2014–2015 metų sezone Kauno „Žalgiryje“ spindėjęs Artūras Milaknis pernai pirmą kartą pateko į Lietuvos rinktinės galutinį dvyliktuką ir žaidė Europos čempionate.
Vasarą snaiperis nusprendė pirmą kartą per savo karjerą palikti Lietuvą ir pasirašė dvejų metų kontraktą su Kazanės „Unics“ ekipa, kuri pasiūlė tokį atlyginimą, kokio negalėjo žalgiriečiai – 800 tūkst. eurų už du sezonus.
Logišką sprendimą priėmęs 30-metis pirmą kartą per savo karjerą iš tiesų galėjo užsidirbti pinigų, nes Prienuose ir ilgą laiką „Žalgiryje“ rungtyniavo už visiškus grašius.
Jevgenijus Pašutinas sezono pradžioje suteikdavo daug šansų A.Milakniui ir šis ne kartą spindėjo Europos taurėje, kai 7 tritaškius iš 9 įsūdė į Bandirmos „Banvit“ krepšį ar pataikė 4 tolimus metimus į Trabzono „Medical Park“ krepšį.
Iškalbingi skaičiai Europos taurėje, kur reguliariajame sezone A.Milaknis tritaškius metė 46,3 proc. (19/41) tikslumu, bet „Last 32“ etape šis skaičius drastiškai smigo žemyn – iki 27,5 proc. (11/40).
Rusijos žiniasklaidai duotame interviu A.Milaknis atskleidė, kad turėjo rungtyniauti lengvuoju krašto puolėju, o ne atakuojančiu gynėju, kur žaidė visą savo karjerą. Toks J.Pašutino sprendimas paaiškinamas labai paprastai – „antru numeriu“ rungtyniauja K.Langfordas, kuris ant parketo praleidžia po 30 ir daugiau minučių, tad treneris turėjo ieškoti sprendimo, kur panaudoti snaiperį iš Lietuvos.
Daug faktorių susidėjo į tai, kad sezonas A.Milakniui nebuvo pats sėkmingiausias, o apie nusivylimą netiesiogiai kalbėjo ir pats atletas.
„Tiesiog ten... Klubinis sezonas buvo ir pasibaigė. Nežinau net daugiau ką apie jį pasakyti. Jis buvo įdomus. Įgavau milžiniškos patirties ir manau, kad viskas išėjo į naudą. Galbūt ne viskas susiklostė taip, kaip tikėjausi ir kokiomis nuotaikomis važiavau į Kazanę, bet finišas buvo geras – įgyvendinome keltus uždavinius ir patekome į Eurolygą“, – birželio 20-ąją kalbėjo A.Milaknis.
Rusijoje puikiai žinoma, kad J.Pašutinas nėra sunkių treniruočių šalininkas. Priešingai, prieš prasidedant Vieningosios lygos aktrintamosioms varžyboms pratybos buvo tokios lengvos, kad Antonas Ponkrašovas pasisamdė asmeninį trenerį, jog palaikytų gerą sportinę formą. Tai sužinojęs strategas įsiuto ir gynėjas gavo daug pylos.
Analogiška situacija buvo ir su A.Milakniu, kuris dviem mėnesiams pasikvietė asmeninį trenerį iš Lietuvos ir su juo prakaitą liejo pasibaigus kovoms Europos taurėje, kadangi tarp mačų Vieningoje lygoje buvo pakankamai didelės pertraukos.
Sezono finiše lietuvis blykstelėjo paskutiniame mače su Maskvos CSKA, kai įmetė 7 tritaškius iš 11, bet pergalei to nepakako.
Krepsinis.net skaičiavo, kiek kuris rinktinės kandidatas šį sezoną yra sužaidęs rungtynių ir minučių. A.Milaknis buvo vos 14-as iš 20-ies žaidėjų – 47 mačai ir 935 minutės.
Nuviliantis sezonas persikėlė ir į vasarą, kur A.Milaknis rinktinėje rodo blankų žaidimą bei atrodo, jog yra atsidūręs ties iškritimo riba.
A.Milaknis sužaidė trejas draugiškas rungtynes ir per 43 minutes pataikė vos 2 tritaškius iš 12 (16,7 proc.). Kai Marius Grigonis ir Adas Juškevičius iš toli atakuoja užtikrintai ir yra universalesni žaidėjai už A.Milaknį, akivaizdu, jog kyla didelė grėsmė šiemet kauniečiui nepatekti į galutinį dvyliktuką.
„Daug dalykų kelia nerimą. Milaknis neturėjo per daug žaidybinio laiko komandoje ir jam trūksta to ritmo“, – po mačo su Olandija sakė Jonas Kazlauskas.
Sunku vienareikšmiškai nuspręsti, ar šis pasakymas reiškia, jog strategas vis dar tiki A.Milakniu ir vešis jį į draugišką turnyrą už Atlanto, ar snaiperiui belieka vienas pasirodymas rinktinėje – prieš Baltarusiją. Spaudimas auga, o tritaškiai kaip nekrenta, taip nekrenta, nors tai yra pagrindinis Milo ginklas.
Paties krepšininko taip pat netenkina jo žaidimas ir tai akivaizdžiai matėsi susitikime su Venesuela, kai mūsiškiai pirmavo 30 taškų skirtumo, bet po atlikto derinio A.Milaknis laisvas nepataikė tritaškio. Nors komandos draugai plekšnojo jam per petį ir skatino toliau atakuoti, pats gynėjas tik nusivylęs kraipė galvą. Kad ne viskas gerai rodo ir metimas į lentos kraštą Alytuje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.