Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) vasario 10-oji žymėjo ribą, po kurios komandos nebegalės keistis žaidėjais. Mainų rinka užsidarė, todėl dabar sudėtis koreguoti bus galima tik atleidimas ar laisvųjų agentų prisijungimais.
Artėjant galutiniam terminui mainų rinka buvo itin aktyvi – per tris pastarąsias dienas bent vieną naują žaidėją gavo du trečdaliai lygos komandų, o prieš lemiamas kovas nepasistiprinę klubai gali graužtis nagus.
Iš viso komandas pakeitė daugiau nei 50 žaidėjų tarp jų ir tokios žvaigždės kaip Jamesas Hardenas, Benas Simmonsas, Domantas Sabonis ar Kristapas Porzingis. Sumaištyje susigaudyti padės portalas Krepsinis.net.
Visas 30 NBA komandų (įskaitant ir mainuose nedalyvavusias) suskirstėme į tris lentynėles pagal tai, kaip mainais buvo susidorota su iškeltomis užduotimis. Tai nebūtinai reiškia sudėties pastiprinimą – kiekvienas klubas turėjo savų tikslų, o didelė dalis atsidūrė pilkojoje zonoje, kur rezultatus parodys laikas.
Mainų laimėtojai:
Bostono „Celtics“. Į gynybą orientuotas komandos treneris Ime Udoka turėjo progą pakoreguoti komandos sudėtį pagal savo norus. Tai atlikta idealiai – gynyboje nežibantys Enesas Kanteris ir Dennisas Schroderis pakeisti gerokai universalesniais Derricku White ir Danieliu Theisu, kurie pagyvins antrąjį komandos penketą. Be to, atsikratyta „algų kepures“ užkimšusių ir dėl traumų šį sezoną nebežaisiančių Bolo Bolo bei P.J.Doziero. „Celtics“ nebrangiai sutvirtino savo pozicijas Rytuose.
Bruklino „Nets“. Devynių pralaimėjimų seriją fiksuojantis klubas turėjo kažko imtis, o Jameso Hardeno prašymas pakeisti aplinką pastatė „Nets“ į gana sudėtingą situaciją. Vis dėlto už jį gauta solidi grąža – Benas Simmonsas ketina pamiršti savo psichologines problemas ir grįžti į aikštelę, o Bruklinas jam yra praktiškai ideali aplinka. Komanda yra pripildyta snaiperiais, maskuosiančiais australo minusus ir išryškinsiančiais jo privalumus. „Nets“ iš to dar išpešė Sethą Curry, Andre Drummondą ir net du pirmojo rato naujokų biržos šaukimus. Juos panaudoti kituose mainuose pristigo laiko, bet ateityje jie vis tiek liks vertingais turtais.
ESPN Sources: Although Brooklyn Nets guard James Harden wants a trade to the Philadelphia 76ers, he has resisted making that formal request out of fear of the public backlash that would come with asking out of a second franchise in consecutive seasons. https://t.co/My5XljBlI1
— Adrian Wojnarowski (@wojespn) February 10, 2022
Filadelfijos „76ers“. Žaisti tiesiog atsisakęs B.Simmonsas pakeistas Jamesu Hardenu – geresnio scenarijaus vargiai buvo galima tikėtis. Jo įgūdžių paketas atrodo suderinamas su Joelio Embiido sugebėjimais, o taip pat mainais gautas Paulas Millsapas irgi turėtų praversti. Docas Riversas šiam sandoriui nepagailėjo savo žento S.Curry ir galimybės dažnai matytis su anūkais, tačiau šiuo metu atrodo, kad buvo verta. Apmaudu gali būti tik dėl to, kad J.Hardenas gana akivaizdžiai norėjo mainų, todėl visi koziriai tarsi buvo Filadelfijos klubo pusėje ir neapleidžia jausmas, kad buvo galima nusiderėti iki mažesnės kainos. Dabar jis suvienijo jėgas su Hjustone žvaigžde jį pavertusiu Darylu Morey ir galima neabejoti, kad vėl bus išnaudojamas idealiai.
Fynikso „Suns“. Arizonos ekipa nebrangiai praplėtė rotaciją, pasipildydama Aaronu Holiday‘umi ir Torrey Craigu. Pastarasis komandoje jau yra išbandytas, padėjo jai pernai nužygiuoti iki finalo, o vasarą pasirašęs kontraktą su „Pacers“ neužtruko sugrįžti. „Suns“ sezonas glostosi idealiai, o komandos vadovai sugebėjo vėl kiek pagerinti situaciją beveik nieko už tai nepaaukodami (Jaleną Smithą, antrojo rato šaukimą ir pinigų sumą).
Indianos „Pacers“. Itin aktyviai pasirodžiusi Indianos ekipa iškeitė du savo lyderius bei trimis skirtingais sandoriais pasipildė Buddy Hieldu, Tyrese‘u Haliburtonu, Tristanu Thompsonu, Jalenu Smithu, Ricky Rubio ir naujokų biržos šaukimais. Šiuo momentu komanda kiek susilpnėjo, tačiau pasiklojo gerus pamatus drastiškam persitvarkymui.
Klivlando „Cavaliers“. Šį sezoną dėl traumos jau baigusį Ricky Rubio „kavalieriai“ sugebėjo pakeisti 18,7 taško renkančiu Carisu LeVertu – neblogas pasiekimas. Jei atkrintamosiose sugebės išlaikyti savo gynybinį identitetą, Klivlando ekipa gali nustebinti dar kartą.
Los Andželo „Clippers“. Los Andželo klubas atsikratė „algų kepurės“ balasto ir tuo pačiu prisijungė Normaną Powellą, Robertą Covingtoną, Rodney Hoodą bei Semi Ojeleye. Pastarasis dar gali iššauti, o trys pirmieji yra gausios NBA patirties sutaupę, bet senukams dar nepriskiriami žaidėjai, galintys solidžiai talkinti Kawhi Leonardui ir Paului George‘ui titulo medžioklėje, kai tik šie sugrįš ant parketo.
Naujojo Orleano „Pelicans“. Išlaikius visus pagrindinius žaidėjus buvo gautas C.J.McCollumas – „pelikanai“ atrodo atsidūrę vietoje ir laiku, kai Portlanto ekipa rezgė šį planą. Gynėjas neabotinai paįvairins komandos puolimą, progų gali sukurti ir Jonui Valančiūnui. Naujojo Orleano klubas po šių mainų atrodo solidesnis pretendentas į atkrintamąsias nei buvo iki jų.
Šarlotės „Hornets“. „Širšės“ nebrangiai (už Vernoną Carey ir Ishą Smithą) gavo daug energijos nuo suolo galintį įnešti Montrezlą Harrellą. Tai yra dar vienas gerai atakuojantis, tačiau prastai besiginantis žaidėjas Šarlotės komandoje. Panašu, kad puolimą pasirinkusi ekipa stumia „all-in“ ir toliau pergalių ieškos taškų lenktynėse. Net jei tai ir nesuveiks, tokį reginėį stebėti turėtų būti smagu.
Porzingis
Vašingtono „Wizards“. Sostinės ekipa gavo Kristapą Porzingį, jaunąjį Vernon Carey ir patikimą gynėją Ishą Smithą. Tuo pačiu buvo išspręstos net kelios problemos – išsiųstas su komandos draugu konfliktavęs Montrezlas Harrellas bei rūbinėje nemėgtas Sprenceris Dinwiddie, atsikratyta 4 metų 65 milijonų JAV dolerių Davio Bertanio kontrako. Šis sezonas dėl Bradley Bealo traumos jau yra palaidotas, tačiau prie jo pridėjus K.Porzingį ir paauginus jaunuosius talentus, kitąmet galima rimtai patriukšmauti.
Pilkoji zona:
Majamio „Heat“. K.Z.Okpalos pakeitimo naujokų biržos šaukimu nepavadinsi skambiu ėjimu – situaciją Majamyje lieka iš esmės nepakitusi.
Milvokio „Bucks“. Viskonsino ekipa prijungė Serge‘ą Ibaka. Čempionų titulą ginančioms komandoms tarsi yra įprasta pildytis veteranais, tačiau ispano galimybės aikštėje jau yra ribotos, o ir paaukoti už jį teko patikimą snaiperį Donte DiVincenzo. „Bucks“ po sandorio neatrodo, nei geresni blogesni, tiesiog labiau primena titulą ginančią ekipą ir tiek.
Oklahomos „Thunder“. Klubas atliko nežymius pakeitimus – už šaukimą gavo K.Z.Okpala ir atleido Paulą Watsoną. Pastaraisiais metais dėl šaukimų mainais siautėjęs klubas atrodo pajautęs ribas.
Orlando „Magic“. Ši ekipa sugėrė dėl traumų nežaisiančių Bolo Bolo ir P.J.Doziero kontraktus, už tai gaudama pinigų ir apsikeitimą šaukimais. B.Bolo potencialas išties intriguoja, tačiau jei jis neiššaus, šie mainai gali likti niekiniais. Aukštaūgio jau atsisakė gerai talentus atsirenkantys Denverio ir Bostono klubai, o tai yra nemenka raudona vėliava.
Haliburtonas
Sakramento „Kings“. Alvino Gentry auklėtinių gretos gerokai pasikeitė – iškeitus komandos ateitimi turėjusius tapti Tyrese‘ą Haliburtoną, Marviną Bagley bei dar keletą žaidėjų mainais gauti Domantas Sabonis, Donte Divincenzo, Josho Jacksono, Trey Lylesas, Justinas Holiday‘us bei Jeremy Lambas. Antrieji mainai kiek pagerino po D.Sabonio sandorio sudarytą įspūdį, nes D.DiVincenzo ir T.Lyleso sugebėjimai ties perimetru praplečia lietuvio galimybes, tačiau klaustukų virš „Kings“ pavadinimo išlieka nemažai. Ar D.Sabonis ir De‘Aaronas Foxas gali tapti kažkuo daugiau, nei į atkrintamąsias atvesiančiu tandemu?
Toronto „Raptors“. Kanados klubas nežaidusį Goraną Dragičių pakeitė Thaddeusu Youngu. Puolėjas yra solidus NBA veteranas, tačiau ar jis kardinaliai keičia komandos veidą? Vargu. Taip pat mainais gautas Drew Eubanksas buvo iškart atleistas, o slovėno kontrakto atsikratant dar teko paaukoti ir pirmojo rato naujokų biržos šaukimą (apsaugotą). Toronto klubas išlieka toks, koks ir buvo, tik su nežymiai platesne rotacija.
Čikagos „Bulls“, San Fransisko „Golden State Warriors“, Memfio „Grizzlies“, Atlantos „Hawks“, , Denverio „Nuggets“, Minesotos „Timberwolves“. Artūras Karnišovas, kaip ir kitų šio stulpelio komandų vadovai, nematė reikalo nieko keisti ir veikiausiai buvo teisus. Sezonas klostosi ne prasčiau nei tikėtasi, tad kam taisyti tai, kas nesugadinta?
Mainų pralaimėtojai:
Dalaso „Mavericks“. Kristapo Porzingio iškeitimą galima suprasti – latvis dažnai būna traumuotas, o ir žaisdamas banguoja bei būdamas 221 cm ūgio stebėtinai mažai laiko praleidžia arti krepšio. Vis dėlto problema ne čia, o gautoje grąžoje – atvyko Spenceris Dinwiddie ir Davis Bertanis. Abu atletai žaidžia prastus sezonus ir primena tik savo šešėlius, be to, „algų kepurę“ užgrūda net labiau nei K.Porzingis. Koks turėtų būti šio dueto žaidimas, kad jis pateisintų net 2023–2024 metų sezone jiems priklausančius 36 milijonus JAV dolerių? Jie turi potencialo padėti Luka Dončičiui, bet tik ne su tokiais pasirodymais, kokiu fiksavo Vašingtone.
Detroito „Pistons“. Mičigano klubas nebrangiai gavo prieš Luka Dončičių naujokų biržoje pakviestą Marviną Bagley ir bandys reabilituoti jo karjerą. Vis dėlto aukštaūgis dar neįrodė galintis inešti solidų indėlį į pergales ir jo prisijungimas yra loterija. Tuo tarpu gausaus susidomėjimo mainų rinkoje sulaukęs Jerami Grantas taip ir liko komandoje. „Pistons“ nekelia aukštų tikslų ir pirminiu planu turėjo greitai pakelti J.Granto vertę ir jį iškeisti, tačiau jis klube be aiškių pasiekimų užbaigs jau trečiąjį sezoną.
Hjustono „Rockets“. Teksaso klubas ir vėl nesužibėjo – beisbaigiant mainų laikotarpiui pasikviestas jiems nereikalingas Dennisas Schroderis. Karjeros piką siekiantis vokietis ne tik neturės galimybės varžytis dėl aukštų vietų, tačiau ir sugers jaunimui geriau panaudojamų minučių, kurios padėtų augti Kevinui Porteriui ar Jalenui Greenui. Panašiai nei pakartas, nei paleistas liko ir Ericas Gordonas, dažnai minėtas mainų ganduose.
Jutos „Jazz“. Solt Leik Sitį sentimentaliai paliko sezoną užbaigusią traumą patyręs Joe Inglesas, prie jo pridėjus dar kelis žaidėjus gauti Nickeilas Alexanderis-Walkeris ir Juancho Hernangomezas. Bandymas pakoreguoti ilgametį branduolį neatrodo itin pavykęs – atsisakyta atmosferą komandoje palaikusio veterano, o pagrindinis papildymas iš esmės yra prastesnė Jordano Clarksono versija ir mažai tikėtina, kad jie gerai kartu funkcionuos antrajame komandos penkete. „Jazz“ netapo rimtesniais pretendentais į titulą ir savo šansų ilgam išlaikyti Donovaną Mitchellą nepagerino.
Jamesas
Los Andželo „Lakers“. Kalifornijos klubas akivaizdžiai stringa ir pokyčiai buvo reikalingi, tačiau mainais to pasiekti nepavyko. „Ežeriniai“ tiesiog neturi žaidėjų, kurių galėtų sau leisti atsisakyti, bet tuo pačiu sulauktų kitų komandų dėmesio. Vienintelis komandos koziris mainų rinkoje Talenas Hortonas-Tuckeris buvo siūlomas kelioms komandoms, tačiau viliojančių pasiūlymų nesulaukta. Dabar „Lakers“ atsisuks į laisvųjų agentų rinką, bet ar joje yra perlų, galinčių išgelbėti sezoną? Vargu.
Niujorko „Knicks“. Komandai susiklostė vienas blogiausių scenarijų – paskelbus, kad ekipoje nėra neliečiamų žmonių, nepavyko pasiekti nė vieno sandėrio. Tai reiškia ne tik šviežio kraujo trūkumą, bet ir santykių su turimais atletais apgadinimą, o tai siekti pergalių tikrai nepadės. Maža to, ankstesniais mainais gautas Cameronas Reddishas komandoje yra nepageidaujamas vyriausiojo trenerio Tomo Thibodeau ir vėl verčia krapštyti galvą, kaip toks sandoris apskritai įvyko.
Tom Thibodeau didn’t want the Knicks to trade for Cam Reddish, per @NYPost_Berman
— NBA Central (@TheNBACentral) February 7, 2022
Reddish has 4 DNPs and is averaging 6.9 MPG in New York pic.twitter.com/LjM5OcEFmF
Portlando „Trail Blazers“. Siautusios komandos veiksmai rinkoje buvo sunkiai paaiškinami. Vieni lyderių C.J.McCollumas ir Normanas Powellas išleisti atgaunant būrį vidutiniokų (Joe Inglesą, Elijah Hughesą, Didi Louzada, Joshą Hartą, Keoną Johnsoną, Ericą Bledsoe ir Justise‘ą Winslow) bei nepasipildžius tokiu kiekiu naujokų biržos šaukimų, kokio buvo galima tikėtis. Portlando ekipa nusprendė ne persitvarkyti iš pagrindų, o pertvarkyti komandą aplink Damianą Lillardą ir vėl siekti aukštumų. Taip, „algų kepurė“ buvo kiek atlaisvinta, tačiau laisvieji agentai į Portlandą paprastai nesiveržia, todėl sunku įžvelgti, kodėl nauja sudėtis turėtų motyvuoti D.Lillardą ilgiau likti komandoje.
San Antonijaus „Spurs“. Klubas paleido vieną lyderių ir Greggo Popovičiaus favoritų Derricką White‘ą bei už tai gavo juokingai mažai. Į komandą atvyko vieno sezono stebuklu Joshas Richardsonas, Romeo Langfordas, kalnų už Atlanto neverčiantis Tomašas Satoransky bei Goranas Dragičius, kurį veikiausiai teks atleisti jo paties pageidavimu. Labiausiai guodžia gauti pirmojo rato šaukimai, tačiau nepanašu, kad „Celtics“ ar „Raptors“ žadėtų itin aukštus pasirinkimus.
Norėdami komentuoti prisijunkite.