Pirmadienį baigėsi pirmasis Pasaulio taurės turnyro atrankos „langas“, kurio metu rinktinės sužaidė po dvejas rungtynes, todėl galima daryti pirmąsias išvadas.
A grupėje situacija susiklostė taip, kaip ją ir galima buvo nuspėti – ispanai laimėjo abu mačus ir tai buvo padaryta prieš pagrindinius varžovus – Juodkalniją bei Slovėniją. Pastarieji turi po vieną laimėjimą, o Baltarusijos sąskaitoje – dvi nesėkmės.
Galima drąsiai prognozuoti, kad baltarusiai iš šios grupės neišsikapstys – be Artiomo Parachovskio žaidžiančiai komandai tiesiog stinga talento ir situacijos nė kiek negelbėja natūralizuotas amerikietis Maalikas Waynsas, kuris įmetė po 11 taškų per mačą.
B grupėje taip pat lyderiauja tos rinktinės, kurios šiais metais žaidė Europos čempionate – turkai laimėjo abu susitikimus, o latviai ir ukrainiečiai – po 1. Švedija neblogai priešinosi tiek Ukrainai (76:84), tiek Latvijai (73:82), bet Jonaso Jerebko ir Jeffery Tayloro neturinti ekipa apie patekimą į kitą etapą gali tik pasvajoti.
C grupėje Lietuvos rinktinė laimėjo abejas rungtynes, lenkai ir vengrai – po vienerias. Kosovas čia ryškus autsaideris ir galima prognozuoti, kad bent jau vienas laimėjimas Brado Greenbergo auklėtiniams bus sunkiai pasiekiamas net ir žaidžiant namuose. Tiesiog komandai stinga didesnės rotacijos, nes Dardanas Beriša ir Scottas Bamforthas neištemps Kosovo į kitą atrankos etapą.
Vienintelė nukentėjusi nuo pasikeitusios sistemos rinktinė yra Kroatija – ji pralaimėjo ir olandams, ir italams. Prasti popieriai šiai komandai, nes kiekvienas taškas labai svarbus, o jau prarasti du. Rumuniją ir Olandiją Kroatija nugalėti tikrai pajėgi, bet kitame etape tiesiog gali pristigti pirmajame išbarstytų laimėjimų. D grupėje laukia tikrai įdomi kova, nes rumunai ir olandai neturi Eurolygos ar NBA žaidėjų ir tuo puikiai naudojasi.
E grupė pajėgi ir įdomi – Prancūzija laimėjo abu mačus, o bosniai ir rusai – po vieną. Belgija pralaimėjo abejas rungtynes, bet nurašyti šios rinktinės negalima. Prancūzai turėtų laimėti šią grupę, o kova dėl 2–3 vietų bus labai arši.
Silpnoje F grupėje kol kas pirmauja čekai, kurie laimėjo abejas rungtynes. Suomija ir Bulgarija turi po vieną laimėjimą, o šiame Europos čempionate žaidusi Islandija neturi laimėjimų ir neturi potencialo žengti į kitą etapą. Labai panašu į tai, kad 35-erių sulaukę islandų veteranai Jakobas Sigurdarsonas, Hlynuras Bearingssonas ar 36-erių Logi Gunnarssonas paskutinį kartą gins nacionalinės komandos garbę būtent šioje atrankoje, nes nepatekus į Pasaulio taurę, neturi šansų žaisti 2020 olimpiadoje ir beliks tik laukti atrankos į 2021 Senojo žemyno pirmenybes.
G grupėje yra du ryškūs lyderiai – vokiečiai ir serbai laimėjo abu susitikimus, taip be pergalių palikdami Austriją ir Gruziją. Akivaizdu, kad tarp šių komandų vyks kova dėl paskutinio bilieto į kitą atrankos etapą. Tiesa, tai menkai turėtų paguosti, nes iškopus į kitą etapą su vienu ar dviem laimėjimais tikėtis vietos Pasaulio taurėje – labai naivu. Pasikeitusi sistema skaudžiai smogė Iliaso Zouroso treniruojamai Gruzijai, kurią į priekį traukia amerikietis Michaelas Dixonas, o komandoje nėra visų pagrindinių krepšininkų. Tuo tarpu austrai neturi ryškiausios žvaigždės Jakobo Poltlo, kuris gina Toronto „Raptors“ garbę, todėl ir taip silpna rinktinė dar labiau susilpnėjo.
H grupėje Didžioji Britanija graužiasi nagus, nes jau turėjo pergalę savo kišenėje prieš graikus, bet praleido fantastišką tritaškį ir patyrė nesėkmę, o kitame mače 70:73 nusileido ir estams. Šie ir Izraelis turi po vieną pergalę, o Graikija laimėjo abu susitikimus. Graikai į susitikimą su Izraeliu išsikvietė net Atėnų „Panathinaikos“ žaidėjus ir čia labai pagelbėjo Nickas Calathesas, bet šeimininkai greičiausiai būtų laimėję ir taip, nes žydai buvo nugalėti 21 taško skirtumu. Žvelgiant į britų žaidimą, galima prognozuoti, kad jie pergalių tikrai pasieks ir čia gali būti riesta Estijai. Tarp šių rinktinių turėtų vykti pagrindinė kova dėl trečiosios pozicijos grupėje.
Išvada. Iš 24 Europos čempionato dalyvių, Kroatija, Belgija, Islandija ir Didžioji Britanija per pirmąjį „langą“ neiškovojo pergalių. Antrajame „lange“ šioms komandoms reikės pasitempti ir kroatai bei britai turi potencialo tai padaryti mažesni šansai būtų islandams ir belgams, nes pastarieji rungtyniauja tikrai stiprioje grupėje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.