimu – 21:17. Vis tik vėl geresne atkarpa atsakė „Rytas“ ir po R.J.Cole’o dvitaškio pirmaujanti komanda keitėsi – 23:21. Vilkai priekyje atsidūrė po Jeffery Tayloro tritaškio (27:25), bet G.Radzevičius vedė į priekį savo klubą – 28:27. Tiksliu metimu atsakė E.Žukauskas (29:28), o po dar vieno jo dvitaškio Vilkai pirmavo 34:30. M.Normantas smeigė tritaškį (33:34), o abiems komandoms užpuolus „Wolves Twinsbet“ buvo priekyje 38:35. M.Fosteris ir R.Sulaimonas keitėsi tiksliais metimais (42:39), o po dviejų ketvirčių Nedo Pacevičiaus auklėtiniai pirmavo 43:39.

„Ryto“ legionieriai trečio ketvirčio pradžioje rezultatą persvėrė – 44:43. Nors M.Fosteris ir M.Normantas skirtumą didino (49:45), taikliu metimu atsakė ir Artūras Žagaras – 47:49. Kol „Wolves Twinsbet“ atakos strigo, M.Fosteris sėkmingai pats rinko taškus, baudas pridėti galėjo ir M.Echodas, bet šis buvo netaiklus – 52:47. J.Gorhamas spurtą tęsė, pataikydamas iš toli (55:47), o po M.Fosterio šūvio ekipas skyrė jau dviženklis skirtumas – 59:47. Po trijų kėlinių „Rytas“ pirmavo 66:58.

G.Radzevičius atstatė dviženklį „Ryto“ pranašumą, bet R.Sulaimonas jį vėl mažino – 62:71. J.Tayloras paliko aikštelę dėl traumos, o Nedas Pacevičius netrukus už emocijas gavo techninę pražangą. Nepaisant to, kad vienu metu R.Sulaimonas skirtumą rėžė iki vos 6 taškų (65:71), „Rytas“ padėtį stabilizavo (74:65), o „Wolves Twinsbet“ sunkiai sekėsi intrigą grąžinti iki maksimalios.

Likus 3 minutėms „Wolves Twinsbet“ atsiliko 73:81, nes M.Fosteris užsidirbo nesportinę pražangą. Tiesa, keli skuboti metimai nepasiteisino ir labiau priartėti nepavyko, kol savųjų taškų nepelnė K.Žemaitis – 78:83. Liko 66 sekundės, G.Radzevičius pelnė kertinius taškus, tuo tarpu R.Sulaimonas dėl kojos traumos paliko aikštelę. Galiausiai mačas baigėsi „Wolves Twinsbet“ pralaimėjimu ir „Ryto“ pergale.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 18 (5 atk. kam.), Gytis Radzevičius 15, Justinas Gorhamas (5 atk. kam.) ir R.J.Cole‘as – po 14, Margiris Normantas 13.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 32 (12/19 metimai, 30 n.b.), Kristupas Žemaitis 12, Tre‘Shawnas Thurmanas 10 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 8, Jeffery Tayloras 6.

Gairės: lkl, rytas, wolves