Lietuvos krepšinio lygos klubų žaidėjams negresia ilgai užsisėdėti vienoje komandoje. Skirtingai nuo daugumos Europos krepšinio lygų, LKL galioja ypač liberalios krepšininkų migracijos taisyklės. Krepšininkai šį sezoną kraustosi iš vieno klubo į kitą, o lydere yra Prienų „Rūdupio“ komanda.
Paliko jau 7 žaidėjai
Antrąją vietą LKL turnyro lentelėje vis dar užimantis „Rūdupis” šį sezoną jau atsisveikino net su 7 krepšininkais.
Prienų komandą jau paliko ne tik A.Viskontas ir A.Urbutis, bet ir Dainius Šalenga, Povilas Butkevičius, Justas Sinica, Tautvydas Žioba ir Daumantas Šeškus, kurie buvo registruoti 2011–2012 m. LKL čempionato paraiškoje.
Vietoj jų „Rūdupio” marškinėlius prasidėjus sezonui apsivilko Saulius Kuzminskas, Artūras Milaknis, Arnas Labuckas ir savaitgalį per rungtynes su Kauno „Baltais” debiutavęs buvęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas Andrius Mažutis.
Primena pereinamąjį kiemą
Prienų klubas nėra joks išskirtinis pavyzdys LKL: dauguma šalies čempionate žaidžiančių komandų jau ne pirmus metus labiau panašios į pereinamuosius kiemus, po kuriuos lakstydami vienas paskui kitą zuja atsitiktiniai praeiviai.
Šį sezoną LKL klubai iš viso jau atsisveikino su 38 žaidėjais, kurie buvo įtraukti į paraiškas 2011–2012 m. pirmenybėms.
„Rūdupį” paliko 7, „Palangos „Naglį” – 5, „Baltus” ir „Neptūną” – po 4, Kauno „Žalgirį”, „Šiaulius”, Panevėžio „Lietkabelį” ir „Kėdainius” – po 3, Vilniaus „Lietuvos rytą” ir „Sakalus” – po 2, „Pieno žvaigždes” – 1 krepšininkas.
Net 11 žaidėjų šį sezoną jau spėjo atstovauti dviem skirtingiems LKL klubams.
„Vyko diskusijos, kad krepšininkai galėtų išvykti tik į užsienį, bet negalėtų taip pat laisvai keliauti iš komandos į komandą LKL viduje.
Tačiau klubai patys nusprendė, kad būtų tokia tvarka, kokia yra dabar”, – neslėpė LKL generalinis direktorius Linas Gilys.
LKL, skirtingai nei daugelyje kitų Europos šalių lygų, galioja ypač liberalios taisyklės. Remiantis įstatais, klubas iš viso per vieną sezoną gali registruoti 22 krepšininkus. Iki kovo 1-osios už kiekvieną naują žaidėją komandai reikia sumokėti vos 200 litų. Galioja ir viena išimtis – Lietuvos pilietybę turinčius žaidėjus iki 20 metų amžiaus galima registruoti nemokamai.
Nuo kovo 1-osios iki balandžio vidurio komandos papildomai dar gali pasistiprinti 2 žaidėjais. Tačiau už pirmąjį jau reikia sumokėti 2000, o už antrąjį – 4000 litų.
Svarbus įrašas biografijoje
Teoriškai netgi įmanoma, kad vienas krepšininkas be jokių kliūčių per tą patį sezoną galėtų atstovauti visoms dvylika lygos komandų! Kam naudingos tokios liberalios LKL taisyklės?
„Ne paslaptis, kad turime klubų, kurie ir gyvuoja tokiu principu, kai vos keletą rungtynių sužaidęs krepšininkas netrukus iškeliauja kitur. Galbūt klubui tokie krepšininkai kainuoja pigiau, nes jie sutinka žaisti, norėdami į savo biografiją tik įsirašyti LKL komandos vardą. Nuolatine žaidėjų kaita suinteresuoti ir agentai, kurie nuo kiekvienos sutarties tikisi gauti savo komisinius, – samprotavo LKL varžybų direktorius Tomas Rimkus. – Tačiau dar didesnis pavojus kyla, kai klubai vienas kitam tiesiog būriais skolina žaidėjus. Neabejoju, kad vertėtų turėti tam tikrų apribojimų, kai vienas klubas kitam galėtų skolinti ne daugiau kaip du krepšininkus. Bet tokius dalykus gali nuspręsti ir į LKL įstatus įrašyti tik patys LKL klubų atstovai.”
Giedrius Janonis, "Lietuvos rytas"
Norėdami komentuoti prisijunkite.