Krepšinio gerbėjai ir apie šį sportą rašantys žurnalistai dažnai mėgsta paskaičiuoti, kiek uždirba vieni arba kiti krepšininkai. Šį kartą pasižvelgėme po trenerių kišenes ir sudarėme daugiausiai Eurolygoje uždirbančių strategų penketuką.
Barselonos „Barcelona Lassa“ klubą palikęs Xavieras Pascualis kurį laiką buvo be darbo, kol Atėnų „Panathinaikos“ nenusprendė pakeisti vyr. trenerio po prasto sezono starto. Pernai klube dirbęs Aleksandras Djordjevičius susirinkdavo apie 500 tūkst. eurų per sezoną, bet ispano toks atlygis netenkino. Katalonijos sostinėje jis uždirbdavo kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų, o į Atėnus sutiko atvykti už maždaug 800 tūkst. eurų atlyginimą. Kol kas X.Pascualis pateisina į jį dėtus lūkesčius, nes „Panathinaikos“ šiuo metu žaidžia solidžiai ir tikrai kovos dėl vietos finaliniame ketverte.
Madrido „Real“ vairininkas Pablo Laso dirba nuo 2011 metų ir kryptingai didina savo atlyginimą, kuris pasiekė beveik 1 mln. eurų ribą. Skirtingi šaltiniai kalba apie 950 tūkst. ir 1 mln. eurų algą šiam specialistui. Eurolygos titulą „Real“ turi ir šiemet yra viena lyderių turnyre, todėl po metų pertraukos ją greičiausiai matysime Stambule. Solidi sudėtis P.Laso yra tas derinys, kuris turi tapti sėkmingu ir šiame sezone.
Dimitris Itoudis prieš trejus metus Bandirmos „Banvit“ uždirbdavo „vos“ 250 tūkst. eurų, bet dabar jo vertė taip išaugo, kad atlyginimas pasiekė 1 mln. eurų. Pernai su Maskvos CSKA nutraukęs nesėkmių ruožą ir antruoju bandymu laimėjęs Eurolygą graikas tikisi tai pakartoti ir šiemet Turkijoje. Viską tam rusai turi, kadangi demonstruoja stabiliai gerą žaidimą ir turi praėjusio sezono vedlius.
Klivlando „Cavaliers“ padirbėjęs Davidas Blattas sugrįžo į Eurolygą, bet tikrai ne už dyką – Stambulo „Daruššafaka“ jam negaili per sezoną 1,5 mln. eurų. Kaip Roma nepasistatė per naktį, taip ir „Daruššafaka“ per sezoną netaps finalinio ketverto komanda. Dabar Stambulo ekipa dar kovoja dėl patekimo į aštuonetą, bet net įšokę į ketvirtfinalio traukinį vargu, ar toliau nukeliaus, nes pirmajame etape susidurs su CSKA ar „Real“. D.Blattas nėra stebukladarys ir „Daruššafaka“ turi pasisemti kantrybės – kitą sezoną ekipa tikrai bus aukščiau nei šiemet.
Sąraše pirmąją vietą užima, žinoma, Željko Obradovičius. Apie 2,3 mln. eurų per sezoną uždirbantis serbas pernai su Stambulo „Fenerbahce“ pasiekė Eurolygos finalą, kur po dramatiškos kovos nusileido CSKA. Geriausiu treneriu Europoje vadinamas specialistas dar kol kas klubui taip trokštamo titulo neatnešė, bet vadovams reikia pasisemti kantrybės ir Ž.Obradovičius dar įsirašys į savo sąskaitą aštuntąjį Eurolygos čempiono titulą.
Palyginimui galima pasakyti, kad apie 230 tūkst. eurų Kauno „Žalgiryje“ uždirbantis Šarūnas Jasikevičius yra tarp kukliausią algą Eurolygoje turinčių strategų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.