Kauno „Žalgiris“ šiame sezone sulaukė dviejų žaidėjų papildymų, kurie prisijungė prie komandos jau įsibėgėjus kovoms, o ne buvo papildymai vasaros metu.
Per pastaruosius penkis sezonus kauniečiai tokių papildymų turėjo devynis: 2020–2021 m. sezone naujokų nebuvo, 2021–2022 m. atvyko Zoranas Dragičius ir Tai‘us Websteris, 2022–2023 m. sezone – Achille Polonara ir Isaiah Tayloras, o pernai – Edmondas Sumneris, Austinas Hollinsas ir Demetre‘as Riversas. Tiesa, pastarasis Eurolygoje jau žaisti negalėjo ir varžėsi tik Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Šiame sezone matėme Lonnie Walkerį ir Isaiah Wongą.
Portalas Krepsinis.net kviečia prisiminti buvusius papildymus sezono metu bei pasvarstyti, ar I.Wongas turi šansų likti „Žalgiryje“ ir 2025–2026 m. sezono kovoms.
Websteris
Legendinis nesėkmingas „Žalgiriui“ sezonas buvo 2021–2022 m., kai prie vairo stovėjo Martinas Schilleris, tada jį pakeitė Jure Zdovcas, o galiausiai atvyko ir Kazys Maksvytis. Tuomet sezono metu papildymai buvo iš Slovėnijos Z.Dragičius bei zelandietis T.Websteris.
Z.Dragičiaus istorija apskritai unikali – čia jis rado tautietį vyr. trenerį, kuris žadėjo puolėjui vaidmenį komandoje, bet pasitikėjimas greitai išblėso – Z.Dragičius užtruko vos 9 rungtynes Eurolygoje arba vos 1,5 mėnesio. Tikras nesusipratimas buvo Z.Dragičiaus pasikvietimas į „Žalgirį“, kadangi puolėjas jau nebebuvo tas žaidėjas, kuris galėtų padėti Eurolygos klubui, o ir pasirodymas Kaune neabejotinai yra paskutinis jo pasispardymas karjeroje šiame turnyre, kur iš viso sužaidė 152 rungtynes.
„Žalgiryje“ 13 minučių, 3,9 taško, 1,2 atkovoto kamuolio ir 2,1 naudingumo balų vidurkiai. Pats Z.Dragičius vėliau slovėnų žiniasklaidai teigė, kad liko nesupratęs, kodėl „Žalgiris“ jį pasikvietė ir kodėl J.Zdovcas jam žadėjo vaidmenį, kurio taip ir nesuteikė.
9-ajame ture debiutavo T.Websteris, kuris užsibuvo iki sezono pabaigos, bet šį įžaidėją galima vadinti vienu prasčiausių gynėjų per visą klubo istoriją. Tai atsispindėjo ne tik statistikoje, bet ir pačiame žaidime. T.Websteris Eurolygoje per 12,5 minučių įmesdavo po 4 taškus, atlikdavo 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 2 naudingumo balus. Dvitaškius metė 39 proc. tikslumu, o tritaškius – vos 22,2 proc. Vis dar sunku suprasti, kaip toks žaidėjas atsidūrė Kaune, bet jis buvo vienas tų, kuris „prisidėjo“ prie to, kad „Žalgiris“ pralaimėtų LKL pusfinalį Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ bei Pauliaus Jankūno paskutinį karjeros sezoną pažymėtų bronzos medaliu, kai serijoje buvo įveikti „Šiauliai“. Galima drąsiai sakyti, kad daugiau T.Websterio Eurolygoje nebematysime.
Tayloras
Persikelkime į 2022–2023 m. sezoną, kuris „Žalgiriui“ buvo sėkmingas – susigrąžintas titulas LKL ir Eurolygoje patekta į atkrintamąsias varžybas. Po pirmojo Eurolygos rato „Žalgiris“ turėjo „langą“ įsigyti žaidėjus iš kitų Eurolygos klubų ir gavo iškart du Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus – I.Taylorą bei A.Polonarą.
Papildymai buvo priverstiniai, nes sunkią traumą patyrė Keenanas Evansas, o Tyleris Cavanaugh susidūrė su nugaros problemomis, kurios amerikiečiui tame sezone Eurolygoje ant parketo pasirodyti nebeleido.
A.Polonara buvo sutiktas optimistiškai, bet Žydrūnas Urbonas tuo metu podkaste skeptiškai vertino ir vadino prastu pirkiniu. Pasirodė, kad strategas buvo teisus – italas buvo toli gražu nuo to žaidėjo, kokį pamename Vitorijos klube. A.Polonara rinko po 4,6 taško, 4,2 atkovoto kamuolio ir 8,3 naudingumo balo per 18 minučių. Buvo gerų atkarpų, bet iš esmės tai buvo nuvylęs pirkinys. Dabar Bolonijos „Virtus“ sudėtyje A.Polonara yra rotacijos aukštaūgis, kuris keičia Tornikę Shengeliją ir su savo vaidmeniu susitvarko neblogai. Galima konstatuoti, kad šis puolėjas buvo vieno sezono Vitorijoje žaidėjas, kuris daugiau niekur nieko panašaus nebeparodė.
I.Tayoras paliko kiek ryškesnį pėdsaką „Žalgiryje“, bet tikrai ne dėl pasirodymo Eurolygoje. Čia jis per 17 minučių pelnydavo 7,9 taško, atkovodavo 1,1 kamuolio, atlikdavo 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 5,7 naudingumo balo. Amerikietis buvo kamuojamas šlaunies traumos, dėl kurios praleido ir Eurolygos, ir LKL dvikovų. Ketvirtfinalio serijoje su Barselonos „Barcelona“ atrodė dar blankiau – 5 taškai ir 3 balai per 12 minučių. I.Tayloras savo kontraktą atidirbo dėl LKL finalo serijos, kurią dramatiškai kauniečiai laimėjo 3:2 ir lemiamose rungtynėse amerikietis pelnė 32 taškus bei surinko 31 naudingumo balą. I.Tayloras tapo finalo serijos MVP su 17 taškų ir 17 naudingumo balų vidurkiais. „Žalgiris“ vasarą nutarė, kad I.Tayloras ir Lukas Lekavičius yra panašaus profilio žaidėjai, todėl pasirinko likti su kontraktą turinčiu lietuviu, o I.Tayloras išvyko bei dabar rungtyniauja Dubajaus „Dubai“ sudėtyje Adrijos lygoje.
Sumneris
2023 m. rudenį „Žalgiris“ prieš sezoną parduoda Igną Brazdeikį Pirėjo „Olympiacos“ komandai, vėliau nepritampa Nazas Mitrou-Longas. Paieškos užtrunka ir galiausiai pasirašoma sutartis su E.Sumneriu. Amerikietis per 13 minučių fiksuoja 6,9 taško ir 4,3 naudingumo balo vidurkius.
Sunki adaptacija europietiškame krepšinyje ir blankus žaidimas Eurolygoje, kur neblogų atkarpų legionierius tikrai turėjo. Geriausi abu susitikimai sužaisti LKL finalo serijoje, kur po pirmų dviejų susitikimų jis žaisdavo vos po 8,5 minutės, bet per kitus du – po 23 ir rinko po 21,5 taško. Vis dėlto E.Sumnerio pastangų nepakako ir „Žalgiris“ finalo seriją pralaimėjo Vilniaus „Rytui“, o E.Sumneris iškeliavo į Kiniją, kur šiame sezone buvo rezultatyviausias lygos žaidėjas, fiksuodamas 36 taškų vidurkį. „Žalgiris“ vėl buvo pagalvojęs apie E.Sumnerį pernai rudenį, bet sutartis su kinais neleido jam grįžti.
Dar „Žalgiris“ buvo pasikvietęs ir tokį žaidėją kaip A.Hollinsas. 8 mačus Eurolygoje užtrukęs veteranas per 12 minučių pelnydavo 3,9 taško ir rinkdavo 0,8 naudingumo balo. Buvo akivaizdu, kad traumų nukamuotas žaidėjas nebėra Eurolygos lygio ir jau niekada nebus. Palikęs Kauną po trumpalaikio kontrakto dar nutūpė Atėnų AEK sudėtyje, bet ir ten nežibėjo. Šiame sezone A.Hollinsas ilgai neturėjo darbo, bet neseniai pasirašė sutartį su bankrutuojančia Izmiro „Pinar Karšiyaka“ ekipa.
Balandžio 18 dieną sutartis buvo pasirašyta su D.Riversu. Puolėjas jokio pėdsako Kaune nepaliko – LKL sužaidė 12 mačų, per 16 minučių fiksavo 8,4 taško ir 7,8 naudingumo balo vidurkius. Finalo serijoje sužaidė vos 2 mačus ir visa jo atvykimo mintis buvo, kad amerikietis bus tarsi atsarginis ratas, jeigu komandoje bus daugiau traumuotų žaidėjų. Atgal į Italiją grįžęs D.Riversas turbūt Eurolygoje daugiau ant parketo nebepasirodys.
Šiame sezone „Žalgiris“ išbandė du žaidėjus, kurie rungtyniavo ne nuo starto – L.Walkerį bei I.Wongą. apie L.Walkerį buvo daug kalbėta ir daug rašyta – 13,6 taško ir 11,3 naudingumo balo per 22 minutes Eurolygoje. Amerikietis dar galėjo likti Kaune, bet Filadelfijos „76ers“ aktyvavo jo išpirką ir paskutinėmis akimirkomis grąžino amerikietį į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA). L.Walkerį tikrai galime vadinti aukščiausio kalibro ir didžiausio statuso žaidėju iš visų, kurie paminėti šiame straipsnyje, bet liko kartėlis, kad jis taip savo viso potencialo „Žalgiryje“ ir neparodė bei gali būti daug geresnis ir produktyvesnis žaidėjas Eurolygoje nei mes matėme.
Jeigu ne L.Walkerio išvykimas, Kaune nematytume I.Wongo, kuris ir atvyko užpildyti spragą gynėjų grandyje. NBA nieko neįrodęs 24 metų 190 cm ūgio amerikietis nutarė griebti šansą parodyti savo sugebėjimus Europoje ir galbūt taip nutiesti sau kelią atgal į stipriausią pasaulio lygą.
I.Wongas sulaukė visiškai kitokio požiūrio į jį iš vyr. trenerio Andrea Trinchieri, kuris L.Walkerį traktavo kaip žvaigždę ir jam atidavė raktus nuo viso „Žalgirio“ bei kentėjo visus blogus epizodus. Tuo tarpu I.Wongas Kaune yra eilinis žaidėjas, kuris sėda ant suolo po vienos–kitos klaidos gynyboje.
Kol kas I.Wongas palieka teigiamą įspūdį, nes niekas pernelyg daug iš jo nesitikėjo – šis amerikietis atvažiavo padėti komandai, o ne traukti ją paskui save, kas buvo tikimasi iš L.Walkerio. Kol kas penkerios Eurolygos rungtynės su 12,5 min., 6,2 taško ir 7,2 naudingumo balų vidurkiais. Skaičiai atrodo tikrai gražiai.
Peržvelgus visus mačus, I.Wongas tikrai nusipelnė daugiau laiko Monake, kur per 10 minučių sumetė 10 taškų ir nepelnytai sėdėjo ant suolo ketvirtajame kėlinyje, kai gynybinis penketukas tiesiog daužė lanką netiksliais metimais ir tada žalgiriečiai po pratęsimo pralaimėjo „AS Monaco“ ekipai.
Kai I.Wongas yra aikštelėje, jo panaudojimo rodiklis yra vienas didžiausių komandoje – 25,4 proc. Tai reiškia, kad praktiškai kas ketvirtą ataką būdamas ant parketo ir užbaigia I.Wongas. Su juo „Žalgirio“ puolimas funkcionuoja gerokai geriau nei vidutiniškai, bet ir gynyboje praleidžiama daugiau nei vidurkis.
Eurolygoje „Žalgiriui“ liko vos du susitikimai, o tada – visa krūva mačų LKL su visomis atkrintamosiomis kovomis. I.Wongas turi dar nemažai laiko parodyti savo sugebėjimus ir galbūt įtikinti „Žalgirio“ vadovus pratęsti su juo sutartį ir kitam sezonui. Tam reikės likti motyvuotam iki pat sezono pabaigos ir išnaudoti savo laiką maksimaliai gerai.
Vis dėlto pastarųjų metų „Žalgirio“ papildymai sezono eigoje rodo, kad likti klube ir kitam sezonui nėra galimybių. Net I.Tayloras, tapęs LKL finalo serijos MVP ir ant savo pečių ištraukęs komandą į titulą, negavo kontrakto. Dabar visos aplinkybės vėl yra prieš I.Wongą: Sylvainas Francisco pratęsė sutartį, o Dovydas Giedraitis turi kontraktą. „Žalgiris“ šalia prancūzo nori aukšto lygio įžaidėjo ir žada jam mokėti didžiulius pinigus. Taip I.Wongas net ir parodęs gerą žaidimą, vargu, ar gali tikėtis kvietimo pasilikti Kaune. Nebent, pasikeistų aplinkybės ir galbūt gynėjų grandyje įvyktų permainos, tačiau šiuo metu atrodo, kad I.Wongo likimas labai aiškus – pasibaigus sezonui „Žalgiryje“ jo nebus.
Norėdami komentuoti prisijunkite.