Sekmadienį Vilniaus „Ryto“ klubas „Twinsbet“ arenoje surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė šio sezono biudžetą ir atsakė į žurnalistų klausimus.
Praėjusiame sezone „Rytas“ planavo turėti 4,485 mln. eurų biudžetą, bet surinko 5,395 mln. eurų. Tai lėmė komercinių pajamų didesnis surinkimas nei buvo planuotas. Tiesa, nebuvo pasiekti tikslai parduotų bilietų kategorijoje, nes buvo sužaista mažiau mačų FIBA Čempionų lygoje nei klubas planavo.
Išlaidas padidino Marcuso Fosterio atvykimas sezono metu, taip pat ir laimėtas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionų titulas, kuris lėmė didesnes premijas žaidėjams bei treneriams.
„Rytas“ planavo sumažinti skolą nuo 1,9 mln. eurų iki 1,5 mln. eurų, bet to nepavyko padaryti – šiuo metu įsiskolinimai siekia 1,727 mln. eurų. Klubo direktorius Jaroslavas Latušinskij pabrėžė, kad visi įsipareigojimas yra ilgalaikiai ir netrukdo vykdyti veiklos, kadangi nėra mokami delspinigiai ar palūkanos.
Šiame sezone „Rytas“ planuoja surinkti 5,869 mln. eurų. Savivaldybės parama sieks 1,97 mln. eurų, iš komercinių pajamų tikimasi surinkti kiek daugiau nei 2 mln. eurų, iš bilietų – 1,3 mln., premijos už sportinius rezultatus – 562 tūkst. eurų. Po sezono norima skolų naštą sumažinti 272 tūkst. – iki 1,5 mln. eurų.
Išleisti klubas tikisi 5,529 mln. eurų ir tikisi pasilikti dar 330 tūkst. eurų. Tai būtų jau treti metai iš eilės, kai pinigų surenkama daugiau nei išleidžiama. J.Latušinskij teigė, kad likę pinigai bus rezervui.
– Kur matote iššūkius didinant biudžetą? – žurnalistai paklausė J.Latušinskij.
– Kaip produktas turime būti patrauklus. Nematome tokio verslo požiūrio, kad kažkas nenori dirbti su „Rytu“ dėl reputacinių dalykų – šį dalyką susitvarkėme. Čempionų lygos formatas mums yra nepalankus ir nėra patraukus nei sirgaliams, nei verslui. Kuo daugiau gali skirti laiko reklamai, tuo yra geriau. Dabar tai nėra priklausoma nuo mūsų, bet visada Čempionų lygos valdyboje kalbame apie formato pokyčius. Turime po truputį augti toliau ir plėsti rėmėjų gretas.
– Kur panaudojote pelną?
– Mes esame viešoji įstaiga, todėl to pelno negalime išmokėti niekam. Pelnas lieka mūsų biudžete, norime rasti vietas, kur reikia daugiau skirti lėšų. Kiekvienais metais sprendžiame tas eilutes, kurias reikia lopyti.
– Kaip keistų klubo veiklą, jeigu neliktų skolos?
– Skola įtakos klubo veiklai neturi. Ataskaitose yra kita skola, bet tam yra kitų priežasčių: sudarant ataskaitų rinkinį mes brėžiame brūkšnį ties birželio 30 diena. Iš LKL ir FIBA premijų pinigai nepasiekia iki tos datos, o žaidėjų įsipareigojimai atsiranda. Kai brėžiame liniją, mes jau turime įsipareigojimus, bet sraute tų pinigų dar nesame gavę. Metų pabaigoje mūsų skola išsipučia, bet vėliau viskas išsilygina, kai mes gauname tuos premijų pinigų. Norime skolas grąžinti per 4–5 metus. Dabar visi klubai gyvena su skolomis, futbole milijardinės skolos. Dabar skolas valdo dalininkai, esame sudarę grafikus ir jų laikomės.
– Kokį įtaką darbui su rėmėjais padarė tai, kad atsirado antras sostinės klubas?
– Teigiamą, bent jau iš mano patirties. „Wolves“ atsiradimas Vilniuje davė labai gerą impulsą mūsų sirgaliams ir bendruomenei. Matome susidomėjimą. Verslo žmonės suprato, kad jeigu supranti simpatijas arba lygini du produktus, „Rytas“ yra pirmas pasirinkimas. Per pastaruosius metus klubo rėmėjų gretos labai išsiplėtė ir norime tai išlaikyti. Iš Vilniaus bei Lietuvos verslo matome didelį pozityvą.
– Ar dabar esate pasilikę rezervo papildymui, jeigu koks M.Fosteris norėtų grįžti?
– Jeigu atsiras poreikis, turime tą galimybę. Pernai ja pasinaudojome. Jeigu Fosteriui nepatiks žaisti Izraelyje, tikrai atsisėsime ir pasikalbėsime. Manau, kad jeigu bus galimybė, atsiras ir finansai.
– Ar bus dviejų turnyrų susijungimas?
– Derybos nutrūko tarp Europos taurės ir FIBA. Žinau, kad susidomėjimas iš NBA yra, bet koks formatas, koks turnyras, lieka neaišku. Mums reikia pažiūrėti, kaip seksis Čempionų lygoje, ar keisis formatas, tada galvosime dėl savo ateities.
– Į Europos taurę neatmetate galimybės grįžti?
– Nereikia atmetinėti galimybių. Perėjimas į Čempionų lygą mums tikrai pasiteisino. Mes gavome tokias finansines garantijas, kurios mums tapo ženkliu ir geru finansiniu postūmiu. Į dabartinę Europos taurę, kurią valdo Eurolyga, pereiti nėra jokio noro.
– Kokios naujienos dėl naujos arenos sostinėje?
– Dabar viskas yra Europos komisijos rankose, kuri turi patvirtinti. Jeigu projektas bus įgyvendintas, tai bus naudinga ne tik mūsų klubui, bet ir visiems. Sporto objektų prasme bus sugriauta monopolija, kuri yra sostinėje.
– Kokie yra sportiniai tikslai?
– (Artūras Jomantas). Didelis akcentas yra Čempionų lyga, kuri norime patekti į aštuonetą. LKL ir KMT minimalūs tikslai yra abiejų turnyrų finalai.
– Ar esate patenkinti jaunimo piramide?
– (A.J.) Pokyčiai buvo padaryti ir dar vienas pokytis, kad jaunimo komanda su visomis treniruotėmis bei rungtynėmis buvo perkeltos į mūsų areną, kas yra labai naudinga tiek mums, tiek jauniems žaidėjams, kad jie būtų po vienu stogu kartu su vyrų komanda. Jaunimas dirba, stengiasi ir esame labai patenkinti.
– Ar su Giedriumi Žibėnu dėl kontrakto pratęsimo kalbėsite dar sezono metu?
– Viskas priklausys nuo rezultato. Pasitikime trenerių kolektyvu ir matome, kiek jie įdeda pastangų bei darbo. Viskas yra įmanoma.
Norėdami komentuoti prisijunkite.