L.Dončičiaus ir P.J.Washingtono tandemas sudavė „Thunder“ atsakomąjį smūgį (12)

Gegužės 10 d., 08:22
L.Dončičius žibėjo ryškiai (Scanpix nuotr.)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose atsakomąjį smūgį suduoti pavyko Dalaso „Mavericks“ klubui.

Teksaso ekipa išvykoje 119:110 (36:32, 32:30, 31:27, 20:21) įveikė Oklahomos „Thunder“ ir išlygino Vakarų konferencijos pusfinalio serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:1.

„Mavericks“ rimtas intencijas parodė jau rungtynių starte, atsiplėšdami 13:2. Vėliau mačas priminė katės ir pelės žaidimą, Dalaso klubui vis atitrūkstant dviženkliu skirtumu, tačiau šeimininkams vis pasivejant varžovus.

Panašus atstumas tarp komandų išliko visą ketvirtąjį kėlinį, o paskutinę minutę dviženklę svečiams grąžino Kyrie Irvingo baudų metimai. Šįkart „Thunder“ atsitiesimui jau neliko laiko.

Luka Dončičius per 41 minutę surinko 29 taškus (6/13 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 10 atkovotų ir 3 perimtus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus, bloką, klaidą bei nė vienos pražangos. Jo žaistą atkarpą „Mavericks“ laimėjo šešių taškų skirtumu.

K.Irvingas šį kartą buvo pasyvus atakuodamas krepšį ir finišavo su vos 9 taškais (2/6 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 5/6 baudų metimų), tad pagrindiniu slovėno talkininku tapo P.J.Washingtonas – 40 minučių, 29 taškai (4/7 dvitaškių, 7/11 tritaškių, 0/1 baudos metimo), 11 atkovotų, 2 perimti ir prarastas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai, blokas bei 6 pražangos.

„Mavericks“ varžovus baudė tritaškius mesdami 49 procentų taiklumu (18/37), o kovą dėl kamuolių laimėdami 44:41. Abi komandos suklydo po 10 kartų.

Oklahomos ekipoje vėl išsiskyrė Shai’us Gilgeousas-Alexanderis – 41 minutė, 33 taškai (12/21 dvitaškio, 1/3 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 12 atkovotų, perimtas ir 2 prarasti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai bei pražanga.

„Thunder“ gynybą pirmą kartą šių metų atkrintamosiose praleido daugiau nei šimtą taškų. Pirmajame etape Naujojo Orleano „Pelicans“ per keturis mačus neperžengė 92 taškų ribos, o pirmoji akistata prieš „Mavericks“ laimėta 117:95.

Pirmąją vietą Vakaruose užėmę „Thunder“ šia nesėkme prarado namų aikštės pranašumą – du artimiausi serijos mačai vyks Dalase.

„Mavericks“: P.J.Washingtonas (7/11 tritaškių, 11 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Luka Dončičius (5/8 tritaškių, 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.) po 29, Timas Hardaway’us 17, Danielis Gaffordas 13 (7 atk. kam.), Joshas Greenas 11 (3/5 tritaškių), Kyrie Irvingas (11 rez. perd., 2 blokai) ir Derrickas Jonesas (1/5 tritaškių, 5 atk. kam.) po 9.

„Thunder“: Shai’us Gilgeousas-Alexanderis 33 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Jalenas Williamsas 20 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Chetas Holmgrenas 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 1/6 tritaškių), Aaronas Wigginsas 9, Jaylinas Williamsas, Luguentzas Dortas (6 atk. kam.) ir Joshas Giddey po 8.

„Ilgoji pertrauka“: Europos lygų TOP10 – savų trenerių saugojimas, legionierių pasirinkimai, minkščiausia lyga, klubų finansinės problemos, didžiausią tvarką įvedusios pirmenybės, kur reikia pasitempti LKL ir kaip ją mato užsieniečiai