Lietuvos rinktinė Pasaulio taurės turnyro pirmąjį etapą baigė nesėkme, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.
Rungtynių metu tikrai nestigo įvykių, o su svarbiausiais dvikovos aspektais jus supažindina portalas Krepsinis.net.
Atakuoti Patricką Millsą. Lietuvos rinktinė dvikovą pradėjo su labai aiškia linija – atakuoti australų pažibą. Per pirmas dvi atakas tai pavyko padaryti itin gerai – Marius Grigonis sumetė pirmus 4 taškus. Šio gynėjo priežiūra buvo patikėta Arnui Butkevičiui, kurio pasirodymas startniame penketuke nustebino daugelį. Tuo tarpu M.Grigonis dirbo su Joe Inglesu.
Visų rungtynių metu lietuviai bandė naudotis situacijomis prieš P.Millsą ir ta taktika neblogai teisinosi – buvo atliekami geri metimai, bet šie tiesiog neįkrito į krepšį. Nepavyko ir išprovokuoti pražangų, kurios būtų pasodinusios varžovų puolimo lyderį ant suolo. M.Grigonis yra geriausias rinktinėje „pražangų pardavėjas“, bet net jam nepavyko išprovokuoti patyrusio San Antonijaus „Spurs“ atstovo.
Su tokia pačia idėja rungtynių pabaigoje Lietuva bandė ir galutinai perlaužti dvikovos eigą arba paskutinėmis minutėmis rinkti taškus atkaklioje kovoje. Tuo metu australai gudravo ir P.Millsui kiekvienoje atakoje vis liepdavo eiti gintis prieš kitą žaidėją tam, kad lietuviams prireiktų laiko susiorientuoti, kas turi atakuoti Australijos rinktinės gynėją. Per P.Millsą buvo sumesta daug taškų, bet jis skolingas neliko ir pats pelnė 23 taškus bei tapo lemiamu faktoriumi šiame mače.
Gynyba pirmoje mačo dalyje. Tai, kaip lietuviai gynėsi per pirmus du kėlinius, vertė sirgalius griebtis už galvos – aibę taškų australai pelnė tiesiog laisvais metimais iš po krepšio ar dėjimais iš viršaus. Nemažai taškų Australija susirinko iš tų situacijų, kur lietuviai tiesiog rizikavo – dvikovos pradžioje tas pats Matthew Dellavedova pataikė tritaškį, kai jį dengiantis lietuvis ėjo į pagalbą komandos draugui. Vėliau jau tas pats gynėjas įmetė iš perimetro net ir per mūsiškio rankas. Skaudžiausiai kirto Arono Bayneso tritaškiai: pirmas iš jų buvo rizikuojant, kitą pataikė jau per ranką, o trečią – baigiantis atakos laikui per rankas iš aikštės krašto jau trečiajame kėlinyje. Trys tritaškiai per mačą – A.Bayneso karjeros rekordas. Vėliau rizikos situacijose baudė ir Nickas Kay’us (vidutinis metimas), ir Jockas Landale’as, pataikęs tritaškį.
Daug buvo visiško nesusikalbėjimo arba tiesiog nesėkmių. Nesusikalbėjimas įvyko po nugarinės užtvaros J.Landale’as visiškai laisvas įkirto į baudos aikštelę ir įkrovė iš viršaus. Nepasisekė epizode, kai Domantas Sabonis pasaugojo P.Millso prasiveržimą ir skubėjo grįžti prie savo žmogaus, bet tada užkliuvo už Luko Lekavičiaus ir viskas baigėsi dėjimu į lietuvių krepšį. Jonas Mačiulis bandė iššokti prieš N.Kay’ų ir perimti jam siųstą kamuolį, bet australas taškus pelnė dėjimu.
Viso to rezultatas – lietuviai pirmą kartą per 39 Pasaulio taurės rungtynes per pirmus du kėlinius praleido daugiau nei 50 taškų. Australai pataikė 9 tritaškius iš 14, kai per kitus du kėlinius įmetė tik 2 iš 12. Po didžiosios pertraukos lietuviai ėmė gintis kur kas agresyviau ir protingiau. Prie to prisidėjo ir judresnis penketukas, ir pridėtas fiziškumo lygis. Taip pat mūsiškiai po pertraukos atkovojo 8 kamuolius puolime, kai per pirmus du kėlinius sugriebė vos 1. Labai gaila, kad vieno antro šanso nepavyko paversti taškais kertiniu momentu, kai D.Sabonis prametė iš po krepšio metimą, galėjusį išlyginti rezultatą.
Geriausiai veikęs penketukas ir lemiama ataka. Susitikimą lietuviai pradėjo tradiciškai – su Jonu Valančiūnu ir D.Saboniu. Lietuviai turėjo aiškų pranašumą D.Sabonio vaidmenyje prieš J.Landale’ą, kuris prastai ginasi arti krepšio. Pirmą kartą kamuolys Domui buvo įvestas po minutės pertraukėlės, kai buvo prabėgusios 4 minutės. Tuomet D.Sabonis gana nesunkiai pralaužė buvusio žalgiriečio gynybą, bet daugiau tokių epizodų nebuvo daug, bet dėl itin paprastos priežasties – didelis penketukas neveikė gynyboje. Ir šįkart tai iliustruoja ir skaičiai – minus 10 rodiklis, kai žaidė J.Valančiūnas, D.Sabonis, A.Butkevičius, M.Grigonis ir Mantas Kalnietis ir plius 14 su D.Saboniu, Mindaugu Kuzminsku, Edgaru Ulanovu, M.Grigoniu ir Luku Lekavičiumi. Su judresniu penketuku mūsiškiai geriau spėdavo gynyboje paskui daug australų užtvarų be kamuolio, galėjo drąsiau keistis ginamaisiais.
M.Kuzminskas buvo 11-as žaidėjas, pakilęs nuo suolo – jis aikštelėje pasirodė 27-ąją minutę, kai jau reikėjo bandyti ir kitokius variantus nei tie, kurie buvo numatyti plane A, kadangi Jonui Mačiuliui buvo prasta diena, o Paulius Jankūnas per savo kelias minutes nespėjo gynyboje ir nesusimetė savų metimų po sukurtų pikenpopo situacijų. Mindaugas davė teigiamą impulsą – pats pataikė tritaškį iš krašto, o jam esant aikštelėje mūsiškiai pelnė net 10 taškų daugiau nei praleido.
Labai gaila, kad lemiamoje atakoje apsiginti nepavyko. Po minutės pertraukėlės mačo pabaigoje D.Adomaitis ant parketo paliko D.Sabonį ir J.Valančiūną. Pastarasis liko vienas prieš vieną su P.Millsu ir šis pataikė tritaškį per lietuvio ranką, kuris pranašumą padidino iki 5 taškų ir nulėmė dvikovos baigtį. Po Krepsinis.net žurnalisto užduoto klausimo apie šią situaciją D.Adomaitis pripažino, kad tai buvo jo klaida palikti abu vidurio puolėjus ant parketo, kadangi tuo metu jau buvo galvojama apie puolimą, kur būtų reikėję lyginti rezultatą, jeigu australai būtų nepelnę taškų.
Teisėjų darbas. D.Adomaitis po rungtynių sakė nemanantis, kad visi australų veiksmai gynyboje buvo leistini. Tuo tarpu M.Grigonis atvirai rėžė, kad jį tokia varžovų gynyba išmušė iš vėžių ir jis nemano, jog tai buvo krepšinis. Dvikovai teisėjavo du teisėjai iš Puerto Riko ir vienas argentinietis. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad arbitrų darbas tikrai buvo itin prastas, bet blogas ne į vieną pusę. Peržiūrėjus pakartojimus galima matyti, kad po australo metimo kamuolys akivaizdžiai lietė lanką, bet buvo užfiksuota atakos laiko pabaiga, vėliau J.Landale’ui akivaizdžiai buvo duota per rankas ir arbitrai užfiksavo, kad kamuolys paliko aikštės ribas nuo pačio australo.
Kitoje pusėje Renaldui Seibučiui buvo sušvilpta nematoma pražanga prieš P.Mllsą arba M.Dellavedova buvo nubaustas prieš L.Lekavičių nors pro jį tiesiog prašoko ir nepalietė lietuvio. Dar buvo ne vienas epizodas, kai prieš lietuvius buvo pažeidžiamos taisyklės, bet švilpukai nuskambėdavo kiek pavėluotai ir ne visada žaidimą stabdydavo arčiausiai epizodo buvęs teisėjas, kuris ir turėtų fiksuoti tuos taisyklių pažeidimus.
Dar vienas keistas epizodas – lietuviai norėjo atlikti keitimą ir jų veiksmą palydėjosekretoriato sirena, kuri parodė, kad pasikeisti žaidėjams bus galima. Tuomet aikštės žaidėjas bėgo atsarginių suolo link, bet arbitrai leido pradėti žaidimą ir įvyko nesusipratimas, kuris pasibaigė vienu tašku, kadangi buvo užfiksuota pražanga L.Lekavičiui, kai varžovai po netikslaus metimo dar kartą sugriebė kamuolį puolant.
Tikrai teisėjai leido žaisti kietai ir toks stilius yra gerokai palankesnis australams, kurie yra tokio žaidimo šalininkai. E.Ulanovas irgi buvo paklaustas apie teisėjavimą, bet teigė nemanantis, kad teisėjai buvo kalti dėl mūsiškių nesėkmės. Išvada tokia, kad susitiko dvi geros rinktinės ir arbitrai tiesiog buvo ne jų lygio, todėl gadino visą vaizdą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.