Kauno „Žalgiris“ įpūtė intrigos Eurolygos ketvirtfinalio serijoje prieš Stambulo „Fenerbahče“.
Turkijoje du kartus kritę žalgiriečiai grįžę namo pademonstravo charakterį, laimėjo 81:78 ir sušvelnino lenktynių iki trijų pergalių rezultatą – 1:2.
Svariausiai prie pergalės prisidėjo Ąžuolas Tubelis – 33 minutės, 26 taškai (6/10 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, klaida, 2 pražangos ir 31 naudingumo balas.
Aukštaūgis pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą ir sužaidė efektyviausią savo mačą Eurolygoje.
Po mačo Ą.Tubelis kuklinosi, pavadindamas tokius pasiekimus visos komandos nuopelnos, o dėl vienos pergalės serijoje džiūgauti neskubėjo.
„Ta pati pradžia visus tris mačus – jie pabėgo. Neblogai gynėmės, bet minimalės klaidos, kai padedame ten, kur nereikia. Gavome tritaškių ir jie taip susikrovė persvarą. Jie ant to laikėsi, jei laisvas įmeti, įmesi ir per iškeltą ranką. Gavome tokių.
Puolime žaidėme kantriai, metėme pakankamai laisvi, tik nesukrito metimai. Atsilikome 16 taškų, bet nepraradome savo energijos. Bėgome toliau. Bėgame, nes neturime, ko prarasti. Žaidėme kaip paskutines rungtynes, visi komandiškai žaidė, atidavė visą save ir laimėjome“, – teigė žalgirietis.
– Lipimas iš duobės buvo labiau apie fiziškumą ir energiją, ar labiau taktiniai dalykai?
– Minimalūs svyravimai rungtynių metu yra tiek iš mūsų, tiek iš jų, tai yra normalu. Neblogai viskas veikė. Grįžtant prie to, kas buvo svarbiausia – fiziškumas. Reikia tas minutes prieš tokią komandą fiziškai žaisti, nes kitaip – nubaus. Kelis kartus jau nubaudė.
– „Fenerbahče“ iki ilgosios pertraukos nemetė baudų metimų. Kaip pavyko juos stabdyti be pražangų?
– Manau, kad galime dar agresyviau ant kamuolio lipti. Nežinau, kiek kartų Baldwinas nuėjo iki galo ir įmetė. Šiandien irgi susirinko gale. Rytoj pažiūrėsime šias rungtynes, tikrai yra iš ko pasimokyti. Svarbiausia bus vėl išeii visiems nusiteikusiems.
– Kaip pats jautėtės rungtynių pabaigoje, kai daugiausia jūsų pastangomis „Žalgiris“ išsiveržė į priekį?
– Ne būtent mano pastangomis, vienas buvo pasyvesnis, kurį blokavau. Pirmoje pusėje daugiau klaidų nei naudos daviau. Antroje, nežinau, gal net supykau. Keista iš manęs, bet gynyboje supykau. Nedaviau lengvai rinkti taškų.
Šviesit visi, kad įmečiau taškus, bet kas gerai supranta krepšinį – jie paleido „small-ballą“, mane dengė Biberovičius, žaidė „pikenrolus“ aukštai ir man per viršų permetė kamuolius, nes atsitverdavau. Nėra jokių pagalbų, aš užsibaigiu. Visi laurai – komandai.
– Kiek S.Francisco dėjimas prisidėjo prie to, kad „Žalgiris“ atsispyrė?
– Buvome duobelėje, nieko nesusimetėme, jis išbėgo į greitą ataką. Tikrai jautė, kad gali. Visi žino, kad jis gali šokti aukštai. Labai smagu, iškart „Fenerbahče“ paėmė minutės pertraukėlę ir pamatėme, kad galime kabintis. Visoje serijoje antrose pusėse galime žaisti.
– Nenorite prisiimti laurų, bet 19 taškų per antrąją mačo pusę tapo geriausiu karjeros pasirodymu?
– Labai sunku apie tuos visokius naudingiausius kalbėti, kai už dviejų dienų vėl rungtynės. Taip, smagu, kad man pavyko užsibaigti tiek iš toli, tiek iš po krepšio. Stengiuosi atsitverti po krepšiu ir padėti komandos draugams. Šiandien gale jie žaidė mažu penketu ir aš tuo pasinaudojau. Gal nebūtume užstrigę, jei nebūtume to kamuolio įvedę tiek man, tiek Ulei, Mosesas irgi užsibaigė. Negaliu daugiau pakomentuoti.
– Kaip atrodė komandos motyvacija ir nusiteikimas grįžus iš Stambulo?
– Treniruotės viską parodė. Turėjome dvi geras treniruotes, su maksimaliu kontaktu ir greičiais. Matėsi, kad visi yra susitelkę. Surimtėję, jokių papildomų juokų. Atėjome, padirbėjome ir tęsime penktadienį.
– Kaip patiko atmosfera Kaune?
– Gerai, nusispalvinę žaliai. Nežinau, ar daug žmonių buvo prie arenos, bet mačiau, kad ten pastatė televizorių. Manau, kad šiandien nušvis ta mūsų pergalė ir padarėme jiems šventę. Visi džiūgaus, bet reikia nepamiršti, kad tuoj vėl žaisime.
– Sugrįžta iš 18 taškų deficito. Kaip svarbu bus tokį charakterį nusinešti ir į penktadienio mačą?
– Reikia tuo pačiu nusiteikimu ateiti. Fiziškumas yra akcentas numeris vienas, bet reikia nepamiršti ir mažų taktinių dalykų, kas kaip ginasi.
– Kaip sureagavote į naujieną, kad Jonas Valančiūnas domina „Žalgirį“?
– Ne man klausimas, o vadovybei.
– Esate žaidęs su juo, gal įdomi naujiena?
– Naujiena – taip, bet negaliu pakomentuoti. Aišku, labai geras žaidėjas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.