Klaipėdos „Neptūnas“ (13/9) grįžo į pergalingą kelią Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“.
Gedimino Petrausko auklėtiniai namie po pratęsimo palaužė vieną pagrindinių konkurentų Panevėžio „Lietkabelį“ (10/12).
Po rungtynių „Neptūno“ vyriausiasis treneris džiaugėsi tuo, ką matė aikštėje net ir jo komandai prastesnėmis atkarpomis.
„Pirmiausia – didelė padėka mūsų gerbėjams. Labai seniai žaidėme namie, juokavome, kad jau neatsimename, kada paskutinės rungtynės buvo namie. Du mėnesiai be namų rungtynių. Didelė padėka nuo visos komandos jiems. Jautėme pagalbą net tada, kai buvo labai sunku, nes „Lietkabelis“ išmušė mus su aikštės gynyba, pereinančia į asmeninę. Neradome būdų, o kai radome – ir metimai nekrito, kaip krito pradžioje. Turėtume geriau pasidaryti išvadas.
Nemanau, kad persvarą iššvaistėme dėl gynybos. Kai patys neužpuolėme, atsirado ir greitų „Lietkabelio“ atakų. Tas darinys toks ir gavosi. Šiuo momentu, po dviejų pastarųjų rungtynių, mums svarbiausia buvo pergalė. Žaidėjai patys tai žinojo, nereikėjo prieš rungtynes labai jų motyvuoti. Patys suprantame, kokioje situacijoje buvome. Esame šiek tiek prisidirbę, tad labai džiaugiamės pergale“, – teigė strategas.
– Varžovai ilgai atsiliko ir išplėšę pratęsimą tarsi turėjo įgauti psichologinį pranašumą. Kaip jūsų komanda atsilaikė?
– Pirmiausia – kartais jauti, kodėl eini į pratęsimą. Mes susikūrėme gerus metimus, tiesiog jie neįkrito, tad negali galvoti, kad tau yra blogos rungtynės. Kartais kamuolys tiesiog neįkrenta į krepšį. Net kai „Lietkabelis“ grįžinėjo, nesijautė tos panikos komandoje. Vienu momentu Cleary, kitu – Girdžiūnas, pratęsime – Velička uždėjo toną. Labai smagu, kad tie gynėjai pasiima ant savęs.
– Kol kas sunkiai į žaidimą integruojasi naujokas Maksas Klanjščekas. Ko gerbėjai gali iš jo tikėtis ir ko jis dar neparodo aikštėje?
– Pirmiausia, jis mums pridėjo gynybos. Mums patinka, kaip jis sprendžia užduotis ir tas situacijas, kurias jam skiriame. Mes turime daug žaidėjų, kurie nori mesti į krepšį, reikia žaidėjų, kurie gali žaisti be kamuolio, bet ir jo metimai dar ateis. Jautėme, kad ir jam buvo jaudulys namų rungtynėse prisistatyti prieš gerbėjus. Labai norėjo, labai stengėsi, bet mažiausiai noriu apeliuoti į pramestus metimus. Man svarbiau yra kovingumas, matėme, kaip griūna ant kamuolio, matėme gynyba. Žiūriu pozityviai, bet neabejoju, kad ir puolime pridės.
– Prieš rungtynes sakėte, kad svarbiausia bus „kovingumas, kovingumas, kovingumas“. Ta pati žinutė galioja ir visai sezono pabaigai?
– Kiekvienas treneris prieš kiekvienas rungtynes nori to iš savo komandos. Dvejas rungtynes buvome praradę savo veidą, pagerinome gynybą ir suprastėjo puolimas. Manau, kad radome tą derinį tarp neblogos gynybos ir gero puolimo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.