Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo 2 pralaimėjimais prieš Stambulo „Fenerbahče“.
Po antrosios nesėkmės kauniečių vyriausiasis treneris Tomas Masiulis prisipažino, kad pats nejaukiai jautėsi, kaip jo komanda žaidė atkarpomis, kai dar galima buvo bandyti sugrįžti į kovą dėl pergalės.
„Sveikinu varžovus su geru žaidimu. Nepavyko išlikti arti, nes varžovai buvo labai fiziški, mes leidome jiems puolime per pirmą pusę atkovoti 12 kamuolių, kai patys gynyboje sugriebėme tik 5. Manau, kad tai daug pasako. Šnekame apie fiziškumą, bet taip yra. Mes tikrai galime daugiau“, – sakė T.Masiulis.
– Ar negali būti, kad koją kiši psichologinis nusiteikimas?
– Koks čia gali būti nusiteikimas? Eini ir žaidi. Čia krepšinis, o ne pasaulio pabaiga. Atkovoti kamuoliai yra daugiau ne talento, bet noro reikalas. Šioje vietoje galime labai stipriai pasitempti.
– Atrodė, kad gynyboje buvo nemažai išsiblaškymo.
– Reikia peržiūrėti įrašą. Taip, tų epizodų buvo, kai varžovų sunkūs kraštai įmušdavo kamuolį į krepšį. Tokie dalykai daug pasako.
– „Fenerbahče“ užsikūrė nuo T.Biberovičiaus tritaškių.
– Ten buvo mūsų koncentracijos reikalas. Nereikėjo ten eiti į pagalbą. Tai yra nepateisinami dalykai. Daug kas šneka, kad Francisco čia daug praleidžia, bet kurį žaidėją pastatysi, tą atakuos.
– Pirmajame mače kantriai lipote į kalną, bet šįkart kantrybės stigo.
– Trečiajame kėlinyje net man pačiam nepatiko. Blogai jaučiuosi, kad mano komanda taip žaidžia trečiajame ketvirtyje, kai dar tikrai galėjome kabintis. Tie sprendimai buvo tokie, kur galėjome kautis ir žaisti. Tai yra mano atsakomybė, nes aš neįtikinau, jog galime kovoti ir solidžiai žaisti. Nebuvo laikas dar nuleisti rankas.
– Kaip bandysite pagerinti žaidėjų psichologinę būklę?
– Gyvenimas nesibaigė. Yra dar rungtynės, kurios gali viską apsukti. 0:2, nedaug komandų yra grįžę, bet tikrai niekam už dyką nieko neduosime. Mūsų arenoje tikrai tokių dalykų negali būti – gali pataikyti sunkius metimus, bet pigius taškus turime sutvarkyti.
– Kaip galima paaiškinti jūsų kritusius tritaškių procentus?
– Jie ginasi taip, kad apribotų mūsų metikus. Pasyvi gynyba neleidžia išsimesti, tai Nigelas pirmajame mače tuo gerai pasinaudojo ir daug surinko taškų iš baudos aikštelės. „Fenerbahče“ gerai ginasi ir jų akcentas neduoti mums mesti iš toli. Neduoda žaisti, stumia visus, laiko, sunku.
– Kaip galima padėti S.Francisco?
– Visas akcentas yra ant jo. Kartais jį net laiko varžovas, bet nieko nepadarysi, taip jau bus, nes čia atkrintamosios. Niekas už dyką neduos.
– Kiek skiriasi „Fenerbahče“ nuo tos, kuri žaidė reguliariajame?
– Pusę sezono jie žaidė ne visos sudėties. Dabar visi grįžę ir kitas vaizdas. Svarbiu momentu visi sveiki ir formoje, taip pat yra Eurolygos čempionai. Daugumą žaidėjų pažįstu ir žinau, kaip jie žiūri į tokias situacijas bei supranta, kokios galimybės jų laukia.
– Kas labiausiai veikė žaidime?
– Puolime nelabai kas veikė, labai sunkiai rinkome taškus. Reikia daryti analizes.
Norėdami komentuoti prisijunkite.