Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas artėja prie pabaigos, o kartu su juo vėl iškyla kasmetinis klausimas – ar geriausia komanda turės galimybes žengti į aukščiausią šalies lygą.
Juolab, kad paskutinėje vietoje esančių Mažeikių „M Basket-Delamode“ šio sezono pasirodymas nesuteikia jokio optimizmo dėl jų ateities.
„Jei atitiks reikalavimus, NKL čempionai galės ateiti į lygą“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Remigijus Milašius.
Tad kokia yra situacija NKL fronte?
Šiuo metu „Telšiai“ jau turi vietą finale – jie pusfinalyje 3:0 be klausimų eliminavo Palangos „Olimpą“. Antrasis pusfinalis dar nesibaigė, tačiau jame 2:0 prieš Kauno „Žalgirio“ dublerius pirmauja Vilkaviškio „Perlas-Grupinispirkimas.lt“.
Kadangi dubleriai bet kokiu atveju nėra į Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) pretenduojanti komanda, net jei sugebėtų laimėti tris mačus paeiliui, realiai lieka du kandidatai – arba Telšių, arba Vilkaviškio ekipos.
Krepsinis.net susisiekė su abiejų ekipų direktoriais, kurie pripažino, jog titulo atveju aklai į LKL nerti tikrai nesiruošia. Abu jie pabrėžia – pastarųjų metų pavyzdžiai su Mažeikių ar Gargždų klubais priešakyje tikrai verčia galvoti apie viską atsargiai.
Vilkaviškio ekipos direktorius Justas Bagurskis atviras – jo komandai surinkti tinkamą biudžetą LKL praktiškai nėra šansų, tad apie žaidimą LKL jie net nesvajoja.
„Svarstėme šį klausimą, bet šansų praktiškai nėra. Mūsų salė neatitinka reikalavimų, o biudžetas turėtų kilti 5–6 kartus. Šansų mažai, net atėjus dideliam netikėtam rėmėjui. Planų nėra. Manau, kad net nesvarstytume šio varianto, geriau likti keletą metų konkurencingiems NKL, mūsų mažam miesteliui to užtenka“, – sakė J.Bagurskis.
Šiuo metu „Perlas-Grupinispirkimas.lt“ turi apie 150 tūkst. eurų. biudžetą, artimiausias didmiestis – Marijampolė. Rasti rėmėjų rajone sudėtinga, o savivaldybei reikėtų paramą didinti įspūdingai, kad pasivytų LKL standartus.
„Mano ir prezidento požiūris toks: jei eiti į LKL, tai tvirta koja, o ne eiti, kad po to būtų gėda kažkam į akis pažiūrėti. Be šansų, kad kažkas pinigais mus dabar ištrauktų iki to lygio“, – realistas yra J.Bagurskis.
Jo nuomone, klubui reikia orientuotis į jaunimo ugdymą, o šio sezono patekimas į geriausių ketvertą jau viršija išsikeltus lūkesčius – žaisti aštuonete.
„Telšių“ situacija – kiek geresnė, kadangi komanda neturi problemos su arena – dabartinėje jau žaidžia Mažeikių klubas. Tiesa, net tai neįkvepia daug optimizmo.
„Telšių“ direktorius Vidas Kolesinskis sako, jog šansai, kad klubas bandys siekti vietos LKL, yra 50 prieš 50. Galimybė nėra atmetama, bet esminis argumentas – būtent pinigai ir nenoras būti visiškais LKL autsaideriais.
„Kol kas nesame apsisprendę, kol nelaimėjome. Reikės kalbėti su savivaldybe, kuri yra pagrindinė rėmėja. Tam, kad surinktume minimalų LKL biudžetą, mums reikėtų labai didelių pastangų.
Gargždų ir Mažeikių pavyzdžiai labai nepuošia LKL, tad šis faktorius labiausiai atbaido ir mus. Su minimaliu biudžetu žaisti ir būti daužomiems kažkaip nesinori, o eiti ir apsijuokti, kam to reikia?
Jei kovotume dėl 5–6 vietos, tikrai būtų įdomu. Reikia turėti apčiuopiamą biudžetą. Be pinigų nelabai ką padarysi“, – sakė V.Kolesinskis.
NKL klubams nesiplėšant dėl vietos LKL, atviras lieka kitas kelias – komercinis, apie kurį kalbėjo ir R.Milašius. Marijampolė, Alytus, Gargždai – kelios potencialos kryptys.
Norėdami komentuoti prisijunkite.