07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

T.Masiulis: apie chaotišką debiutą, Ą.Tubelio prototipą ir pasiruošimą X.Pascualio iššūkiui (1) VIDEO interviu

Balandžio 1 d., 11:23
T.Masiulio laukia nelengvas mačas (Foto: „LKL, kurią remia „Betsson“)
T.Masiulio laukia nelengvas mačas (Foto: „LKL, kurią remia „Betsson“)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ (20/14) laukia dar vienas itin svarbus Eurolygos mūšis.

Į svečius atvyksta tas pačias pozicijas turnyro lentelėje medžiojanti Barselonos „Barcelona“ (20/14).

Spalį „Žalgiriui“ pavyko laimėti Katalonijoje (88:73), kurią puikiai pažįsta joje darbavęsis Tomas Masiulis.

Dabar Kauno klubo vyriausiajam treneriui atėjo laikas pranašumą įrodyti ir savo tvirtovėje, o prieš rungtynes jis apžvelgė varžovų pavojus bei sudėtingą pasiruošimą šachmatų partijai prieš Xavierą Pascualį.

„Manau, kad laukia varžovas panašus į „Feberbahče“. Pasikeitus treneriui turi daug taktinių gudrybių, yra labai patyrusių žaidėjų kiekvienoje pozicijoje, veteranų, pradedant nuo įžaidėjų ir atakuojančių gynėjų, priekinė linija labai solidi. Reikės pilno susikaupimo ir pilnos arenos, kad duotume kovą jiems“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Atrodo, kad „Barcelona“ yra komanda, prieš kurią labai sunku bėgti į greitą puolimą, suteikia mažai šansų. Kokios svarbos šiame mače bus koncentracija, kantrybė ir kokybiškos pozicinės atakos?

– Kiekvieną kartą viskas apie tai sukasi. Neduoti lengvų taškų, neduoti atkovotų kamuolių, bet jie turi labai didelį ūgį visose pozicijose, Satoransky įžaidėjo pozicijoje apie du metrus, Clyburnas irgi didelis, po krepšiu Vesely su Toko Shengelia. Varžovai tikrai nenori duoti atkovoti kamuolių ir pelnyti lengvų taškų. Su šiuo treneriu jie daugiau dėmesio skiria gynybai, turi daugiau gynybinių taktikų. Bus labai įdomu, kaip jie bus pasiruošę gintis prieš Francisco. Laukiame visokių variantų.

– Kevinas Punteris pastaruoju metu nedemonstruoja geriausios formos, bet „Barcelona“ puolimas vis tiek funkcionuoja. Kur yra jų stiprybės puolime?

– Visų pirma, turi tikrai talentingų žaidėjų, kiekvienoje pozicijoje yra Eurolygos žvaigždės. Turi daug ginklų, turbūt antra komanda po Madrido, kuri tiek žaidžia nugara į krepšį. Punteris, gal procentai nėra geri, bet gali vienas nulemti rungtynes. Bus didelis dėmesys tvarkyti baudos aikštelę, bet ir neleisti jam įsibėgėti bei mėtyti metimų. Lengva tai pasakyti, sunkiau – padaryti.

REKLAMA

– X.Pascualis yra vadinamas vienu sunkiausiai „skautinamų“ trenerių, pritariate šiai minčiai?

– Taip, pritariu, nes jis kiekvienose rungtynėse komandą paruošia vis kitaip. Dabar turėjo keturias dienas, kuo daugiau turi, tuo daugiau pasiruoši. Gal per dvigubą savaitę sunkiau pasiruošti. Prieš kiekvieną žaidėją vis kitaip žaidžia. Čia yra jo stiprybė ir vizitinė kortelė. Ruoštis ir „skautinti“ jų puolimą bei gynybą nėra lengva. Turėsime prisitaikyti rungtynių metu.

– Kaip iš jūsų pusės atrodo pasiruošimas, kiek variantų ruošiate?

– Krepšinyje kažko naujo neišrasi, yra keturios, maksimum penkios gynybos, kurias gali naudoti. Prieš visas kažką esame pasiruošę. Francisco gerai mato ir skaito gynybas. „Fenerbahče“ gynėsi vienaip, kitos – kitaip, kelis variantus davė ir jis viską sugebėdavo išspręsti. Jis tikrai yra aukščiausio lygio įžaidėjas ir žiūrėsime, kas rytoj mūsų lauks. Turėsime prisitaikyti.

– Esate lyginęs Ąžuolą Tubelį su T.Shengelia. Kiek patį intriguoja ši dvikova?

– Kiekviena dvikova intriguoja. Panašumų man yra, aš tų žodžių neatsisakau. Du galingi ir tvirti žmonės, sunku juos stabdyti, kai įsibėgėja. Intriguoja, matysime, kuris kurį nugalės. Bus smagu žiūrovams ir visiems krepšinio fanams..

REKLAMA

– Prieš pusšeštų metų kaip vyriausiasis treneris Eurolygoje debiutavote pavaduodamas Šarūną Jasikevičių ir būtent prieš X.Pascualį. Ką prisimenate apie tą mačą, kiek buvo įtampos ir nervų bei kaip nuo tada pasikeitėte?

– Čia ne man spręsti, kuo aš pasikeičiau. Tai buvo COVID-19 laikai, Barselonoje pirmas sezonas buvo lengvas šokas. Važiavome du treneriai, su Oscaru, kuris ir dabar asistentas yra, nes trys buvo iškritę. Du teisėjai buvo. Geros rungtynės buvo, gal keturiais taškais pralaimėjome. Atsimenu, kad dėl COVID-19 per pietus dar net nežinojome, ar žaisime. Lengvas balaganėlis buvo. Sužaidėme, dariau savo darbą taip, kaip galvojau. Ar pasikeičiau – ne man spręsti.

– Užtikrintumo dabar yra daugiau?

– Tada kažkokio neužtikrintumo irgi nebuvo, turi daryti savo darbą. Mačiau, kaip yra ruošiama komanda. Tai, kas nuo tavęs priklauso, stengiesi padaryti geriausiai. Dabar tomis pačiomis idėjomis ir mintimis einu į kiekvienas rungtynes, paruošti komandą kiek įmanoma geriau.


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys