07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

Po mačo šlubčiojęs S.Francisco: jei matote mane piktą, tai tik dėl manęs paties (1) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Balandžio 2 d., 22:35
S.Francisco iššovė ketvirtajame kėlinyje (BNS nuotr.)
S.Francisco iššovė ketvirtajame kėlinyje (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ (21/14) Eurolygoje pratęsė pergalių seriją, įveikdamas vienus pagrindinių konkurentų.

Žalgiriečiai antrą kartą sezone įveikė Barselonos „Barcelona“ (20/15), namie katalonus parklupdydamas 83:71.

Vienu pagrindinių pergalės kalvių tapo Sylvainas Francisco, nors tris kėlinius prancūzas nepelnė nė taško.

Ketvirtajame kėlinyje prapliupęs žalgirietis finišavo per 29 minutes surinkdamas 14 taškų (0/2 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 3 atkovotus ir perimtą kamuolį, 8 rezultatyvius perdavimus, 5 klaidas, 2 pražangas ir 15 naudingumo balų.

Po rungtynių S.Francisco link rūbinės traukė šlubuodamas.

„Žalgirio“ žvaigždė įvertindamas pergalingai pasibaigusias rungtynes apžvelgė tiek savo sveikatą, tiek komandos draugų pasirodymus, tiek požiūrį į likusius reguliariojo sezono mačus.

REKLAMA

„Ketvirtame kėlinyje atėjo laikas užkurti variklį. Nebuvo lengva, nes mane kaustė visų rungtynių metu. Sumesti tuos paskutinius metimus pavargus nėra lengva. Stengiausi išlikti susikaupęs, o komandos draugai padėjo tai įgyvendinti. Kai reikia gaminti, reikia gaminti. Pataikė ir komandos draugai“, – teigė prancūzas.

– Rungtynių pradžioje sulaukėte didelio varžovų gynybos spaudimo, tai ir virto perdavimais komandos draugams?

– Žinoma. Manau, kad komandos stebi rungtynes, visi matė ir mano pasirodymą prieš „Fenerbahče“. Žinojau, kaip turiu ruoštis ir kaip turiu žaisti. Turiu išlikti kantrus, esu pasirengęs viskam.

– Kas padėjo ketvirtajame kėlinyje nulaužti rungtynes?

– Kamuolio judėjimas. Mes gynėmės ir po to gerai judinome kamuolį. Susikūrėme progų perlaužti gynybą, man reikėjo pataikyti, o po mano perdavimų kitiems pavyko užbaigti atakas. Visi gerai padirbėjo.

REKLAMA

– Ne vienas perdavimas baigėsi klaida. Kuo žaidimas prieš „Barcelona“ yra toks sudėtingas?

– Daug judėjimo, išsidėstymas, bet svarbiausia – jie labai aukšti. Didelė komanda. Puolime ir ypač gynyboje jie užima daug vietos, tad buvo sunku. Mūsų privalumas – esame jaunesni už juos, tad dienos pabaigoje galėjome juos apibėgti, bet buvo sunku įgauti ritmą. Kai pagavome ritmą, variklis užsikūrė.

– Kaip vertinate „Žalgirio“ gynybą baudos aikštelėje prieš Janą Vesely, Willy Hernangomezą ir Tornike Shengelia?

– Jiems buvo sunku. Žinome, kaip žaisti, perskaitėme rungtynių planą. Nesustabdysime jų visiškai, bet reikia apsunkinti jų gyvenimą. Dienos pabaigoje, turėjome juos kontroliuoti. Jie yra gera komanda, bet mes solidžiai susitvarkėme.

REKLAMA

– „Barcelona“ žaidžia senamadišką žaidimą, pradėdama atakas nuo aukštaūgių žaidimo nugara į krepšį. Kitos komandos nebūna prie to prisitaikiusios, kaip jūs tam ruošėtės?

– Daug dirbome. Tai yra pirma ar antra komanda, kuri tiek žaidžia nugara į krepšį. Bandėme imti tai, ką galime. Sunku sustabdyti Shengelią ar Clyburną, bet mums tai pavyko. Jaučiu, kad jie nesurinko daug taškų taip, kaip planavo.

– Matėme, kad šlubavote. Kaip jaučiatės?

– Jaučiuosi puikiai, tiesiog taip yra. Rytoj viskas bus gerai. Taip būna.

– Likus žaisti 52 sekundes buvote pakeistas. Atrodė, kad nebuvote patenkintas. Tai buvo susiję su skausmu ar su tuo, kad jautėtės karštas ir norėjote užbaigti rungtynes?

– Ne, ne su rungtynių pabaiga. Esu vyrukas, kuris visada žvelgia į priekį. Žaidžiau agresyviai, nieko už tai negavau, bet žaidžiau toliau. Turėjau geriau kontroliuoti rungtynes ir nenuvargti puolime. Džiaugiuosi, nes buvau kantrus iki pat pabaigos, o ketvirtajame kėlinyje atėjo mano laikas. Nebuvau piktas, tiesiog susitelkęs. Prieš „Fenerbahče“ buvo panašiai. Toks jau aš, jei matote mane piktą, tai tik dėl manęs paties. Jei besite pirštu į kažką kitą, aš atgręšiu jį į save.

REKLAMA

– Liko tik trys mačai, „Žalgiris“ kontroliuoja savo šansus patekti į geriausiųjų ketvertą. Kaip žvelgiate į likusį tvarkaraštį?

– Galiu pasakyti tik tiek, kad sezonas dar nesibaigė. Turime tris mačus, bus sunkių rungtynių, reikia išlikti susitelkus.

– Daug gandų apie „Barcelona“ dėmesį jums. Šios rungtynės buvo kažkuo ypatingos?

– Ypatinga buvo tik pačios rungtynės. Norime patekti į atkrintamąsias. Laimėjome abu mačus prieš juos, tad turime pranašumą. Susitelkimas yra į rungtynes ir pergalę prieš tokią didelę komandą kaip „Barcelona“.

– Sunku buvo ketvirtąjį kėlinį pradėti be taškų?

– Nieko neįtikėtino, nes panašu buvo ir prieš „Fenerbahče“. Tuomet pavyko kažką surinkti. Dalinausi kamuoliu ir žinojau, kad dalykai ateis. Kartais būna sunku nusipurtyti nuovargį, nes kuri ir dirbi gynyboje, bet komanda man padėjo.

– Arnas Butkevičius dažnai giriamas už gynybą, bet pastaruoju metu ir pats renka taškus. Kaip matote jo progresą puolime?

– Arnas visada buvo geras puolime. Apie gynybą net nekalbėsiu, jis yra vienas geriausių Eurolygoje ir lieka nuvertintas. Pastaruoju metu jis sirgo, turėjo traumų, tad susigrąžinti ritmą nebuvo lengva. Džiaugiuosi už jį, nes jis visada atlieka teisingus sprendimus. Esu artimas su visais komandos draugais, bet kai būni sunkiame etape – jis padeda, o kai išgyveni gerą atkarpą – pataria, kaip būti dar geresniu.

REKLAMA

– Nigelas Williamsas-Gossas rungtynių pabaigoje atrodė už jus laimingesnis nei jūs pats. Galite apibūdinti jūsų ryšį?

– Ryšį kuriame tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Visada bandome ieškoti geriausių savo pusių. Jis žino, kaip sunku man buvo, visi tai matėte. Pramečiau net gerai sukurtus metimus. Tiesiog reikėjo rasti savo taškus ir esu dėkingas vyrukams nepaisant visko. Jausti vyrukų palaikymą yra neįtikėtina.


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Kai svajonė baigiasi