0
10-20, 19:00
0
0

Su vėjeliu: septyniolikmečiai nušlavė lenkus ir žengė į pasaulio čempionato pusfinalį (43) FOTOGALERIJA

liepos 8 d., 13:30
V.Žygas pelnė 20 taškų (FIBA nuotr.)

Lietuvos vaikinų iki 17 metų rinktinė užtikrintai peržengė pasaulio čempionato ketvirtfinalio etapą.

Be pralaimėjimų ir toliau žengiantys lietuviai 73:44 (13:17, 23:7, 24:7, 13:13) sutriuškino bendraamžius iš Lenkijos.

Šeštadienį U17 Lietuvos rinktinė pusfinalyje susitiks su Serbijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) poros laimėtoju.

Susitikimą tiksliu dvitaškiu pradėjo Aleksas Bieliauskas (2:0), tritaškiu atsakė Kajetanas Kučawskis (3:2), bet lietuviai pelnė dar 4 taškus iš eilės – 6:3. Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo tašku (8:7), tačiau netrukus lenkai jau turėjo 4 taškų pranašumą – 12:8. Varžovams buvo pavykę susikrauti 7 taškų persvarą (17:10), o po pirmojo ketvirčio lietuviai atsiliko 13:17.

Antrajame kėlinyje lietuviai greitai išlygino rezultatą (17:17), o Vytautas Žygas išvedė mūsų rinktinę į priekį – 19:17. Solidžią gynybą demonstravę lietuviai po Justo Stonkaus dvitaškio susikūrė dviženklį pranašumą (34:24), o po dviejų kėlinių pirmavo 36:24.

Po pertraukos lietuviai nemažino apsukų ir trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 10:0 – 46:24. Galiausiai lenkams taškus pelnė K.Kučawskis (27:46), bet Lietuvos rinktinė pranašumo iš rankų nepaleido ir po trijų ketvirčių pirmavo užtikrintai – 60:31.

Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas ir įpusėjus jam Lietuvos rinktinės persvara siekė 28 taškus – 68:40. Lietuviai ramiai užbaigė rungtynes ir iškovojo pergalę 73:44.

Lietuviai įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – mūsų rinktinė sugriebė 64 (24 puolime), kai varžovai atkovojo 35.

Lietuva: Vytautas Žygas 20 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Justas Stonkus 12 (6 atk. kam.), Aleksas Bieliauskas 11 (9 atk. kam.), Petras Padegimas 9, Augustas Navickas 7 (8 atk. kam.).

Lenkija: Kajetanas Kučawskis 10 (2/8 trit.), Janas Nowickis 8 (6 atk. kam.), Jakubas Osinskis 7, Mateušas Samiecas 6.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lenkija, lietuva, u17