Gruodžio 20-oji, „Siemens“ arena ir Bobano Marjanovičiaus šou. Tą vakarą prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vairo debiutavo Aleksandras Petrovičius. Tą vakarą „Lietuvos rytas“ Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkams į savo krepšį leido įmesti 99 taškus. Prasidėjo beveik tris mėnesius trukusi puota prie „Lietuvos ryto“ komandos krepšio.
Toks akibrokštas paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse nustebino nemažą dalį tų, kurie iki tol sekė „Lietuvos ryto“ žaidimą. Tiek taškų Eurolygos ir Europos taurės turnyruose „Lietuvos ryto“ komandai niekas nebuvo įmetęs daugiau nei septynerius metus. Gūdžių 2006 m. lapkričio 7 dieną tuometiniame ULEB taurės turnyre į „Lietuvos ryto“ krepšį tada 101 tašką įmetė Nansi SLUC komanda, tačiau vilniečiai mačą laimėjo 107:101. Scenarijus rungtynėse su „Crvena Zvezda“ buvo kitoks.
99 taškai į komandos krepšį tada A.Petrovičiui nepasirodė ypatingai prastas rezultatas. Spaudos konferencijoje kroatas iš kišenės išsitraukė kozirį – pasiteisinimą, kad ekipa visą savo dėmesį sutelkė į tada ant nosies kabėjusią pirmąją sezone Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ilgamečių finalų dalyvių – „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ – dvikovą. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo didžiausia A.Petrovičiaus pergalė „Lietuvos ryte“.
Laikui bėgant, 99 taškų scenarijai su kiekvienomis rungtynėmis ėmė kartotis vis dažniau. Nors po pergalės prieš „Žalgirį“ vilniečių gynyba tapo neįkandamu riešutu Panevėžio „Lietkabelio“ (98:68) ir Kėdainių „Nevėžio“ (78:61) krepšininkams, Europos taurės „Last 32“ etapo startas privertė dar kartelį sudvejoti A.Petrovičiaus požiūriu į gynybą.
Sausio 8-osios vakarą „Siemens“ arenoje komanda, kuri iki tol Europos taurės reguliariajame sezone užėmė 41 vietą iš 48 pagal rezultatyvumą (71,7 taško), į „Lietuvos ryto“ krepšį įsūdė 103 taškus! Taip smagintis puolime „Lietuvos rytas“ Eurolygos ir Europos taurės turnyruose iki tol dar niekam nebuvo leidęs.
Dirką Bauermanną vyriausiojo trenerio kėdėje pakeitęs A.Petrovičius į šipulius plėšė visas krepšinio vadovėlių teorijas apie gynybos svarbą. Atrodė, kad tezė „gynyba laimi čempionatus“ A.Petrovičiui, ko gero, skambėjo baisiausiuose košmaruose.
D.Bauermannui vadovaujant „Lietuvos rytas“ VTB Vieningoje lygoje sužaidė aštuonerias rungtynes, kuriose vidutiniškai į savo krepšį praleisdavo po 68 taškus. Prie komandos vairo stojus A.Petrovičiui vilniečiai varžovams leido įmesti po 82,5 taško. 80 ir daugiau taškų sostinės komandos krepšio tinklelį skrodė po Talino „Kalev“, Nymburko ČEZ ar net Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkų metimų. Pastaroji ekipa yra nerezultatyviausia Vieningosios lygos komanda, vidutiniškai pelnanti vos 72,1 taško. Tuo tarpu ČEZ ir „Kalev“ klubai yra už atkrintamųjų varžybų borto.
Ne mažiau laisvai „Lietuvos ryto“ aikštelės pusėje jautėsi ir Europos taurės „Last 32“ etapo P grupės komandos. Vidutiniškai 82 taškus į savo krepšį „Last 32“ etape praleidęs „Lietuvos rytas“ pagal šį rodiklį tarp 32 komandų užėmė penktąją vietą. Įdomu tai, jog įspūdingus pasirodymus rungtynėse su „Lietuvos rytu“ rengdavo komandos, kurios „Last 32“ etape pagal rezultatyvumą buvo tarp 10 prasčiausių turnyre. A.Petrovičiaus gynybos schemos leisdavo gynybinio plano komandoms su „Lietuvos rytu“ sužaisti rezultatyviausius sezono mačus.
Žinoma, kroatas ant stalo galėtų demonstratyviai pateikti sąrašą rungtynių, kurias Eurolygos reguliariajame sezone pralaimėjo D.Bauermannas. Vokiečio vadovaujamas „Lietuvos rytas“ savo varžovams Eurolygoje leisdavo įmesti ne mažiau taškų – vidutiniškai po 82. Tačiau nėra jokių abejonių, kad skirtumas tarp „Lietuvos ryto“ varžovų Eurolygos reguliariajame sezone ir Europos taurės „Last 32“ etape yra milžiniškas. Ir ne tik meistriškumo prasme.
Eurolygos reguliariajame sezone D.Bauermanno auklėtiniams teko žaisti prieš komandas, kurios turnyre rikiavosi rezultatyviausių ekipų dešimtuke: Atėnų „Panathinaikos“ – septinta, Vitorijos „Laboral Kutxa“ – aštunta, Tel Avivo „Maccabi“ – devinta, Belgrado „Crvena Zvezda“ – penkta ir tik Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ pagal pelnomus taškus tuo metu turnyre žengė penkiolikta.
Gynyba A.Petrovičiui nerūpėjo. Kroatui mintis, jog geriausiai žaidžia geriausiai besiginančios komandos, ko gero, sukeltų juoką. Šį sezoną Eurolygoje dominuojančios Barselonos „Barcelona“, Madrido „Real“ ir Maskvos CSKA sudaro mažiausiai taškų į savo krepšį turnyre praleidžiančių ekipų trijulę.
Eurolygos ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionais pastaraisiais sezonais tapo klubai, kurie mokėjo sėkmingai gintis. Pirėjo „Olympiacos“ abiejuose čempioniškuose sezonuose užėmė devintąją vietą tarp mažiausiai taškų į savo krepšį praleidžiančių Eurolygos ekipų, Majamio „Heat“ – penktąją ir šeštąją vietas NBA.
Klaipėdos „Neptūno“ 88 taškai ir Prienų „TonyBet“ 81 taškas per pagrindinį laiką neturėtų būti staigmena „Lietuvos ryto“ vadovams. Jiems taip pat neturėtų kelti nuostabos Vilniaus komandos fiasko LKF taurės finale. Norint laimėti trofėjus, reikia mokėti gintis. Belieka tikėtis, kad kandidato užimti A.Petrovičiaus vietą paieškose „Lietuvos rytas“ namų darbus atliks tvarkingiau.
Norėdami komentuoti prisijunkite.