07-02, 18:30
Pasaulio taurė
Lietuva
0
Didžioji Britanija
0
07-05, 21:00
Pasaulio taurė
Italija
0
Lietuva
0

Nuo 2015-ųjų metų Lietuva praras Eurolygos B licenciją (63)

liepos 9 d., 21:11
Eurolygoje keičiasi licencijų politika (Scanpix)
Šaltinis: Krepsinis.net

Trečiadienį Barselonoje (Ispanija) buvo surengta Eurolygos vadovų konferencija, kurios metu buvo patvirtintos artimiausio sezono komandos bei turnyro ateities planai. Pastarieji – ypač nepalankūs Lietuvos krepšiniui.

Pagal priimtą naująjį modelį, į stipriausią Senojo žemyno turnyrą klubai, neturintys A licencijos, galės patekti tik per Europos taurės varžybas, kuriose garantuotą vietą turės nacionalinių čempionatų nugalėtojai. Tai, pasak Eurolygos vadovybės, turnyrui suteiks stabilumo.

Nuo 2015–2016 metų sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionams B licencija, kuri iki šiol atverdavo duris į turnyrą, nebus suteikiama.

Lietuvos klubai dėl antrosios vietos Eurolygoje turės galimybę rungtis Vieningoje lygoje, siekiant vardinio kvietimo arba laimėjus Europos taurę, taip iškovojant C licenciją.

REKLAMA

Po 2014–2015 metų sezono dabartinių A licencijos savininkų, tarp kurių yra ir Kauno „Žalgiris“, sąrašas bus peržiūrėtas ir jeigu jie atitiks visus kriterijus kaip ir 2009-ųjų metų vasarą, licencijos bus pratęstos. Daugiausiai viena šalis gali turėti 3 garantuotas vietas Eurolygoje.

B licencijos nuo 2015-2016 metų sezono atiteks: Adrijos lygai – 2, Prancūzijai, Vokietijai, Italijai, Lenkijai, Ispanijai, Turkijai, Rusijai ir vardinio kvietimo savininkui – po 1.

Dėl „PlayStation 5“ verta trumpam tapti ir futbolo ekspertu! Spėk Pasaulio taurės rezultatus „Sportas.lt“ portale ir laimėk.

63 komentarai
Naujausi komentarai (63)
Geriausiai ivertinti (63)
PRO komentarai (35)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys