Šiais metais Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas turi malonų galvos skausmą – iš daugybės žaidėjų atrinkti tuos, kurie bus įtraukti į kandidatų sąrašą, o vėliau ir kviečiami į pasirengimo stovyklą.
Šį sezoną Lietuvos krepšinio padangėje sėkmingu žaidimu suspindėjo ne vienas ir ne du žaidėjai, kurie dar niekada nedalyvavo Lietuvos rinktinės stovykloje. Portalas Krepsinis.net išskyrė 7 krepšininkus, kurie verti kvietimo į rinktinę, bet tai tikrai nereiškia, jog prognozuojame, kad visi jie sulauks J.Kazlausko skambučio. Būtų nelogiška, jeigu iš 16 ar 18 stovykloje dalyvausiančių žaidėjų 7 būtų naujokai. Jeigu ten pasirodys bent jau 1 ar 2 iš šio sąrašo, galima bus džiaugtis, jog Lietuvoje atsiranda vis daugiau pajėgių krepšininkų.
1. Gedminas Orelikas (Vilniaus „Lietuvos rytas“; 14,8 tšk., 4,4 atk. kam., 2,3 rez. perd., 16,2 naud. bal. Europos taurėje)
Nuo niekam nereikalingo žaidėjo ant „Šiaulių“ suolo iki vieno iš „Lietuvos ryto“ lyderių – toks kol kas balandį 25-ąjį gimtadienį švęsiančio G.Oreliko kelias. Prienuose atsiskleidęs 200 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną „Lietuvos ryte“ atliko epizodinį vaidmenį ir nieko naudingo nenuveikė, tačiau viskas pasikeitė šiemet. Kai G.Orelikas sėkmingai pradėjo sezoną ir LKL, ir Europos taurėje, dažnai buvo kalbama, jog sutikęs rimtesnius varžovus šiaulietis nesugebės nieko padaryti, tačiau sezonas artėja į pabaigą, o nė vienai komandai pažaboti šio žaidėjo taip ir nepavyko. Savo žaidimu G.Orelikas tikrai atkreipė rinktinės trenerių dėmesį. Išplėstiniame sąraše savo pavardę Gediminas turėtų pamatyti, o ar bus pakviestas į stovyklą, prognozuoti sunku.
2. Artūras Milaknis (Kauno „Žalgiris“; 10 tšk., 1,8 atk. kam., 46,2 proc. tritaškių pataikymas Eurolygoje)
Kai prasidės Lietuvos rinktinės stovykla, A.Milakniui bus jau 28-eri. Iki šio sezono gynėjas tebuvo snaiperis, kuris pakildavo nuo suolo ir kartais bausdavo varžovus vienu ar kitu tritaškiu, bet dabar A.Milaknis šaltakraujiškai tolimais metimais baudžia visus oponentus ir yra vienas pagrindinių „Žalgirio“ ginklų puolime. A.Milaknis atrodo daug labiau pasitikintis savimi, daug šaltakraujiškesnis, o savo solidžiu žaidimu spėjo užsitarnauti „Žalgirio“ sirgalių simpatijas. Viena problema – J.Kazlauskas rinktinėje neturėjo aiškiai išreikšto snaiperio. Strategas dėl šios priežasties vieną vasarą patį pirmą „atkabino“ Martyną Gecevičių, o pernai jo net neįtraukė į sąrašą. J.Kazlauskas yra sakęs, kad jam reikia gynėjo, kuris mokėtų ne tik mesti, bet ir sėkmingai varytis kamuolį.
Galdikas
3. Ovidijus Galdikas (Gdynės „Asseco Prokom“; 12,4 tšk., 11,1 atk. kam., 2,9 blk., 23,3 naud. bal. Lenkijos pirmenybėse)
Nuolat traumų persekiojamas 217 cm ūgio vidurio puolėjas jau atrodė, kad turės baigti karjerą arba rungtyniauti NKL, tačiau sprendimas persikelti į Lenkiją pakeitė O.Galdiko likimą. Sustiprėjęs krepšininkas nebelūžta kaip degtukas ir tai leidžia šį sezoną solidžiai rungtyniauti bei būti vienam geriausių visos Lenkijos lygos žaidėjų. Rugsėjį 27-ąjį gimtadienį švęsiantis „centras“ yra patekęs ir į NBA klubų akiratį. Prognozuojama, kad kitą sezoną O.Galdikas jeigu ir nežais pajėgiausioje pasaulio lygoje, tai persikels į stipresnę komandą.
4. Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“; 5,6 tšk., 2,7 rez. perd. per 19 minučių Eurolygoje)
Kovo mėnesio pabaigoje 21-ąjį gimtadienį švęsiantis nedidukas įžaidėjas „Žalgiryje“ debiutavo sėkmingai. Jis nukonkuravo LKL patirties turėjusį Vaidą Kariniauską ir šiuo metu žaidimo laiką dalijasi su Willu Cherry. 180 cm ūgio atakų organizatorius dar turi tobulėti beveik visose srityse, tačiau galima drąsiai teigti, jog tai yra Lietuvos rinktinės ateitis. L.Lekavičius turėtų išmokti, kaip apsiginti prieš tiesioginį varžovą, kai šis rungtyniauja prieš gerokai žemesnį Luką nugara arti krepšio. Eurolygos kovose pakankamai laiko ant parketo praleidžiantis L.Lekavičius turėtų būti kandidatų sąraše.
Sabonis
5. Domantas Sabonis (Gonzagos „Bulldogs“; 9,4 tšk., 7,1 atk. kam. NCAA)
Arvydo Sabonio sūnus nusprendė palikti Europą ir išvykti į NCAA. Panašu, kad šis sprendimas jam buvo naudingas, nes „Bulldogs“ gretose jis yra vienas svarbiausių žaidėjų, o komanda vis dar kovoja dėl stipriausios titulo Nacionalinėje studentų asociacijoje. J.Kazlauskas yra sakęs, kad jam tikrai būtų įdomu pačiam išbandyti jaunąjį aukštaūgį, todėl galbūt jau šią vasarą D.Sabonis bus pakviestas į stovyklą.
6. Rokas Giedraitis („Šiauliai“; 14,3 tšk., 2,8 atk. kam., 1,8 rez. perd., 14,5 naud. bal. LKL pirmenybėse)
Kartu su Jonu Valančiūnu, Dovydu Rediku, Vyteniu Čižausku ir kitais „Auksinės kartos“ žaidėjais rungtyniavęs gynėjas įrodinėja, kad toliau tobulėja ir šį sezoną „Šiauliuose“ yra tiesiog nuostabus. Verta pridėti ir tai, kad R.Giedraičiui rugpjūčio viduryje sukaks 23-eji, tad potencialo toliau tobulėti šis krepšininkas tikrai turi. J.Kazlauskas tikrai turėjo atkreipti dėmesį į šį šiaulietį.
7. Mindaugas Girdžiūnas (Klaipėdos „Neptūnas“; 10,2 tšk., 2,1 atk. kam., 2,7 rez. perd., 11,6 naud. bal. LKL pirmenybėse)
Didelį žingsnį į priekį šį sezoną yra padaręs šis klaipėdietis. Nors jam neseniai suėjo 26-eri, tačiau M.Girdžiūnas tikrai turi potencialo, juolab, kad rungtyniauja silpniausioje Lietuvos rinktinės grandyje – įžaidėjo pozicijoje. Už savo nusiteikimą, kovingumą ir norą laimėti M.Girdžiūnas nusipelno tik gražiausių žodžių. Galbūt savo šansą pasireikšti gaus ir šis atakų organizatorius, jeigu J.Kazlauskas norės išbandyti platesnį ratą įžaidėjų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.