OŽ atranka
80
Italija
69

Sėkmingas atrankos startas: M.Grigonio tempiama Lietuvos rinktinė nugalėjo Meksiką (244) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

liepos 3 d., 03:00
M.Grigonis tapo pagrindiniu pergalės kalviu (FIBA nuotr.)

Lietuvos vyrų rinktinė (1/0) sėkmingai pradėjo olimpinę atranką ir 96:84 (29:26, 20:18, 34:17, 13:23) įveikė Meksiką (0/1).

A grupėje taip pat žaidžia ir būsimais lietuvių oponentais bus Dramblio Kaulo Krantas. Rungtynės lauks jau ketvirtadienį, 0.30 val.

Per pirmąsias porą minučių Meksika surengė spurtą 9:0, bet lietuviai atsitiesė ir padedami Tado Sedekerskio rezultatą lygino – 11:11. Marius Grigonis turėjo gerą progą pataikyti iš toli, tačiau to nepadarė, tuo tarpu Paulas Stollas buvo tikslus – 14:11. M.Grigonis už nepataikytą metimą reabilitavosi dviem geromis atakomis (16:14), tad kontrolę lietuviai perėmė – gerą atkarpą tęsė Domantas Sabonis ir Edgaras Ulanovas – 20:16. Joshua Ibarra kėlė sunkumų lietuviams, bet po pirmo kėlinio Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 29:26.

Lietuviai laikėsi priekyje (37:30) ir skirtumą augino, kol taškų su pražanga nepelnė Gabrielis Gironas – 33:37. M.Grigonio šūviai ir 8 taškai paeiliui leido Lietuvai vėl jaustis kiek užtikrinčiau (47:35), kol Karimo Ridiguezo metimas skirtumo nerėžė iki septynių – 40:47. Liko 2 minutės kėlinyje, po kurio Lietuva pirmavo jau tik 49:44.

Per pirmą mačo dalį M.Grigonis pelnė 16 taškų, o Meksikai 12 pridėjo Joshua Ibarra.

M.Grigonio ir A.Butkevičiaus šūviai skirtumą augino (57:44), o meksikiečiai puolime ėmė strigti. Tritaškį smeigė T.Dimša, o po Tado Sedekerskio taškų su pražanga persvara tapo triuškinama (70:50). D.Sabonis realizavo kelias atakas paeiliui (74:50), dominavimą lietuviai tęsė ir po trijų ketvirčių pirmavo 83:61.

Trečio kėlinio gale Meksikos rinktinėje debiutavo 15-metis Adrienas Porrasas.

E.Ulanovas ir Ą.Tubelis pridėjo dar po tritaškį – 91:66. Kontrolės iš rankų lietuviai nepaleido ir ketvirtasis kėlinys buvo labiau formalumas. Ketvirčiui įpusėjus Lietuva pirmavo 93:68, prasidėjo šimtojo taško paieškos, kurios tęsėsi ilgai, nes puolimas kiek stabtelėjo. Jo pelnyti taip ir nepavyko, bet pergalė buvo užtikrinta, nors gale Meksika rezultatą ir sušvelnino.

Lietuva: Marius Grigonis 21 (4/7 trit.), Tadas Sedekerskis ir Domantas Sabonis (11 atk. kam.) – po 12, Lukas Lekavičius 10 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 8 (6 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas ir Arnas Butkevičius – po 7.

Meksika: Joshua Ibarra 18 (6 atk. kam.), Gabrielis Gironas 15 (6 atk. kam.), Fabianas Jaimesas 13, Karimas Rodriguezas 11, Moisesas Andriassi 10, Paulas Stollas 9 (12 rez. perd.).