Savaitgalį finišavo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas. Penkiolika komandų sužaidė po 28 susitikimus, po kurių paaiškėjo, kad paskutinis likęs Plungės „Olimpas“ baigė sezoną, o likusios ekipos kovos atkrintamosiose varžybose.
Portalas Krepsinis.net nusprendė apžvelgti įdomiausius reguliaraus sezono akcentus.
Geriausia komanda – „Mažeikiai“ (23/5)
Nors NKL čempionai šį sezoną ir pakeitė daugiau nei pusę komandos, tačiau išlaikė stabilius rezultatus. Jeigu sezono pradžioje Aloyzo Rudžio auklėtiniai dar šiek tiek buksavo, tačiau vėliau 11 pergalių serija, prasidėjusi lapkričio pabaigoje ir pasibaigusi sausio pabaigoje, neleido suabejoti, kas yra geriausia komanda reguliariajame sezone. Mažeikiškiai išvengė neplanuotų pralaimėjimų iš užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Beje, „Mažeikiai“ laimėjo visas (14) namų rungtynes.
Verti paminėjimo: „Trakai“ (20/8), Joniškio „Delikatesas“ (20/8).
Labiausiai nuvylusi ekipa – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (12/16)
Vieną didžiausių biudžetų lygoje turinti komanda finišavo vos dešimtoje pozicijoje. Žinoma, tam yra ir objektyvių priežasčių – visą sezoną marijampoliečius kankino traumos. Taip pat įvyko ir trenerių kaita – Žilviną Strazdą pakeitė Vitoldas Masalskis. Akivaizdu, kad „Sūduva-Mantinga“ liko nepatenkinta savo užimta vieta ir dabar dėl patekimo į finalinį ketvertą turės kapstytis susitikdama su pajėgiomis komandomis ir neturėdama namų aikštės pranašumo. Aštuntfinalyje būtent Marijampolės ir „Zanavyko“ dvikova žada būti bekompromisė ir labai atkakli.
Verti paminėjimo: Šakių „Zanavykas“ (14/14), Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (19/9).
Robertas Stankevičius
Geriausias treneris – Robertas Stankevičius („Delikatesas“)
Įprastai geriausiu treneriu galima drąsiai rinkti tos komandos specialistą, kuri laimėjo reguliarųjį sezoną, tačiau ne šį kartą. Joniškio ekipa liko trečioje pozicijoje ir tai yra labai didelis R.Stankevičiaus nuopelnas. Dažniausiai vos 6–7 žaidėjais galėjęs remtis specialistas sugebėjo pasiekti solidžių rezultatų, nors klubas nėra tarp turtingiausių lygoje. Vertėtų pridėti ir tai, kad „Delikatesas“ reguliariajame sezone buvo laimėjęs net aštuonis iš eilės susitikimus išvykoje.
Verti paminėjimo: Aloyzas Rudys („Mažeikiai“), Dainius Miliūnas („Trakai“), Paulius Barkus („Palanga“)
Labiausiai nustebinęs klubas – „Trakai“ (20/8)
Prieš sezoną prognozavau, kad „Trakai“ bus tarp tų ekipų, kurios gadins nervus favoritams, tačiau NKL debiutantai pranoko lūkesčius ir sugebėjo finišuoti antroje vietoje, taip nusileisdami tik „Mažeikiams“. Didžiausiu biudžetu negalintys pasigirti „Trakai“ sukomplektavo įdomiai atrodančią sudėtį, o ją sezono metu dar papildė snaiperiu Tadu Rinkūnu ir legionieriumi Blažu Čresnaru. Dainiaus Miliūno kariauna pateikė rimtą paraišką dalyvavimui finaliniame ketverte, tačiau iki jo dar laukia sunki ketvirtfinalio serija. Ar „Trakai“ gali dar nustebinti? Manau, kad taip.
Verti paminėjimo: Joniškio „Delikatesas“, Vilniaus „Vilnius-MRU“, Kauno „Žalgiris-2“, „Palanga“
Didžiausias šuolis į viršų – Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ (19/9)
Šį reguliarųjį sezoną molėtiškiai baigė ketvirtoje pozicijoje. Palyginus su praėjusiu sezonu, kai jie liko vos penkiolikti, šuolis į viršų matomas akivaizdus. Tiesa, vargu ar ketvirtoji pozicija yra tai, ko tikėjosi „TiuMeno-Ežerūno“ klubo vadovai, treneriai ir patys žaidėjai. Jeigu žvelgtume į sudėtį „popieriuje“, komanda yra ryški NKL favoritė, tačiau žaidimas buksuoja ir tokie pralaimėjimai kaip namuose prieš „Palangą“ ar svečiuose prieš „Olimpą“, tikrai nedžiugino molėtiškių.
Geriausias žaidėjas – Julius Kazakauskas (11,2 tšk., 8,3 atk. kam., 2,1 rez. perd., 16,9 naud. bal., „Trakai“)
23 metų 197 cm ūgio puolėjas nusipelnė šio titulo dėl savo stabilaus žaidimo. Jeigu kiti jo varžovai viso sezono metu rungtyniavo banguotai, tai „Trakų“ atstovas visą sezoną žaidė puikiai ir padėjo savo komandai užimti antrąją vietą reguliariajame sezone. Kovingumu pasižymintis klaipėdietis pagal atkovotus kamuolius lygoje yra trečias, o pagal efektyvumą – šeštas.
Kazlauskas
Reguliaraus sezono simbolinis penketukas:
Lukas Lekavičius (12,1 tšk., 4 atk. kam., 5,7 rez. perd., 17,8 naud. bal., „Žalgiris-2“)
Tadas Sebežiovas (17,2 tšk., 3,3 atk. kam., 1,8 rez. perd., 15,1 naud. bal., „Petrochema“)
Osvaldas Mačernis (14 tšk., 4,3 atk. kam., 1,9 rez. perd., 15,4 naud. bal., „TiuMenas-Ežerūnas“)
Julius Kazakauskas (11,2 tšk., 8,3 atk. kam., 2,1 rez. perd., 16,9 naud. bal., „Trakai“)
Arnas Kazlauskas (20,6 tšk., 4,8 atk. kam., 3,4 rez. perd., 23 naud. bal., „Šilutė“)
Verti paminėjimo: Saulius Kuzminskas („TiuMenas-Ežerūnas“), Darius Tarvydas („Mažeikiai“), Donatas Tarolis („Žalgiris-2“).
„TiuMenas-Ežerūnas“
Tik faktai:
„Šilutė“ žaidė 11 įtemptų rungtynių (mačas baigėsi 5 taškų arba mažesniu skirtumu) ir iš jų laimėjo 7;
„Petrochema“, „Vilnius-MRU“ ir „Nafta-Universitetas“ pralaimėjo po 5 įtemptas rungtynes;
Ilgiausią pralaimėjimų seriją užfiksavo Kauno „JAZZ-KTU“ – 13 (nuo 2013.11.16 iki 2014.01.18);
Ilgiausia pergalių serija namų rungtynėse – 14 „Mažeikiai“;
Ilgiausia pergalių serija išvykos rungtynėse – 8 „Delikatesas“;
Pergalė didžiausiu skirtumu namuose – 46 taškais – „Sūduva-Mantinga“ 107:61 „Žalgiris-2“;
Pergalė didžiausia persvara išvykoje – 33 taškais – „TiuMenas-Ežerūnas“ 104:71 „JAZZ-KTU“;
Daugiausiai taškų per vienerias rungtynės įmetė Evaldas Šaulys („Šilutė“), Paulius Beliavičius („Zanavykas“) ir Darius Tarvydas („Mažeikiai“) – 33;
Elvinas Gintvainis („Olimpas“) atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų per mačą – 19. Beje, jam priklauso ir antras pagal gerumą rezultatas – 16;
Daugiausiai kamuolių per susitikimą atkovojo Giedrius Staniulis („JAZZ-KTU“) – 19;
Daugiausiai naudingumo balų per vienerias rungtynes surinko Tomas Lekūnas („Šilutė“) – 51.
Norėdami komentuoti prisijunkite.