0

Lietuvos septyniolikmečiai grupės varžybas baigė nesuklupę (12) FOTOGALERIJA

liepos 5 d., 18:50
P.Padegimas pelnė 7 taškus (FIBA nuotr.)

Lietuvos jaunimo iki 17 metų rinktinė (3/0) pergalingai baigė Pasaulio čempionato grupės varžybų etapą.

Trečiajame mače Remigijaus Bardausko auklėtiniai nesunkiai 73:63 (19:11, 25:14, 12:15, 17:23) nugalėjo bendraamžius iš Japonijos (0/3).

Visas pergalės grupės etape iškovoję lietuviai aštuntfinalyje susitiks su Naujosios Zelandijos rinktine, kuri A grupėje liko be pergalių ir užėmė 4 vietą.

Su grupės autsaideriais žaidę lietuviai rungtynes pradėjo spurtu 11:0, tačiau tuomet jau japonai pelnė 9 taškus be atsako – 9:11. Lietuvai taškus pelnė Augustas Navickas (13:9), bet tuo pačiu atsakė Yuto Kawashima – 11:13. Vis tik ketvirčio pabaigoje lietuviai vėl buvo tikslesni ir susikūrė 8 taškų persvarą – 19:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o po Kristupo Kepežinsko tritaškio lietuviai susigrąžino dviženklę persvarą – 28:16. Lietuvos rinktinė tęsė sėkmingą atkarpą ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo 31:16. Varžovams taškus pelnė Leonas Watanabe (18:31), tačiau tikslus buvo ir Danas Kazakevičius – 33:18. Kėlinio pabaigoje Lietuvos jaunimo rinktinė sugebėjo savo pranašumą dar labiau padidinti – 44:25.

Po pertraukos Lietuvos rinktinei pavyko pasiekti ir 20 taškų pranašumą (50:30), o vėliau persvara siekė ir 22 taškus – 54:32. Vis tik Lietuvos puolimas trečiajame kėlinyje strigo ir japonai bent šiek tiek priartėjo – 36:54. Taškais pasižymėjo A.Navickas (56:36), o Shuntaro Buto pataikė vieną baudą iš dviejų – 37:56. Lietuviai užpulti vėl neįstengė, o kėlinį tritaškiu užbaigė Yuto Kawashima – 40:56.

Ketvirtą kėlinį sėkmingiau pradėjo japonai, kurie sužaidus 4 minutes jau turėjo tik 12 taškų deficitą – 49:61. Lietuvos pranašumą vėl padidino Aleksas Bieliauskas (63:49), bet dvitaškiu atsakė Y.Kawashima – 51:63. Lietuvių pozicijas vėl sutvirtino Ernestas Matulevičius (65:51), o vėliau dar vieną dvitaškį pataikė A.Bieliauskas – 67:51. Lietuvos rinktinė ramiai užbaigė rungtynes ir laimėjo 73:63.

Lietuvos rinktinė šiame mače įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Mūsų šalies septyniolikmečiai viso sugriebė 57 kamuolius, kai varžovai – 26.

Lietuva: Aleksas Bieliauskas 14 (13 atk. kam.), Vytautas Žygas 13 (3/5 trit., 8 atk. kam.), Augustas Navickas 9 (7 atk. kam.), Petras Padegimas 7, Ernestas Matulevičius (9 atk. kam.), Deividas Žukauskas, Kristupas Kepežinskas (7 atk. kam.) po 6.

Japonija: Yuto Kawashima 27 (8/19 metimai, 10 atk. kam.), Eijiro Ogawa 11 (3/5 trit.), Leonas Watanabe 10 (2/10 trit.), Shuntaro Buto 7.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lietuva, japonija, u17