Jau šeštadienio vakarą startuos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosios, kuriose kovą dėl titulo tęsia 16 geriausių sezono komandų.
Atkrintamosios vėl neapsieis be lietuvių, kartu su Naujojo Orleano „Pelicans“ įkintamąsias įveikus Jonui Valančiūnui. Vis dėlto pirmiausia dėmesys krypsta į keturias poras, kurios prie starto linijos stoja pirmosios.
Gera nuotaika atkrintamąsias pasiekusių Dalaso „Mavericks“ gerbėjų kortas sumaišė Luka Dončičiaus trauma, be lyderio Stepheno Curry jau mėnesį verčiasi ir San Fransisko „Golden State Warriors“. Namų aikštės pranašumą turinčių komandų nuostoliai įneša tik dar daugiau intrigos į atkrintamųjų paveikslą.
Apžvelgdami keturias pirmąsias poras įvertinsime jų tarpusavio dvikovas reguliariajame sezone, formą pastaruoju metu, kertines žaidėjų dvikovas bei galimybes žengti tolyn.
Rytų konferencija:
4. Filadelfijos „76ers“ (51/31) – 5. Toronto „Raptors“ (48/34)
Tarpusavio mačai. Nors aukštesnę vietą ir užėmė Filadelfijos ekipa, tris reguliariojo sezono susitikimus laimėjo „Raptors“ (115:109, 93:88 ir 119:114), „76ers“ išvargstant tik vieną pergalę (114:109). Pastarasis komandų susidūrimas įvyko vos prieš savaitę, tuomet žibėjo kamerūniečiai – Pascalis Siakamas surinko trigubą dublį, Joelis Embiidas jam atsakė 30 taškų pasirodymu, o triumfavo Kanados ekipa.
Centrinė dvikova. Itin intriguoja Jameso Hardeno ir Fredo VanVleeto varžytuvės organizuojant komandų puolimą, tačiau jie pastaruoju metu tvarkosi su savo problemomis – „76ers“ gynėjas nedemonstruoja geros formos ir itin prastai atakuoja krepšį, o „Raptors“ lyderis tvarkosi su kelio problemomis. P.Siakamas galės kiek lengviau kvėpuoti, nes didelę serijos dalį dėl griežtų vakcinacijos ribojimų Toronte praleis Matisse‘as Thybulle‘as. Svarbiausia serijos dvikova – J.Embiido kova su siena, kurią prieš jį išrikiuos „Raptors“. Aukštaūgis išskyrė, kad šis varžovas pastaraisiais metais dvigubino ir trigubino gynybą prieš jį bei taip privertė tapti geresniu krepšininku. Šį sezoną su tokiu stabdymu jis tvarkosi neprastai, per tris mačus rinkdamas vidutiniškai 29 taškus.
Kertiniai skaičiai. Pastaraisiais metais „76ers“ yra tarp dominuojančių jėgą Rytuose, tačiau atkrintamosiose niekaip nesugeba peržengti net antrojo laiptelio. Itin giliai komandos gerbėjams turėtų būti įsirėžęs 2019-ųjų žygis, kai būtent prieš „Raptors“ buvo pralaimėta septintųjų rungtynių paskutinėmis sekundėmis, fantastišku Kawhi Leonardo metimu. J.Embiidas nuo tada patobulėjo ir šį sezoną rinkdamas 30,6 taško, 11,7 atkovoto kamuolio bei 4,2 rezultatyvaus perdavimo yra vienas pagrindinių kandidatų į MVP apdovanojimą. Norėdami laimėti, „Raptors“ turės sumažinti tiek jo skaičius, tiek „76ers“ baudų metimų gausą, ieškodami išradingesnių būdų gynyboje tvarkytis su J.Embiido ir J.Hardeno tandemu.
Apžvalga. „76ers“ turi namų aikštės pranašumą, tačiau jų gerbėjams nerimo netrūksta. Reguliariojo sezono serija varžovams buvo pralaimėta, o Docas Riversas paprastai nepasižymi kaip strategas, atkrintamosiose dedantis žingsnį į priekį. Priešingai, jis yra siejamas su ne vienu fiasko Orlande ir Los Andžele, o ir socialinėse erdvėse buvo pranešimų apie žaidėjų nepasitikėjimą juo, kai „Raptors“ atstovai Nicku Nurse‘u tiki besąlygiškai. Vis dėlto namų aikštė ir individualaus meistriškumo persvara turėtų „76ers“ leisti laimėti seriją 4:2 ar 4:3.
Vakarų konferencija:
3. Dalaso „Mavericks“ (52/30) – 5. Jutos „Jazz“ (49/33)
Tarpusavio mačai. Reguliariajame sezone komandų mūšiai atspindi bendrą jų formą. Geriau startavo ir dvi pirmąsias akistatas laimėjo „Jazz“ (120:116 ir 114:109), po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio solidžiau judėjo „Mavericks“, atsakę dviem savo pergalėmis (111:103 ir 114:100). Visi mačai baigėsi vidutine 7,8 taško persvara, o tai žada intrigą ir visoje serijoje.
Centrinė dvikova. Skirtingi Luka Dončičiaus ir Donovano Mitchello metodai bandant tempti komandas į pergalę turėjo tapti šios serijos pažiba, tačiau slovėno blauzdos trauma sumaišė visas kortas. „Mavericks“ žaidimas yra visiškai priklausomas nuo jo, o Jalenas Brunsonas ir Spenceris Dinwiddie tiesiog nėra gynėjai, galintis nulemti atkrintamųjų seriją. L.Dončičius tikrai praleis pirmąjį serijos mačą, gali ant parketo negrįžti ir antrajame, o paleidus namų aikštės pranašumą grąžinti intrigą gali būti labai sudėtinga. Šios serijos MVP gali tapti Dalaso klubo medikai, priklausomai nuo to, kaip greitai pastatys lyderį ant kojų. Tuo tarpu D.Mitchellas yra sveikas ir galės parodyti, ar padarė išvadas po trumpų pastarųjų metų žygių ir ar sugebėjo iš Mike‘o Conley pasimokyti labiau įtraukti į puolimą komandos draugus. 2020-ųjų atkrintamosiose suversti 57 taškus į „Nuggets“ krepšį buvo smagu, bet negalima pamiršti, kuo ta serija baigėsi.
Donovan Mitchell averaging 2 PASSES (not ASSISTS, ACTUAL PASSES) per game to Rudy Gobert despite those 2 sharing the floor for 30+ minutes a night is the craziest stat I've seen this season. Thought it was fake.
— Jason Maples (@JJMaples55_MST) April 4, 2022
Kertiniai skaičiai. Dažnai sakoma, kad vienas ar kitas žaidėjas sudaro pusę komandos, bet tik L.Dončičiaus atveju tai yra itin tikslu. Komandos rezultatai su juo (44/21) ir be jo (8/9) kardinaliai skiriasi, o jis pats renka 28,4 taško, 9,1 atkovoto kamuolio ir 8,7 rezultatyvaus perdavimo, taip sugeneruodamas liūto dalį komandos taškų – pilna jėga žaidžiantis slovėnas „Mavericks“ yra itin svarbus. Tuo tarpu „Jazz“ eilinį kartą yra tarp dešimties geriausiai besiginančių lygos komandų (praleidžia 107,6 taško), o be pagrindinio puolimo variklio likę varžovai jiems gali tapti lengvu riešutu.
Apžvalga. Atsižvelgiant į pastaruoju metu komandų demonstruotas formas bei „Mavericks“ iškovotą namų aikštės pranašumą, jie turėjo būti ryškiais serijos favoritais, tačiau lyderio trauma sumaišė visas kortas. Nusilpus perimetrui, o baudos aikštelę užkimšus Rudy Gobertui, svarstyklės svyra „Jazz“ naudai. Vyriausiojo trenerio kėdėje labiau patyręs Quinas Snyderis taip pat turi pranašumą prieš Jasoną Kiddą, o laimėjus pirmąjį mačą Jutos ekipa gali įgauti ir psichologinį pranašumą. Šiuo metu jų pergalė 4:2 atrodo kaip labiau tikėtinas įvykis.
2. Memfio „Grizzlies“ (56/26) – 7. Minesotos „Timberwolves“ (46/36)
Tarpusavio mačai. Reguliariajame sezone visus tarpusavio mačus laimėjo namų komandos – „Grizzlies“ triumfavo 125:118 ir 116:108, „Timberwolves“ savo teritoriją apgynė 138:95 ir 119:114. Iš konteksto čia ženkliai iškrenta „vilkų“ pergalė 43 taškų skirtumu, tačiau šis mačas įvyko dar lapkričio mėnesį ir skambių išvadų jame ieškoti nederėtų. Komandos nesusidūrė nuo vasario pabaigos, todėl bus įdomu stebėti, kur jauni klubai patobulėjo labiausiai.
Centrinė dvikova. Vos susidėliojus šiai porai, visų gerbėjų akys nukrypo į Anthony Edwardsą ir Ja Morantą. Du lygos ateitimi vadinami gynėjai žaidžia pavydėtinus sezonus bei beldžiasi į ryškiausių lygos žvaigždžių gretas, nors 22-ejų J.Morantas čia ir yra pasistūmėjęs labiau už dvejais metais jaunesnį kolegą. A.Edwardsas yra kiek geresnis metikas, tuo tarpu J.Morantas pasižymi sklandesniu komandos draugų įtraukimu ir gerokai aukštesniu krepšinio IQ, nors pastaruoju metu tvarkėsi su kelio skausmais. Įdomi antrinė dvikova vyks ir priekinėje linijoje, kur Karlas-Anthony Townsas grumsis su Jarenu Jacksonu (jo stabdymas nėra Steveno Adamso darbas). K.Townsas pasižymi kaip vienas geriausiai visų laikų iš toli metančių aukštaūgių, o J.Jacksonas yra lygos blokų lyderis, kuris taip pat ne pėsčias ties parametru.
These are the players with the most three-pointers made while leading the NBA in blocks during the season:
Jaren Jackson Jr. (2021-22): 128
Myles Turner (2018-19): 76
Anthony Davis (2017-18): 55
Andrei Kirilenko (2005-06): 36
Versatility on both ends is key in today's game 👍 pic.twitter.com/QnnhiuRHdPREKLAMA— Fadeaway World (@FadeawayWorld) April 14, 2022
Kertiniai skaičiai. Abi komandos pasižymi patirties stoka. Trys iš keturių rezultatyviausių „Timberwolves“ žaidėjų (K.Townsas, D‘Angelo Russellas ir Malikas Beasley) atkrintamosiose yra žaidę vos po kartą, A.Edwardsui tai bus debiutas. Panaši situacija ir jaunoje Memfio komandoje, kuri patirties pasisėmė tik penkiuose pernykščių atkrintamųjų mačuose. Daugiau patirties čia turi tik Stevenas Adamsas, 2014 ir 2016 metais su Oklahomos „Thunder“ nukeliavęs iki konferencijos finalų, tačiau nei tuomet, nei dabar jis nebuvo kertinius sprendimus atliekantis žaidėjas. Beprotiškų rungtynių leidžia tikėtis ne tik patirties stoka, bet ir tai, kad susidūrė dvi rezultatyviausios lygos komandos, sezone rinkusios net 115,9 ir 115,6 taško.
Anthony Edwards vs. Ja Morant? Two of the most exciting young players in the game. Yes, please.
— Malika Andrews (@malika_andrews) April 13, 2022
Apžvalga. Abi komandos pasižymi panašiais aspektais, tačiau „Grizzlies“ seriją pasitinka kaip antroji konferencijos komanda, „Timberwolves“ to siekė atkrintamosiose. Kodėl? Visų pirma, Memfio komanda žaidžia gerokai brandesnį krepšinį, su aiškiau paskirstytomis rolėmis ir aiškiu lyderiu, kol Minesotos komandoje antklodę į save nuolat tempia A.Edwardsas, K.Townsas ir D.Russellas. Be to, tik Patricko Beverley pastangos skiria „vilkus“ nuo prasčiausiai besiginančių lygos komandų (praleidžia 113,3 taško, 24 vieta). Džiugu, kad „Timberwolves“ gerai atšventė patekimą į atkrintamąsias, nes čia daug progų švęsti turbūt neturės ir seriją veikiausiai pralaimės 1:4.
3. San Fransisko „Golden State Warriors“ (53/29) – 6. Denverio „Nuggets“ (48/34)
Tarpusavio mačai. „Nuggets“ laimėjo tris pirmuosius tarpusavio susitikimus (89:86, 117:116, 131:124), nors pastarajame jau turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 102:113. Šiuose mačuose pasipriešinimo nesulaukė Nikola Jokičius, rinkęs net geresnius skaičius nei vidutiniškai – 28 taškai, 15,8 atkovoto kamuolio ir 8,8 rezultatyvaus perdavimo. Būtent serbas, o ne vienas iš „Warriors“ lyderių bus ryškiausia šios serijos figūra.
Centrinė dvikova. Šia galima pavadinti netiesioginę Nikola Jokičiaus ir Steve’o Kerrą kaktomūšą. „Warriors“ strategas savo arsenale tiesiog neturi su serbu susitvarkyti galinčio žaidėjo – Kevonas Looney yra žemesnio kalibro, Jamesas Wisemanas nežais, o Draymondas Greenas ar tautietis Nemanja Bjelica tiesiog stokoja fizinių duomenų. Bus įdomu stebėti, kokią sieną prieš „Nuggets“ lyderį išrikiuos „kariai“, kurie savo žvaigždės dar turės palaukti – Stephenas Curry dėl pėdos problemų nežaidė jau mėnesį ir net sugrįžęs dar turės gaudyti savo ritmą ir formą. Jo dalyvavimas pirmajame serijos mače paaiškės tik prieš pat šio startą.
Kertiniai skaičiai. „Warriors“ atkrintamąsias pasitinka ne tokia gilia sudėtimi kaip pastarąjį kartą, kai buvo tarp pretendentų į titulą – vos keturi žaidėjai sezone rinko dviženklį rezultatyvumą (S.Curry, Klay‘us Thompsonas, Jordanas Poole‘as ir Andrew Wigginsas). Daugelis jų net nedemonstruoja geros formos – K.Thompsonas forsuoja metimus ir neprimena geriausios savo versijos, o A.Wigginsas po žaidimo „Visų žvaigždžių“ starto penkete šaudė varnas ir iki balandžio rinko 15 taškų vos perkopdamas 40 procentų taiklumą „iš žaidimo“. Tuo tarpu „Nuggets“ gretose nė mačo nesužaidė Jamalas Murray‘us, tik 9 kartus išbėgo Michaelas Porteris, tačiau Denverio klubas prie naujos rotacijos jau apsiprato, o savęs vis dar ieškantys „Warriors“ gali ir labiau įklimpti.
Apžvalga. Ilgą laiką sezono lyderius iš Fynikso vijęsi „Warriors“ pastaruoju metu geros formos nerodė ir galėjo iš rankų paleisti net namų aikštės pranašumą. San Fransisko ekipa nepalieka užtikrinto įspūdžio. Penkių pergalių finišu apsigauti nereikėtų – jos surinktos prieš įkrintamųjų ar žemesnio lygio varžovus, kurie jau žinojo savo pozicijas. Tuo tarpu „Nuggets“ sezono metu tik lipo į kalną, pakeliui prijungdami puikiai nuo suolo kylantį ir „Warriors“ iš vidaus pažįstantį DeMarcusą Cousinsą bei išvystydami naujoko Nah‘Shono „Boneso“ Hylando talentą. Išvykose Denverio ekipa šį sezoną žaidžia net geriau nei namie (25/16 ir 23/18), todėl susitvarkiusi gynyboje gali perimti iniciatyvą ir net laimėti seriją 4:3.
Norėdami komentuoti prisijunkite.