Panevėžio „Lietkabelio“ klubas sekmadienį priėmė sprendimą iš vyriausiojo trenerio posto atleisti Artūrą Štalbergą.
Šis žingsnis nebuvo toks jau netikėtas, nes panevėžiečiai pastaruoju metu pateko į tikrą duobę – Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė tris pralaimėjimus iš eilės – prieš Kauno „Žalgirį“, Klaipėdos „Neptūną“ ir Prienų–Birštono „Vytautą“. Europos taurėje nusileista Jeruzalės „Hapoel“ ir Miuncheno „Bayern“ ekipoms.
Pralaimėjimai toli gražu nėra tragedija, bet klubo vadovų netenkino pats žaidimas – „Lietkabelis“ Prienuose gynyboje atrodė beviltiškai. „Vytautas“ išsimetė 42 tritaškius ir pagerino 16 metų senumo rekordą, o antroje mačo dalyje nepadarė nė vienos (!) klaidos. Priešpaskutinė LKL komanda prieš Europos taurės klubą per du kėlinius nesuklysta nė karto. Šis faktas daug pasako apie agresiją gynyboje ir akcentus.
Nagrinėjant pačias rungtynes, galima rasti ir daugiau klaidų. Štai Žanis Peineris buvo paliktas už dvyliktuko ribų tiesiog šiaip sau, leista jam pailsėti. Treneris po mačo nukirto, jog tai buvo jo sprendimas.
Keista, kai „Lietkabelis“, kuris yra duobėje ir demonstruoja prastą žaidimą, vykdamas į varžovų teritoriją neregistruoja savo vieno lyderių. Juolab, kad „Vytautas“ buvo laimėjęs tris susitikimus iš eilės ir tikrai rodė bei teberodo gerą sportinę formą.
Startiniame penketuke pasirodė Darjušas Lavrinovičius ir Vaidas Čepukaitis, o tai leido prieniškiams pajusti žaidimą bei atitrūkti – 16:7. Vėliau „Lietkabelis“ pasivijo, nes ėmė taikytis prie „Vytauto“ komandos žaidimo. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai visiškai primetė savo žaidimo stilių. Po susitikimo per BTV kalbėjęs Algirdas Brazys stebėjosi A.Štalbergo sprendimais ir pastebėjo, kad skirtumas galėjo būti ne 14 taškų, o 20 ar 30 taškų, nes prieniškiai nepataikė labai daug tritaškių būdami visiškai laisvi.
Akivaizdu, kad po tokio fiasko Prienuose nebuvo kito varianto, kaip tik imtis permainų. Treneris teisinosi, kad „pataisius vieną dalyką sugenda kitas“, bet tokios kalbos yra mažų mažiausiai juokingos, kai kalbama apie „Lietkabelio“ kalibro sudėtį turinčią komandą.
Kai Kazys Maksvytis persikėlė į Klaipėdos „Neptūną“, o „Lietkabelis“ pasamdė A.Štalbergą, daugelis skeptiškai žiūrėjo į šį žingsnį. Krepsinis.net bendravo su kolegomis iš Latvijos ir šie gūžčiojo pečiais nesuprasdami, kodėl buvo pasirinktas būtent šis specialistas, kuris neparodė nieko su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubu.
Skeptikai turėjo pritilti po „Lietkabelio“ puikaus starto, kai „Siemens“ arenoje buvo nušluotas Vilniaus „Lietuvos rytas“, namuose – „Neptūnas“, o Europos taurėje pirmajame rate buvo laimėti trys mačai iš penkių. Dabar tie patys skeptikai gali tarti taip mėgstamą frazę: „aš sakiau, kad Štalbergas neišbus iki Kalėdų.“
Laikinai „Lietkabelio“ vairą perėmė Vitalijus Černijus, bet sunku būtų patikėti, jog ukrainietis išbus ilgai šioje kėdėje, nes aukštus tikslus keliančiai komandai reikia patyrusio ir autoritetą turinčio specialisto.
Pirmiausia visų akys nukrypo į Dainių Adomaitį. Krepsinis.net žiniomis, strategas kalbėjosi su Utenos „Juventus“ ekipa, bet susitarimas nebuvo pasiektas. Lietuvos rinktinės vairininkui reikia sąlygų, jog jį klubas išleistų dirbti rinktinėje per FIBA „langus“ ir kartais tai gali tapti papildoma kliūtimi, siekiant pasirašyti sutartį. Taip pat D.Adomaitis nėra tas treneris, kuris stačia galva nertų į neištyrinėtus vandenis.
Būtų labai keista, jeigu „Lietkabelio“ direktorius Mantas Ignatavičius nesikalbėtų su D.Adomaičiu. Krepsinis.net žiniomis, abu vyrai turėjo pokalbį dar vasarą, bet tada bendrų taškų nerado, todėl į Panevėžį atvyko A.Štalbergas.
Žvelgiant toliau į Lietuvos trenerius, matome Gintaro Krapiko pavardę, kuris nuo 2016 metų pradžios netreniruoja jokio klubo ir tik neseniai jam buvo patikėtas šalies 20-mečių rinktinės vairas. Krepsinis.net žiniomis, šis treneris buvo „Lietkabelio“ sąraše vasarą, bet po svarstymų kandidatūra buvo atmesta.
Ramūnas Butautas taip pat atrodo rimtas ir solidus treneris, bet jis, kaip ir D.Adomaitis, treniruoja rinktinę – stovi prie Libano nacionalinės komandos vairo. Tai taip pat galėtų tapti kliūtimi susirandant klubą.
Rimantas Grigas neseniai buvo atleistas iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“, bet jo šansai labai migloti kaip ir Algirdo Brazio ar Mariaus Kiltinavičiaus, kuris nėra dirbęs LKL klube ir jam dar tikrai stinga patirties.
Visai neseniai darbą susirado Donaldas Kairys, kuris išvyko į Talino „Kalev/Cramo“ ekipą, o šis variantas „Lietkabeliui“ būtų buvęs tikrai įdomus.
Internautai ėmė linksniuoti Kęstučio Kemzūros pavardę, tačiau ir šioje vietoje vilčių puoselėti nereikėtų, nes jis dirba Stambulo „Daruššafaka“ štabe su Davidu Blattu ir savo pozicija yra patenkintas.
K.Maksvytis sekmadienį vakare feisbuke pasidalino daina „Sudužęs laivas“, taip reaguodamas į įvykius „Neptūne“. Vis dėlto jo sugrįžimą į „Cido“ areną reikėtų atmesti, nes treneris tęs darbą uostamiestyje.
Realus variantas yra, kad „Lietkabelis“ pasamdys specialistą iš užsienio. Krepsinis.net žiniomis, Iliasas Zourosas yra siūlomas klubui, bet graikas dar treniruoja ir Gruzijos rinktinę. Taip pat derėtų pažymėti, kad dažnai iš užsienio atvykę specialistai pageidauja savo asistento ar tam tikrų sudėties korekcijų, o tai reikštų papildomas išlaidas „Lietkabeliui“. Taip pat prisivilioti labiau patyrusį ar Europoje pergalių pasiekusį specialistą į Panevėžį nebus taip lengva. Kol kas „Lietkabelis“ turi Europos taurės kortą, bet jeigu iš turnyro bus iškrista po pirmo etapo, pajėgius užsieniečius menkai domins galimybė dirbti tik LKL besivaržančiame klube.
„Lietkabelio“ vadovai analogiškoje situacijoje buvo prieš dvejus metus, kai gruodžio pradžioje vairą perėmė Kazys Maksvytis. Tuomet sprendimas pakėlė klubą į visiškai kitokį lygį ir šių metų pavasarį ekipa jau atsiėmė LKL sidabro medalius. Didelė atsakomybė ant „Lietkabelio“ vadovų pečių yra ir dabar.
Norėdami komentuoti prisijunkite.