Audringa vaikinų jaunimo rinktinių vasara jau baigėsi. Šešiolikmečių, aštuoniolikmečių ir dvidešimtmečių Europos čempionatas bei devyniolikmečių pasaulio pirmenybės Lietuvai medalių neatnešė.
Arčiausiai sėkmės buvo ketvirtąją vietą užėmę devyniolikmečiai. Be medalių lietuviai liko antrą vasarą paeiliui, o pastarąjį kartą apdovanojimais džiaugėsi 2017-aisiais, kai Arno Veličkos vedami aštuoniolikmečiai džiaugėsi bronza.
Vis dėlto visos Lietuvos rinktinės pateko į stipriausiųjų dešimtukus, o sėkmingesniais pasirodymais gali pasidžiaugti vos keletas šalių.
Auksiniai metai buvo Ispanijos jaunimui. Šalies šešiolikmečiai ir aštuoniolikmečiai laimėjo Europos čempionatus, o dvidešimtmečių pirmenybėse pavyko nuskinti sidabrą. Tiesa, ispanai praleido devyniolikmečių pirmenybes, į kurias kelialapio neiškovojo praėjusią vasarą.
Ispanijos šešiolikmečiai
Vienintelė kita Europos valstybė, galinti pasidžiaugti daugiau nei vienu medalių komplektu – Prancūzija, iškovojusi sidabrą tarp šešiolikmečių ir bronzą tarp devyniolikmečių. Kitos medalius pelniusios šalys – Italija (U-16 bronza), Turkija (U-18 sidabras), Slovėnija (U-18 bronza), Izraelis (U-20 auksas) ir Vokietija (U-20 bronza).
Slovėnai gali pasidžiaugti pirmuoju savo medaliu nuo 2006-ųjų. Izraelis dvidešimtmečių pirmenybių finale žaidė trečią kartą paeiliui ir sugebėjo apginti pernai iškovotą titulą. Apskritai pirmą medalį tarptautiniuose turnyruose pelnė Malio jaunimas.
Itin prastą vasarą išgyveno serbai, nepasiekę nė vieno turnyro pusfinalio ir net nepatekę į stipriausiųjų šešetą. Visišku nesusipratimu serbams tapo dvidešimtmečių pirmenybės, kuriose tragiškas pasirodymas baigėsi iškritimu į žemesnį divizioną.
Košmarą išgyveno ir latviai. Šios šalies dvidešimtmečių ir aštuoniolikmečių rinktinės iškrito į B divizioną, o šešiolikmečiai išsigelbėjo per plauką, laimėję išlikimo mačą prieš Vokietiją. Į B divizioną iškrito ir Estijos šešiolikmečiai, todėl kitą vasarą Baltijos šalis lietuviai reprezentuos beveik vieni.
Šią vasarą netrūko ir išskirtinių asmeninių pasirodymų. Dvidešimtmečių pirmenybėse išsiskyrė izraelietis Deni Avdija. Vos aštuoniolikmetis Tel Avivo „Maccabi“ talentas iškovojo jau antrąjį dvidešimtmečių trofėjų bei tapo MVP žaisdamas prieš dviem metais vyresnius varžovus. Idealiu atveju, jis gali susižerti net keturis U-20 aukso medalius, o tai būtų beveik neįsivaizduojamas pasiekimas.
Avdija
Devyniolikmečių pirmenybėse ryškiausiomis spalvomis žibėjo taip pat dviem metais už varžovus jaunesnis malietis Oumaras Ballo. 17 metų 208 cm ūgio puolėjas per 32 minutes rinko 17,6 taško, 11,8 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo, 3,8 blokuoto metimo ir 27 naudingumo balo bei atvedė savo šalį iki istorinio finalo, taip atkreipdamas ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) skautų dėmesį. Anksčiau laiko mokyklą baigęs talentas artėjantį sezoną debiutuos Gonzagos universitete.
Aštuoniolikmečių pirmenybėse D.Avdija nesivaržė, nes Izraelio rinktinė žaidė B divizione. Turnyro MVP tapo ispanas Santiago Aldama, tačiau dėmesį reiktų atkreipti į 17 metų 203 cm ūgio puolėją Usmaną Garubą. NBA klubų dėmesio taip pat sulaukiantis talentas jaunimo turnyruose dominuoja nuo 14 metų, o šią vasarą per 28 minutes rinko 15,6 taško, 12,9 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo, 2,1 blokuoto metimo ir 22,6 naudingumo balo.
Šešiolikmečių pirmenybėse sunku nepastebėti buvo prancūzo Victoro Wembanyamos. 15 metų 218 cm ūgio puolėjas prieš vyresnius varžovus per 24 minutes rinko 9 taškus, 9,6 atkovoto kamuolio, 5,3 blokuoto metimo ir 19,6 naudingumo balo. Išstypęs jaunuolis NBA skautus patraukė praėjusią vasarą, apsivilkęs Nantero 92 organizacijos marškinėlius.
Norėdami komentuoti prisijunkite.