0

Neįtikėtina: „TonyBet“ po pratęsimo pranoko „Lietuvos rytą“ ir apgynė titulą! (352)

Kovo 30 d., 17:40
M.Lukauskio baudos metimas lėmė Prienų klubo pergalę (Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finale Prienų „TonyBet“ klubas Panevėžyje po pratęsimo 92:91 (22:23, 20:29, 20:14, 19:15, 11:10) privertė pasiduoti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Prieniškiai taurę laimėjo antrus metus iš eilės. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ komanda nėra laimėjusi trofėjaus nuo 2010 metų pavasario, kuomet vilniečiai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje 4:3 pranoko Kauno „Žalgirį“. Beje, tais pačiais metais Rimo Kurtinaičio auklėtiniai į viršų kėlė ir LKF taurę.

Pirmosios rungtynių minutės „Lietuvos rytui“ nebuvo pačios sėkmingiausios – varžovai vos per pustrečios minutės laimėjo atkarpą 8:0 ir pabėgo į priekį. Vilniečių taškų sąskaitą atidarė J.Palaciosas, kuris ilgą laiką buvo vienintelis „Lietuvos ryto“ taškų autorius (6:10). Po minutės pertraukėlės A.Petrovičiaus auklėtiniai tęsė sėkmingą žaidimą – po J.Palacioso ir D.Songailos dvitaškių Vilniaus klubas pasivijo „TonyBet“ komandą, o netrukus G.Orelikas tolimu šūviu pirmą kartą išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (13:12). Įgavę pagreitį vilniečiai tolo (19:12). Įspūdingą žaidimą demonstravo J.Palaciosas, kuris dar nesibaigus pirmajam ketvirčiui buvo pelnęs 12 taškų iš komandos įmestų 23 (23:17). Ketvirčio pabaiga „Lietuvos rytui“ nesusiklostė sėkmingai – Martyno Linkevičiaus tritaškis aidint sirenai sumažino Vilniaus komandos persvarą iki minimalios – 23:22.

Kaip ir pirmojo, taip ir antrojo kėlinio pradžioje labiau sekėsi „TonyBet“ klubui, kuriam pavyko susigrąžinti persvarą ir beveik 2 minutes kontroliuoti rungtynių eigą (26:24). Vėliau varžovų krepšį ėmė terorizuoti Renaldas Seibutis, įmetęs 7 taškus (35:30). Iš toli pataikęs M.Gecevičius padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį iki rekordinio (38:30).

Prienų krepšininkai rankų nenuleido – du tritaškius pataikęs Laimonas Kisielius priartino komandą (36:38), tačiau banguotai vykusiose rungtynėse „Lietuvos rytą“ į priekį truktelėjo R.Seibutis ir M.Gecevičius (45:36). Kėlinio pabaiga priklausė vilniečiams – į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo turėdamas dviženklį pranašumą – 52:42.

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai vėl pateko į duobę – žaidimas puolime nesiklijavo, tuo tarpu gynyboje nesisekė stabdyti baudos aikštelėje siautėjusio Artūro Valeikos, kurio kovingo žaidimo dėka „TonyBet“ sugrąžino intrigą (54:57). Šviežio kraujo į žaidimą po minutės pertraukėlės įnešė A.Kavaliauskas, iškart pasižymėjęs dvitaškiu ir sėkminga gynyba po krepšiu (61:54). Ketvirčio pabaigoje „Lietuvos ryto“ lyderis buvo M.Gecevičius, tačiau jo iš eilės pelnytų 5 taškų pabėgti į priekį sostinės komandai neužteko. Likus žaisti paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ pirmavo 66:62.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu po Zabiano Dowdello perimto kamuolio pradėjo J.Palaciosas, tačiau netrukus sekė Pauliaus Ivanausko atsakas. Vėliau šis „TonyBet“ gynėjas dar kartą reidu po krepšiu sumažino skirtumą (66:70). „Lietuvos rytui“ krepšys buvo lyg užrištas, tuo tarpu prieniškiai grėsmingai artėjo – po Mindaugo Lukauskio tritaškio vilniečių persvara tebuvo 1 taškas (70:69). Į aikštę sugrįžęs R.Seibutis iškart pataikė dvitaškį, netrukus jo pavyzdžiu pasekė ir D.Songaila (74:69). Vėliau vilniečių puolimas ėmė buksuoti, o tuo pasinaudoję varžovai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (75:74). Tuo „Lietuvos ryto“ problemos nesibaigė – iš toli pataikęs M.Lukauskis dar labiau padidino „TonyBet“ pranašumą (78:74). A.Petrovičiaus auklėtiniai nepasimetė – minutės pertraukėlės metu žaidimo planą sustygavę vilniečiai sugrįžę į aikštę išlygino rezultatą (78:78). Netrukus „TonyBet“ lyderis M.Lukauskis pataikė dar vieną sudėtingą tritaškį, tačiau į tai likus 11 sekundžių tuo pačiu atsakė ir R.Seibutis (81:81). Lemiamos atakos metu nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų – pratęsimas.

Pridėtą laiką dviem tritaškiais pradėjo prieniškiai, tuo tarpu „Lietuvos rytui“ taškus rinko J.Palaciosas (87:87). Varžovo pražangą išprovokavęs A.Valeika realizavo vieną baudos metimą, kitoje aikštės pusėje oponentą privertęs prasižengti R.Seibutis dviem baudų metimais išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, o po sėkmingo žaidimo gynyboje G.Orelikas pranašumą dar labiau padidino (91:88). Drama aikštėje ir toliau tęsėsi – tolimu šūviu rezultatą išlygino P.Ivanauskas (91:91). Likus žaisti 1,6 sekundės teisėjas sušvilpė pražangą prieš M.Lukauskį, kuris pirmuoju baudos metimu persvėrė rezultatą, o antrąjį specialiai prametė – 92:91.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 28 (13/17 dvitaškiai), R.Seibutis 25 (33 naud. bal.), M.Gecevičius 15 (3/5 tritaškiai), G.Orelikas ir D.Songaila (6 atk. kam.) po 8, A.Kavaliauskas 4, O.Cookas 2 (9 rez. perd.), Z.Dowdellas 1.

„TonyBet“: L.Kisielius 24 (5/11 tritaškiai), A.Valeika 17 (7 atk. kam.), M.Lukauskis 15 (4/8 tritaškiai), P.Ivanauskas 10, M.Linkevičius 9 (11 atk. kam.), V.Čepukaitis 8, G.Kadžiulis 5, Ž.Janavičius 4.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui