Belgrado „Partizan“ ekipa Europoje garsėja ne tik kaip etatinė Eurolygos dalyvė, bet ir kaip talentų kalvė. Ne vienas krepšininkas būtent po sėkmingo pasirodymo kukliame Serbijos klube pasirašė pelningus kontraktus arba išvyko žaisti į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA). Portalas Krepsinis.net pristato jums 12 europiečių, kurie tapo žvaigždėmis žaisdami „Partizan“ klube.
Vlade Divacas
Vlade Divacas
Šis vidurio puolėjas yra legenda ne tik Europoje, bet ir NBA. Ilgametis stipriausios pasaulio lygos žaidėjas prieš išvykdamas į NBA vilkėjo „Partizan“ marškinėlius (1986–1989 metai). Sėkmingai žaidęs Serbijoje „centras“ buvo pasirinktas 26-uoju šaukimu Los Andželo „Lakers“ klubo ir išvyko į NBA. Didžiausia išdavyste „Partizan“ laiko tai, kad 1999 metais prasidėjus NBA lokautui V.Divacas trumpam užsivilko aršiausios varžovės Belgrado „Crvena Zvezda“ marškinėlius. Nors serbas žadėjo karjerą užbaigti „Partizan“ gretose, to jam padaryti taip ir nepavyko.
Predragas Danilovičius
Dar vienas krepšininkas, kurio pristatinėti nereikia – geriausias Europos snaiperis dešimtajame dešimtmetyje. Nuo 1988 iki 1992 metų „Patizan“ garbę gynęs serbas vėliau persikėlė į Bolonijos „Kinder“, o tuomet – į NBA.
Predragas Drobnjakas
Pats tikriausias „Partizan“ mokyklos gaminys. Kovingu charakteriu, geru metimu ir puikiu krepšinio supratimu pasižymėjęs vidurio puolėjas savo krepšininko kelią pradėjo 1992 metais, kai apsivilko Belgrado klubo marškinėlius. 1998 metais palikęs „Partizan“ 211 cm ūgio žaidėjas į šią komandą vienam sezonui grįžo 2006 metais. Sužibėjęs puikiu žaidimu Eurolygoje (15,7 tšk., 6,7 atk. kam.), serbas išvyko į Ispaniją ir daugiau į „Partizan“ nebegrįžo.
Krstičius
Nenadas Krstičius
Dar vienas krepšininkas, kuris karjerą pradėjo savo mėgstamiausioje vaikystės komandoje – „Partizan“. Per trejus metus (2001–2004) Belgrado komandoje savo vertę įrodęs „centras“ persikėlė į NBA. Vėliau metams išvyko į Rusiją, bet sugrįžo į NBA, kur praleido trejus metus. Dabar 213 cm ūgio serbas vilki Maskvos CSKA marškinėlius.
Novica Veličkovičius (Scanpix nuotr.)
Novica Veličkovičius
Šiam „Partizan“ mokyklos auklėtiniui viskas klostosi toli gražu ne taip, kaip jis norėtų ir įsivaizdavo. Po įspūdingo sezono, kuomet „Partizan“ 2009 metais iškopė į Eurolygos finalinį ketvertą, N.Veličkovičius paliko tėvynę ir pasirašė sutartį su Madrido „Real“. Vis dėlto šioje ekipoje jis savo vietos nerado ir praėjusią vasarą tapo laisvuoju agentu. Maža to, puolėjas per Europos čempionato atranką gavo traumą ir negali rungtyniauti iki šiol. Kalbama, jog pasveikęs N.Veličkovičius prisijungs prie „Partizan“ komandos.
Nikola Pekovičius (Scanpix nuotr.)
Nikola Pekovičius
„Atlas“ gretose karjerą pradėjęs „centras“ 2005 metais atsidūrė „Partizan“ komandoje ir per pirmuosius du sezonus Eurolygoje neišsiskyrė ypatingu žaidimu. „Aukso amžius“ N.Pekovičiui prasidėjo 2007–2008 metų sezone, kai jis rinkdavo 16,4 taško ir atkovodavo 6,9 atšokusio kamuolio. Po įspūdingo sezono jis pasirašė sutartį su Atėnų „Panathnaikos“, o dabar gina Minesotos „Timberwolves“ garbę.
Janas Vesely (Scanpix nuotr.)
Janas Vesely
Kas sakė, kad čekai nemoka žaisti krepšinio? 2008 metais į „Partizan“ atvykęs puolėjas Eurolygoje demonstravo solidų žaidimą. 2011 metų NBA naujokų biržoje buvo pakviestas 6-uoju numeriu ir dabar vilki Vašingtono „Wizards“ marškinėlius.
Željko Rebrača
Dar vienas iš daugelių aukštaūgių, kuris visiems apie save pranešė būtent žaisdamas „Partizan“ ekipoje. 1991–1995 metais Belgrado komandos garbę gynęs „centras“ išvyko į Italiją, vėliau persikėlė į Graikiją bei NBA. Karjerą jis baigė Ispanijoje. Beje, Ž.Rebrača buvo žadėjęs sugrįžti į „Partizan“, bet tam sutrukdė traumos.
Milošas Vujaničius (Scanpix nuotr.)
Milošas Vujaničius
Vienas iš tų krepšininkų, kuriems karjerą sugadino traumos. Kuomet M.Vujaničius būdavo sveikas, jis buvo vienas geriausių Europos įžaidėjų. Žaibiškas greitis, taiklūs metimai, puikus žaidimo skaitymas – tokia buvo šio krepšininko vizitinė kortelė. 2001 metais iš „Crvena Zvezda“ į „Partizan“ atvykęs gynėjas vėliau žaidė tokiose komandose kaip Bolonijos „Skipper“, Barselonos „Barcelona“, Atėnų „Panathinaikos“, Maskvos „Dinamo“, Stambulo „Efes Pilsen“. Kaip jau ir minėta anksčiau, išlikti viršūnėje M.Vujaničiui sutrukdė traumos.
Aleksandras Djordjevičius
Kaip gi geriausių „Partizan“ žaidėjų sąrašas be šio snaiperio. 1984–1992 metais šioje ekipoje žaidęs gynėjas užsitarnavo solidžius atlygius ir didelius kontraktus. Užtenka paminėti, kad jis yra žaidęs tiek „Barcelona“, tiek „Real“ komandose. Gyva Europos krepšinio legenda turėtų būti dėkingas „Partizan“ komandai.
Žarko Paspaljis
Galbūt kiek mažiau žinomas nei prieš tai išvardyti žaidėjai, tačiau taip pat turėjęs puikią karjerą. 206 cm ūgio puolėjas „Partizan“ klube žaidė 1986–1989 metais. Tuomet jis vienam sezonui perskėlė į San Antonijaus „Spurs“ ir sugrįžo į „Partizan“. Išvykęs iš Serbijos Ž.Paspaljis žaidė Pirėjo „Olympiacos“, Atėnų „Panathinaikos“ komandose. Tarp skambiausių karjeros laimėjimų – Eurolygos finalinio ketverto (1994 metais) naudingiausio žaidėjo prizas ir rezultatyviausio Graikijos čempionato krepšininko (1992 metais) apdovanojimas.
Dejanas Tomaševičius (Scanpix nuotr.)
Dejanas Tomaševičius
Dar vienas, bet jau paskutinis sąraše aukštaūgis. NBA nerungtyniavęs, bet Europoje geru žaidimu pasižymėjęs 208 cm ūgio serbas į „Partizan“ atvyko taip pat iš „Crvena Zvezda“ klubo. Įdomu tai, kad pelningą kontraktą jis pasirašė ne iš karto po „Partizan“, nes tuomet persikėlė į Podgoricos „Budučnost“. Tik po Juodkalnijos komandos jam pavyko išvykti į Vitorijos „Tau Ceramica“ gretas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.