0
10-20, 19:00
0
0

Planas „namų arena“ nepasiteisino: „Žalgiris“ 2:0 „Lietuvos rytas“ (323) FOTOGALERIJA

Gegužės 31 d., 15:15
Žalgiriečiai buvo nesustabdomi ir Vilniuje (Fotodiena.lt nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ komanda žengė antrąjį žingsnį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žiedų link. Gintaro Krapiko auklėtiniai išvykoje 78:62 (22:16, 22:14, 10:17, 24:12) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir finalo serijoje išsiveržė į priekį 2:0.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius taškus šeimininkams, prabėgus vienai kėlinio minutei, pelnė Martynas Gecevičius. Po beveik tiek pat laiko „Lietuvos rytas“ sulaukė „Žalgirio“ atsako – Jameso Andersono tritaškio – 3:2. Keturi paeiliui Mindaugo Lukauskio taškai padidino vilniečių pranašumą (6:3), tačiau Kauno ekipos legionierius vėl ėmėsi iniciatyvos ir netrukus išvedė „Žalgirį“ į priekį – 7:6. Nors žalgiriečių tritaškiai padėjo įgauti didesnę persvarą (15:10), Antanas Kavaliauskas priartino savo komandą prie varžovų (14:15), tiesa, neilgam, nes A.Milaknis šovė tritaškį – 18:14. Willas Cherry pataikė baudų metimus, tačiau A.Kavaliauskas pelnė taškus iš po krepšio, o po Edgaro Ulanovo metimo su sirena „Žalgiris“ pirmavo 22:16.

Mike‘o Moserio iniciatyva „Lietuvos rytas“ vėl minė ant kulnų varžovams (20:22), tačiau „Žalgirio“ sėkminga atkarpa leido susigrąžinti persvarą – 28:20. Nors Kšištofas Lavrinovičius pelnė dvitaškį, į tai jis sulaukė galingo kauniečių atsako, tad prabėgus daugiau nei šešioms minutėms antrame kėlinyje „Žalgiris“ pirmavo 36:22. Skirtumas išaugo iki 17 taškų (39:22), bet vilniečiai pagaliau nutraukė taškų badą (24:39), o Gedimino Oreliko ir Ado Juškevičiaus tritaškiai padėjo nurėžti deficitą iki 11 taškų – 30:41. „Žalgiris“ dar turėjo laiko atakai ir tą laiką išnaudojo sėkmingai: J.Andersonas pelnė dvitaškį su pražanga ir taip papildė kauniečių taškų sąskaitą 3 taškais – 44:30. Tokiu rezultatu ir baigėsi antrasis kėlinys.

„Lietuvos rytas“ sunkiai rado ginklus, galinčius sustabdyti „Žalgirio“ žaidimą. Tai puikiai iliustravo ir kauniečių ataka, kai po perimto kamuolio W.Cherry užmetė kamuolį virš krepšio, o J.Andersonas vainikavo tai dėjimu – 50:32. Du K.Lavrinovičiaus metimai kiek sumažino vilniečių atsilikimą (36:50), o po M.Moserio tolimo šūvio ekipas skyrė 12 taškų – 39:51. A.Milaknis smeigė jau trečiąjį savo tritaškį (54:39), tačiau „Lietuvos rytas“ bandė gelbėti situaciją – 43:54. B.Baronas sumažino skirtumą iki vienaženklio (45:54), o besibaigiant kėliniui dar pataikė dvitaškį, tad po trečiojo ketvirčio komandas skyrė jau tik 7 taškai – 47:54.

Siimas-Sanderis Vene ketvirtąjį kėlinį pradėjo tolimu šūviu (57:47), kuris atstatė „Žalgirio“ pranašumą iki dviženklio, ir nors taiklus taip pat buvo B.Baronas, „Lietuvos ryto“ sirgalius nutildė J.Andersonas – 60:49. R.Javtokas pasismagino po krepšiu (62:49) ir nepaisant B.Barono tritaškio, tai „Žalgirio“ aukštaūgis pakartojo dar sykį – 64:52. Lyg to būtų maža, A.Mikalnis smeigė dar vieną tolimą šūvį (67:52), bet vilniečių tai nesužlugdė ir jie dar kažkiek kapstėsi iš situacijos – 57:69. Buvo akivaizdu, kad likusio laiko „Lietuvos rytui“ išsigelbėti tikrai neužteks, tad pergalė atiteko svečiams iš Kauno.

„Žalgiris“: J.Andersonas 24, A.Milaknis 13, R.Javtokas ir P.Jankūnas (6 atk. kam.) – po 8, L.Lekavičius 7 (5 rez. perd.), W.Cherry 5.

„Lietuvos rytas“: B.Baronas 20, M.Lukauskis 13, A.Kavaliauskas 8 (5 atk. kam.), M.Moseris 7, K.Lavrinovičius 6.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui