Linui Kleizai ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandai šis sezonas – vienas ilgas košmaras. Vasarą prie ekipos vairo stojus Željko Obradovičiui, daugelis tikėjo, kad į „Fenerbahce Ulker“ atėjo geriausi laikai šios komandos istorijoje, tačiau 2013–2014 metų sezonas rodo – tituluočiausias Europos krepšinio treneris skęsta kartu su viena turtingiausių ekipų Senajame žemyne.
Portalas Krepsinis.net šiandien kviečia pasiskaityti „Eurohoops“ apžvalgininko Nikoso Varlaso straipsnį apie pagrindines Ž.Obradovičiaus klaidas Stambule.
Niekas nepaneigs fakto, kad Željko Obradovičius, nepaisant dabartinių jo vadovaujamos komandos rezultatų, yra vienas iš elitinių Europos krepšinio trenerių. Jis, neabejotinai, yra sėkmingiausias specialistas Senojo žemyno krepšinyje.
Per savo trenerio karjerą Ž.Obradovičius aštuonis kartus į viršų kėlė Eurolygos taurę: kartais su komandomis, kurios buvo laikytos favoritėmis (2000 ir 2007 m. su „Panathinaikos“ ir 1995 m. su Arvydo Sabonio bei Joe Arlaucko tada atstovauta Madrido „Real“), kartais po nedidelių stebuklų (2002 m. Bolonijoje prieš tuometinį superklubą „Kinder“ ir 2011 m. Barselonoje), o kai kuriais atvejais tai buvo epinės pergalės (1992 m. su „Partizan“ ir 1994 m. su „Joventut“).
Tačiau 2013–2014 m. sezonas su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komanda jau dabar yra didžiulė nesėkmė. Jeigu apie šį sezoną kalbėtume tik „Fenerbahce Ulker“ rezultatais Eurolygos „Top 16“ etape, drąsiai galima būtų teigti: tai – tragedija. Ž.Obradovičiaus 80 procentų laimėtų karjeros rungtynių Eurolygoje rezultatas vos per vieną nesėkmingą sezoną Stambule krito labai pastebimai.
Nors sezoną Stambulo komanda pradėjo sėkmingai (dėl Europos čempionate įgytos pagrindinių komandos krepšininkų sportinės formos), kai Ž.Obradovičius ėmė rengti jam įprasto intensyvumo treniruotes bei keisti kai kuriuos dalykus žaidime, reikalai sparčiai prastėjo.
Pateikiame keturias pagrindines Ž.Obradovičiaus klaidas „Fenerbahce Ulker“ komandoje:
1. Ž.Obradovičius nelabai pasitiki amerikiečiais žaidėjais, ypač tais, kurie neturi jokios Eurolygos patirties. Nepaisant solidaus komandos biudžeto, Željko netikėjo, kad į jo sistemą sėkmingai įsipaišytų amerikietis. Nepaisant ryškių pokyčių krepšinyje – jo greityje, atletiškumo svarboje, Ž.Obradovičius į savo komanda nepasikvietė nei vieno svarbaus amerikiečio. Bo McCalebbas jau turėjo kontraktą su Stambulo komanda, o neplanuotas Pierre'o Jacksono pasikvietimas į Stambulą, traumą patyrus Kenanui Sipahi, teliko pėdsaku „Fenerbahce Ulker“ rotacijoje.
2. Ž.Obradovičius „Panathinaikos“ komandoje sukūrė pergalingą sistemą su vienu iš geriausių gynėjų Europoje – Dimitriu Diamantidžiu. Tokio kuriančio žmogaus „Fenerbahce Ulker“ komandoje specialistas neturi. Kai tu pergales skini su Diamantidžiu, Spanouliu ir Jasikevičiumi, persiorientuoti ir sėkmingai žaisti su komanda, kurioje nėra tokio nuostabaus aikštelės generolo, sunku. Bo McCalebbas yra labiau atakuojančio stiliaus žaidėjas, kai tuo tarpu K.Sipahi ir Melihas Mahmutoglu – per jauni sėkmingai vadovauti tokiai komandai aikštelėje.
3. „Fenerbahce Ulker“ sudėtis yra labai vidutiniško pajėgumo, jei kalbame apie asmeninę gynybą. O juk tai – pats pagrindas. Nei viena iš Stambulo komandos žvaigždžių (Preldžičius, Bogdanovičius, Bjelica, Kleiza ar Žoričius) nepasižymi puikiais sugebėjimais ginantis. To rezultatą matome labai aiškiai. „Fenerbahce Ulker“ komandai sunku įgauti žaidimo ritmą taip prastai ginantis.
4. Ž.Obradovičiaus vieši pasisakymai apie N.Bjelicą, B.McCalebbą, kitus komandos žaidėjus bei teisėjus gal ir padės šiam specialistui išsaugoti rimto ir tik į pergales orientuoto trenerio reputaciją, tačiau komandos mikroklimatui viešas drabužių skalbimas – ne į naudą.
Kokios prognozės? 100 procentų, kad Ž.Obradovičius „Fenerbahce Ulker“ vadovaus ir kitą sezoną, kuris yra numatytas trenerio kontrakte. Taip pat galima neabejoti, kad ateinančio sezono kontūrus specialistas pradės dėlioti labai anksti. Jis sieks saldaus revanšo – vienintelio milijonus šios komandos fanų tenkinančio rezultato.
Norėdami komentuoti prisijunkite.