Vieną opiausių savo problemų Nacionalinės krepšinio asociacija (NBA) bandys spręsti pertvarkydama naujokų biržos loteriją.
NBA komisaras Adamas Silveris pastaraisiais metais teigė, kad jo prioritetas yra išspręsti „tankinimą“ – lygos autsaideriai sezono pabaigoje tiesiog nekovoja dėl pergalių, kad gautų geresnį šaukimą naujokų biržoje.
ESPN žurnalistas Shamsas Charania atskleidė naująjį planuojamą loterijos modelį, pavadintą „3–2–1“.
Nuo kito sezono loterijoje dalyvautų ne 14, o 16 prasčiausių lygos komandų ir jų šansai gauti aukščiausius šaukimus bus gerokai lygesni. Be to, baudžiamos bus pačios blogiausios komandos.
Šaukimų tvarka bus sprendžiama traukiant kamuoliukus iš juos maišančio aparato. Trys prasčiausi NBA klubai loterijos aparate turės po du kamuoliukus, kitos įkrintamųjų nepasiekusios komandos – po tris. Po du kamuoliukus turės 9 ir 10 vietas konferencijose užėmę klubai, po vieną – įkrintamųjų mačo tarp 7 ir 8 vietas užėmusių komandų pralaimėtojai.
Tai reiškia, kad pirmąjį šaukimą gauti galėtų net ir į atkrintamąsias prasibrovęs klubas.
Vienintelė lengvata trims prasčiausioms lygos komandos – jos negalės nukristi žemiau dvyliktojo šaukimo, likusios loterijos komandos galės ristis iki šešioliktojo.
Pridedama, kad jokia komanda negalės dvejus metus paeiliui gauti pirmojo šaukimo ar trejus metus paeiliui rinktis pirmame penkete.
Trejus pastaruosius metus pirmajame penkete rinkosi San Antonijaus „Spurs“, pašaukusi Victorą Wembanyamą, Stephoną Castle’ą ir Dylaną Harperį. Šį sezoną Teksaso klubas jau tapo antru geriausiu lygos klubu, surinkusiu 62 pergales ir 20 pralaimėjimų.
Naujasis modelis bus taikomas 2027–2029 metų biržose, o vėliau vėl bus galima jį koreguoti. Taip NBA pasilieka lankstumo prieš 2030-uosius, kai baigs galioti dabartinė kolektyvinė sutartis ir vėl atsiras „lokauto“ galimybė.
Norėdami komentuoti prisijunkite.