Serbijos rinktinė olimpiados finalą pasiekė tyliai ir užtikrintai, kadangi mažai kas tikėjosi, jog Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai kovos dėl aukso.
Grįžkime į pasaulio taurės turnyrą, kuris vyko prieš dvejus metus. Tuomet A grupėje Granadoje serbai liko ketvirti, todėl aštuntfinalyje susitiko su B grupės nugalėtoja Graikija, kuri nė sykio nebuvo suklupusi.
Serbai be didesnio vargo (90:72) nugalėjo graikus ir žengė tolyn. Ten jų laukė jau grupės etape Serbiją nugalėjusi Brazilija (81:73), bet europiečiai atsirevanšavo taip, kad to mačo Pietų Amerikos atstovai nenori prisiminti iki šiol – 56:84.
Pusfinalyje Serbijos laukė tuometinė Europos čempionė Prancūzija, kuriai grupės etape buvo nusileista 1 tašku. Pakeliui į finalą ir vėl A.Djordjevičiaus auklėtiniai buvo užtikrinti – 90:85.
Finale Madrido arenoje sirgaliai tikėjosi pamatyti atkaklią kovą, bet JAV rinktinė 129:92 nušlavė serbus ir jiems neleido net pagalvoti apie titulą.
Šiemet olimpiadoje serbų kelias atrodo labai panašus – A grupėje jie nugalėjo tik Venesuelą ir Kiniją bei į atkrintamąsias pateko kaip ketvirta komanda. Ten jie galėjo sutikti Ispaniją ar Lietuvą, bet gavo mažai tikėtiną varžovą – Kroatiją, kurį pranoko.
Atrodė, kad pusfinalyje serbus sustabdys įspūdingai puolusi Australija, bet ji buvo sutriuškinta – 87:61. Du finalai per trejus metus – nuoseklaus darbo vaisius. Serbijos rinktinė savo sudėtyje neturi pirmo ryškumo žvaigždžių. Pagaliau Eurolygos čempionu tapęs Milošas Teodosičius yra tas komandos veidas.
Bogdanas Bogdanovičius tobulėja kasmet ir yra vis dar kylanti Europos žvaigždė, Miroslavas Raduljica geras žaidėjas, bet jo charakteris kiša koją visos karjeros metu. Štai ir dabar buvo kalbama, kad Atėnų „Panathinaikos“ nenorėjo pasilikti gerai žaidusio atleto dėl jo elgesio už aikštės ribų. 21-erių Nikola Jokičius apskritai debiutavo vyrų rinktinėje, bet jau yra užsirekomendavęs Denverio „Nuggets“ gretose.
Serbijos rinktinę jau dabar galime vadinti pergalinga komanda, nors jos amžiaus vidurkis siekia vos 26 metus. Ši olimpiada vadinama „senukų olimpiada“, kadangi ekipų amžiaus vidurkis svyruoja tarp 29 ir 30 metų. Serbų vyriausiasis žaidėjas yra Marko Simonovičius – jam 30. M.Teodosičiui – 29-eri, dar trims žaidėjams – po 28-erius.
Ši rinktinė kartu dar galės drąsiai žaisti ir po ketverių metų Tokijuje vyksiančioje olimpiadoje. Žinoma, Serbija galėjo būti ir dar pajėgesnė – Bobanas Marjanovičius būtų kur kas geriau už Vladimirą Štimacą, o Stefano Birčevičiaus vietą olimpiadoje būtų užėmęs Nemanja Bjelica, apie kurio pajėgumą neverta net sakyti. Ir abu minėti žaidėjai yra sulaukę 28-erių, tad po ketverių metų potencialiai taip pat galėtų žaisti olimpinėse žaidynėse.
Prieš olimpiados finalą ESPN analitikas Franas Faschilla apie serbus kalbėjo itin pagarbiai: „Serbija yra komanda, kuri turi neįtikėtiną krepšinio IQ ir ją į priekį traukia puikūs lyderiai, kurie yra vieni iš šalies didvyrių kartu su Djordjevičiumi. Sudėtyje yra tik vienas NBA žaidėjas ir tai tik rodo, jog likę krepšininkai yra aukščiausio lygio atletai.“
Amerikiečiai išskyrė ir pagrindinius serbų ginklus finale: vidurio puolėjus (M.Raduljicą ir N.Jokičių), labai kietą gynybą ir aštrius gynėjus, kurie pasirengę savo įkirtimais nubausti gynyboje užsnūdusius varžovus.
Serbai jau parodė, kad gali kautis su JAV, kai grupės etape nusileido 91:94, tačiau šių rungtynių finalui prilyginti negalima, kur veiks daugybė psichologinių faktorių.
JAV rinktinės triumfu finale niekas neabejoja, bet Serbijai vien patekimas į finalą ir laimėtas sidabro medalis yra didžiulis pasiekimas. 2006 metais nuo Juodkalnijos atsiskyrusi valstybė pirmą kartą dalyvavo olimpinėse ir pirmą kartą laimėjo medalį.
Finalas prasidės šiandien 21.45 val. Jį tiesiogiai stebėkite portale Krepsinis.net.
Norėdami komentuoti prisijunkite.