Žygį Europos čempionate anksti baigusi Italijos rinktinė imasi permainų.
Italai aštuntfinalyje nusileido Slovėnijai, o po nesėkmės iš posto pasitraukė rinktinės strategas Gianmarco Pozzecco.
Specialistas išėjo emocionaliu atsisveikinimu, kuris nesujaudino Italijos krepšinio federacijos prezidento Gianni Petrucci. Jis teigė palaikantis G.Pozzecco, tačiau apgailestaujantis dėl prastų rezultatų. Savo postą jis būtų turėjęs palikti bet kuriuo atveju – stratego kontraktas su rinktine turėjo baigtis po Europos čempionato.
Antradienį oficialiai paskelbta, kad italų vairą perima trejų metų sutartį pasirašęs darbus Latvijos rinktinėje baigęs Luca Banchi.
L.Banchi šiuo metu yra be klubo – jo treniruotą Stambulo „Anadolu Efes“ perėmė Igoris Kokoškovas.
Profesionaliai nerungtyniavęs L.Banchi nuo 1985 iki 2018 metų treniravo tik gimtosios Italijos klubus. Vėliau jis išbandė save Vokietijoje, Graikijoje bei Rusijoje, darbavosi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) G lygoje.
Pastarosios jo karjeros stotelės – „Virtus“ ir Stambulo „Anadolu Efes“. Nuo 2021-ųjų jis treniravo Latvijos rinktinę, su kuria užėmė penktąją vietą Pasaulio taurėje, neįveikė olimpinės atrankos ir šio Europos čempionato aštuntfinalyje krito prieš Lietuvą.
Italijos rinktinė pastaraisiais metais neturi daug progų girtis – medalių ji neiškovojo nuo 2004-ųjų olimpiados, keturis ankstesnius Europos čempionatus baigė ketvirtfinaliuose.
Norėdami komentuoti prisijunkite.