Vilniaus „Ryto“ komanda antradienį pranešė apie lauktą papildymą – į sostinę atvyksta atakuojantis gynėjas Manny Harrisas.
„Mums nereikia žaidėjų, kurie tik žaistų. Mums reikia krepšininko, kuris darytų skirtumą“, – prieš savaitę kalbėdamas apie naujokų paieškas teigė Dainius Adomaitis.
Panašu, kad tokį žaidėją „Rytas“ ir surado.
Harrisas
29 metų 196 cm ūgio amerikietis per savo aštuonerių metų profesionalo karjerą yra sukaupęs įdomios patirties.
Nepašauktas naujokų biržoje, 2010 m. jis sulaukė šanso iš Klivlando „Cavaliers“ ekipos. Čia jis praleido du sezonus su pertrauka, kurios metu rungtyniavo Plėtojimosi lygoje.
Skautai iškart įžvelgė, kad šis gynėjas yra Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygio talentas, tačiau taip pat turi ir trūkumų, tokių kaip gynyba, tvirto kūno stoka ir metimų selekcija.
M.Harrisas Klivlande rinko po 6,3 taško, atkovodavo 2,6 kamuolio ir atlikdavo 1,4 rezultatyvaus perdavimo per 17 minučių, bet galiausiai „Cavaliers“ jo paslaugų atsisakė.
Gynėjas toliau bandė ieškoti laimės NBA, dalyvaudamas peržiūrose ir Vasaros lygose, bet galiausiai pasuko Ukrainos link ir po metų Mariupolyje grįžo į JAV. Šansą 2013 m. jam suteikė Los Andželo „Lakers“.
Plėtojimosi lygoje jis iškart tapo ryškia žvaigžde ir sykį mačo metu pelnė 49 taškus, vėliau – 41, 38 ir 42. Bet tai nebuvo riba, kadangi M.Harriso rekordas – net 56 taškai.
Jo 30,6 taško vidurkis leido pirmauti lygoje pagal rezultatyvumą, o su 2,1 perimto kamuolio jis buvo šeštas. M.Harrisas taip pat atkovodavo 6,5 kamuolio, negailėjo perdavimų komandos draugams (3,7), o „iš žaidimo“ atakavo 49 proc. taiklumu.
„Esu žaidėjas, kuris pasitiki savimi“, – tada tvirtino jis.
Pagrindinė „Lakers“ komanda negalėjo nesuteikti šanso jam, bet dar vienas bandymas NBA M.Harrisui sėkmingas nebuvo. Keli trumpalaikiai kontraktai ir jam vėl teko ieškoti naujos darbovietės.
M.Harrisas nuo tų 2014 metų spėjo apkeliauti nemažai pasaulio kampelių. Iš pradžių palikęs NBA jis kėlėsi į Ankaros „Turk Telekom“ ekipą, vėliau – Eskišehiro „Eskisehir“, grįžo į Plėtojimosi lygą, bet netrukus ir vėl pasuko Ankaros link.
2016 m. vasarą jis vertę įrodinėjo antrojoje Kinijos lygoje, trumpam apsivilko Dalaso „Mavericks“ aprangą, bet sužaidė tik 4 mačus ir atvyko į Atėnų AEK.
Praėjusį sezoną gynėjas žibėjo Čempionų lygoje ir tapo pirmenybių MVP. M.Harrisas per 31 minutę pelnydavo po 17,1 taško, atkovodavo 5,1 kamuolio, atlikdavo 2,4 perdavimo ir rinko 15,1 naudingumo balo.
Taip pat nugvelbdavęs po 1,9 kamuolio bei klydęs tiek pat sykių, jis dvitaškius metė 52 proc., tritaškius – 31 proc., baudas – 81 proc. taiklumu.
Graikijos lygoje pataikymas buvo kiek prastesnis: 23 min., 12,2 tšk. (45 proc. dvit., 22,4 proc. trit., 81,5 proc. baud.), 5,6 atk. kam., 2,2 rez. perd., 11,7 n.b.
Nuo savo karjeros pradžios M.Harrisas sugebėjo pagerinti gynybą, tačiau tikslių tolimų metimų iš jo tikėtis galima ypatingomis dienomis.
Svarbūs gynėjo privalumai – atletiškumas, gebėjimas apžaisti oponentus individualiai, pataikymas ir prasiveržus, ir iš vidutinio nuotolio, sprendimų priėmimo greitis, nesavanaudiškumas, kovingumas.
Harrisas
Dalį šių amerikiečio savybių prieš prasidedant sezonui išvydo ir Kęstutis Kemzūra, dirbantis Pirėjo „Olympiacos“ klube. Šiai komandai M.Harrisas padėjo ruoštis sezonui.
„Anksčiau su juo susidūręs nebuvau. Manny kaip ir keli kiti žaidėjai atvyko mums padėti pasiruošime: sutiko pasitreniruoti ir sužaisti keletą rungtynių.
Įspūdis apie jį – gana geras. Harrisas yra stiprus individualiai, gali susikurti metimą pats bei sukurti kitiems, yra atletiškas. O ir charakteris jo pasirodė kaip labai gero vaikino: per tą laiką, kai jis buvo su mumis, neišlindo nieko neigiamo“, – kalbėjo treneris.
K.Kemzūra tvirtino, kad apie šį žaidėją girdėjo atsiliepimų ir iš kitų kolegų Graikijoje, kur M.Harrisas siautėjo praėjusį sezoną. O tie atsiliepimai buvo be jokių neigiamų detalių.
Tiesa, treneris sako negalintis išskirti tikslesnių M.Harriso silpnųjų vietų vien dėl to, kad matė jį per trumpai, o ir į Pirėją rugsėjį jis atvyko dar ne pilnai pasirengęs padėti komandai.
Olympiacos
Dėl to, pasak K.Kemzūros, nereikėtų nustebti, jei gynėjui prireiktų laiko ne tik įsilieti į „Ryto“ sudėtį, bet ir įgauti gerą sportinę formą.
„Jo žaidimas priklausys nuo to, kokios formos jis bus. Gal jis į ją jau įėjo, o gal dar įeis netrukus. Kuomet Manny sportavo pas mus, ta forma nebuvo geriausia: kartais trūko kvapo, jėgų, kol kiti žaidėjai buvo aukštesnėje pasiruošimo stadijoje“, – pasakojo „Olympiacos“ treniruojantis lietuvis.
Nepaisant to, draugiškuose mačuose M.Harrisas į Malagos „Unicaja“ krepšį įmetė 12 taškų, o į Madrido „Real“ – 9.
„Rytas“ ieškojo lyderiaujančio taškų rinkiko ir lietuvis mano, kad tokio žaidėjo apibūdinimą M.Harrisas puikiai atitinka.
„Kai tik jis įeis į geriausią formą, tikrai bus naudingas „Ryto“ komandai“, – reziumavo K.Kemzūra.
Beje, „Ryto“ sirgaliai jau gali pasiruošti komandos naujoką praminti „Nuostabiuoju“. M.Harriso tikrasis vardas, sudarytas iš šeimos narių vardų, skamba štai taip – Corperryale’as L’Adorable’as Harrisas.
Dešimt vaikų užauginusiems krepšininko tėvams užteko originalumo sūnų pavadinti nuostabiuoju, o sezonas parodys, ar savo skambų vardą jis pateisins ir Vilniuje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.